Everygame - Bonuses

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Bonuses

Во Everygame, можете да ги искористите предностите на многу различни бонуси. Ова е одличен поттик за вашата рамнотежа што ќе ви овозможи да ја продолжите сесијата за игри и ќе ви овозможи да испробате уште некои игри во казиното.

Бонусот за добредојде во Everygame е нешто што треба`т пропушти. Ако сакате целосно да ги искористите придобивките од бонусот кој е 125% бонус за депозит, треба да депонирате 800 УСД. Казиното ќе одговара на таа сума и ќе додаде 1000 долари на вашето салдо, така што ќе завршите со 1800 долари за играње. Ова е многу дарежлива понуда и понуда која може да ја промени вашата игра.

Бонус за лојалност

Секогаш кога ставате облози со вистински пари во казиното, ќе добивате Comp Points кои подоцна ќе ги замените за готовина. За секои 10 долари што ќе ги обложите ќе добивате 1 Компативен поен. Кога сте подготвени да ги префрлите вашите поени во готовина, само одете во Cashier и кликнете на Comp Points и едноставно внесете го бројот на поени што сакате да ги откупите. Имајте на ум дека игрите со дилерите во живо не се`т брои за комп поени.

Бонус за повторно вчитување

Секој пат кога ќе депонирате на вашата сметка ќе добивате 50% бонус за повторно вчитување до 250 долари.

Бонус за натпревар

Во Everygame, можете да добиете многу дарежлив бонус за добредојде што е бонус за депозит од 125% до 1000 УСД првиот пат кога ќе направите депозит.

Бонус со висок ролери

Има многу различни игри во Everygame кои овозможуваат високите влогови да го направат среќен секој висок ролер. Постојат блек џек наслови кои дозволуваат максимални облози од 500 долари, а максималниот облог што можете да го ставите на маса за рулет е 50 долари.

Другите игри нудат високи максимални облози и тие се како што следува:

 • Максималниот облог што можете да го ставите на Блек Џек 21 е 500 долари.
 • Максималниот облог што можете да го ставите во Американски рулет е 50 долари.
 • Максималниот облог што можете да го ставите на Turkey Shoot е 250 долари.
 • Максималниот облог што можете да го ставите во Fantasy Mission Force е 200 долари.
 • Максималниот облог што можете да го ставите во Каи Хонг е 200 долари.

Бонус за регистрација

Кога ќе се регистрирате во казиното, можете да добиете совршен бонус од 200 долари првиот пат кога ќе направите депозит. Сè што треба да направите е да креирате сметка и кога ќе направите депозит внесете го избраниот бонус код на страницата со специјални понуди. Изберете ја играта што сакате да ја играте, ставете облози и победи. Има многу бонуси што можете да ги изберете и мора да го користите соодветниот бонус код за да го добиете бонусот:

Можете да го користите бонус кодот ROOKIE200 за да добиете бонус од 200% до 50 долари. Мора да го откупите кодот за бонусот веднаш по депозитот пред да ставите облог. Условите за обложување за бонусот и депозитот се 8x и треба да ставате облози со минимален коефициент од 1,5. Максималниот износ што можете да го повлечете од овој бонус е 50 долари.

Можете да го користите бонус кодот ROOKIE100 за да добиете бонус од 100% до 100 долари. Мора да го откупите кодот за бонусот веднаш по депозитот пред да ставите облог. Условите за обложување за бонусот и депозитот се 6x и треба да ставате облози со минимален коефициент од 1,5. Максималниот износ што можете да го повлечете од овој бонус е 100 долари.

Можете да го користите бонус кодот ROOKIE50 за да добиете бонус од 50% до 200 долари. Мора да го откупите кодот за бонусот веднаш по депозитот пред да ставите облог. Условите за обложување за бонусот и депозитот се 4x и треба да ставате облози со минимален коефициент од 1,5. Максималниот износ што можете да го повлечете од овој бонус е 200 долари.

Само бонусот за спортска книга може да биде активен на сметката во секое време, додека сите други бонуси мора да се откупат веднаш по уплатата. Ако имате активен бонус на сметката, можете`откупете нов бонус.

Депозитите направени со Neteller не се квалификуваат за понудите за регистрација.

ROOKIE200/100/50 не се достапни за сите играчи, тие се достапни само за клиенти во Северна Америка, Финска, Шведска, Данска, Норвешка, Холандија, Германија и Швајцарија.

Бонус за добредојде / приклучување

Првиот пат кога ќе се приклучите на Everygame, можете да искористите 100% депозит што се совпаѓа со првиот пат кога ќе уплатите. Може да добиете до $100 бонус средства и да ја побарате оваа промоција, едноставно треба да креирате сметка и првиот пат кога ќе направите депозит користете ја бонусната шифра SIGNUP100. Бонусните средства веднаш ќе се кредитираат на вашата сметка.

Ако планирате да направите неколку депозити во казиното, промоцијата на Everygame's Rookie Raise е нешто што треба да го разгледате и да заработите до 500 долари во бонус средства. Ќе заработите натпревар за депозит на вашите први четири депозити на овој начин:

 • Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% совпаѓачки депозит до 100 УСД. Кодот што треба да го користите за овој бонус е SIGNUP100.
 • Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете депозит од 50% до 100 долари. Кодот што треба да го користите за овој бонус е WELCOME2.
 • Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете депозит од 75% до 150 УСД. Кодот што треба да го користите за овој бонус е WELCOMEBACK.
 • Четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% совпаѓачки депозит до 200 УСД. Кодот што треба да го користите за овој бонус е WELCOMEHOME.

