Everygame Преглед на казино - Affiliate Program

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Affiliate Program

Приклучувањето на придружната програма на Everygame е многу едноставно. Сè што треба да направите е да го пополните формуларот за апликација. Тие ќе ги побараат следните информации:

  • Корисничко име
  • Лозинка
  • Потврди ја лозинката
  • Компанијата
  • Име
  • Презиме
  • Е-пошта
  • URL на веб-страница
  • Земја

Сите што се приклучуваат на affiliate програмата го поставуваат истото прашање, колку можат да заработат? Сето тоа зависи од вас, од тоа колку сте посветени на работата што ја работите и колку играчи повикувате да играат во казиното, толку повеќе, толку подобро, толку едноставно.

Како член на програмата Everygame Affiliate, ќе заработувате провизии преку сообраќајот што го испраќате во казиното секој месец. Ова значи дека ќе заработите процент од казиното`вкупниот приход што е генериран преку играчите упатени во казиното.

Филијалите добиваат месечна провизија заснована на повеќеслоен систем кој започнува од 20% од уделот на приходот и оди до 35% за нето удел во приходот и оди до максимум 35% за нето приход за вредност над 40.000 американски долари.

Добрата вест е дека Everygame Affiliates немаат негативна функција за пренос и тоа значи дека негативните салда нема да се носат во текот на следниот месец.

Ова е одлична можност да заработите пари со едноставно возење играчи во казиното и упатување нови филијали. Програма за под-подружница е уште еден начин да ја зголемите вашата заработка. Програмата е составена од две нивоа и плаќа провизија од 10% за прво ниво и 5% провизија за второ ниво.

Што е партнерска програма Everygame Casino?

Филијалата на Everygame Casino се нарекува Everygame Affiliate и опфаќа неколку брендови:

Спортска книга за секоја игра – Everygame е добро позната по тоа што е првата спортска книшка која прифаќа онлајн облози од 1996 година. Со текот на годините тие стекнаа искуство и научија што функционира најдобро за нивните клиенти. Тие нудат врвни шанси за сите видови спортови и огромен опсег на специјални понуди за облози.

Црвеното казино за секоја игра - Казиното нуди повеќе од 300 игри и секој вид на играч може да најде нешто што му се допаѓа. Има онлајн слотови и игри со карти. Во Everygame, можете да најдете некои од најдобрите прогресивни џекпот.

Everygame Casino Classic - Класичното казино го надополнува казиното RED со дополнителни 190 игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и прогресивни џекпот, само за да именуваме некои. Можете да најдете повеќе од 100 турнирски настани секој месец за да ги зачините работите.

Секоја игра покер – Ова е глобална покер соба на понудата на Horizon Poker Network Тексас Холд`ем, Омаха и турнири за различни влогови.

Total score8.0
Добрите
+ Пријателски на САД
+ Преземи и инстант игра
+ Достапна е апликација за покер

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)