Откако ќе ги направите сите четири депозити, ќе добиете и бесплатни 25 долари во бонус готовина.

Кредити за обложување

Сите нови играчи ќе добијат многу дарежлив бонус за добредојде што е 100% бонус за депозит за натпревар до 3000 долари. Откако ќе го направите вашиот прв депозит, промоциите ќе продолжат да доаѓаат. Уште повеќе, ќе добиете до $500 дополнителни бонуси и билети кои подоцна можете да ги откупите за враќање на готовина за загуби или дополнителни добивки. Сите бонуси за депозит се додаваат на вашата сметка како кредити за обложување и мора да ги исполните условите за обложување, кои во овој случај се 30 пати пред да можете да направите повлекување.

Бонус без депозит

Постојат 3 различни типови на бонуси без депозит во Everygame. Можете да ги зграпчите овие бонуси откако ќе соберете само 20 златни чипови кои можете да ги стекнете со собирање на чести поени за играчи. Општото правило овде е, колку подолго играте, толку повеќе поени ќе заработите.

Бонус код

Има многу бонус кодови што можете да ги користите за да добивате различни бонуси во Everygame, а тие се како што следува:

 • ROOKIEFREEBET е бонус код за Sportsbook. Ќе добиете бесплатен облог од 20 долари со барања за обложување 16 пати.
 • ROOKIE200 е бонус код за Sportsbook. Ова е бонус за депозит од 200% до 50 долари. Условите за обложување за оваа понуда се 8x.
 • ROOKIE100 е бонус код за Sportsbook. Ова е 100% бонус за депозит до 100 долари. Условите за обложување за оваа понуда се 6x.
 • ROOKIE50 е бонус код за Sportsbook. Ова е бонус за депозит од 50% до 200 долари. Условите за обложување за оваа понуда се 4x.
 • SIGNUP100 е бонус код за Казино. Ова е 100% бонус за депозит до 200 УСД првиот пат кога ќе направите депозит. Условите за обложување за оваа понуда се 30x.
 • WELCOME2 е бонус код за Казино. Ова е бонус за депозит од 50% до 100 долари по втор пат кога ќе направите депозит. Условите за обложување за оваа понуда се 30x.
 • 1000ITP е бонус код за покер. Ова е бонус за депозит од 200% до 1000 УСД првиот пат кога ќе направите депозит.

Правила за повлекување бонус

Ќе мора да сте полнолетни за да отворите сметка и да започнете да се обложувате во казиното Everygame. Ваша одговорност е да проверите дали коцкањето е легална активност во вашата јурисдикција.

Може да отворите само една сметка по лице, по IP адреса и домаќинство.

Сите игри се надгледуваат од Everygame, а казиното може да ја прегледа секоја рака, тркалање или вртење за секоја игра доколку е потребно.

Everygame немаат контрола врз одредени настани, но тие се грижат целосно да ги заштитат своите клиенти.

Како функционираат бонусите?

Има две посебни салда на вашата сметка, едно за готовина и едно за бонус средства. Ќе добивате бонуси во форма на кредити за казино и тие се депонираат во салдото на бонусот. Овие средства можете да ги користите само за цели на обложување и можете`откупете ги директно за готовина.

Кога ќе се обложите, парите за облогот ќе се извлечат од салдото на бонусот. Ако го добиете облогот, вашиот влог ќе биде вратен на вашето салдо на бонус и добивките ќе бидат уплатени во готовина во вашето вистинско салдо.

Имајте на ум дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

 • Блек Џек игрите ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Видео покер игрите ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Игрите со рулет ќе придонесат 0% за исполнување на барањата за обложување.
 • Игрите Pai Gow ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Игрите со покер со три карти ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Игрите со зарове ќе придонесат 0% за исполнување на барањата за обложување.
 • Игрите на маса ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Покер игрите ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.

Нека`Погледнете како функционира ова со пример. Ако сте побарале бонус што нуди 100% совпаѓање, тоа значи дека казиното ќе го удвои износот што го депонирате. Ако депонирате 50 долари, казиното ќе ве награди со уште 50 долари во бонус средства, така што ќе имате 100 долари на вашата сметка за играње. Ако ставате облози на игри кои придонесуваат за барањата за обложување 100%, тогаш ќе треба да обложите 100 $ x 30 = 3.000 $.

Но, ако ставате облози на игри кои придонесуваат само 10% во барањата за обложување, ќе мора да обложите 30.000 долари пред да можете да ја повлечете вашата добивка.

Како што споменавме претходно, некои игри придонесуваат со 0% кон барањата за обложување, така што овие игри се строго забранети да се обложуваат. Овие игри вклучуваат Baccarat, Craps и Roulette.

Недепозитни бонуси

Речиси сите бонуси без депозит доаѓаат со барања за обложување од 60 пати, освен ако не е поинаку наведено. Единствени исклучоци се турнирите што доаѓаат со барања за обложување 1x и откупувањата на комплементарните поени што доаѓаат со барањата за обложување од 1x.

Максималниот износ што можете да го извадите од бонус без депозит е 5 пати поголем од добиениот износ на бонус.

Ти можеш`т добивате повеќе понуди без депозит без да направите депозит вистински пари помеѓу нив.

Играчот чиј последен депозит е постар од три месеци и бара бесплатна понуда нема да му биде одобрена споменатата понуда.

Секој баран бонус мора да се бара во неговиот ентитет пред да се издадат какви било дополнителни бонуси. Ако навистина побарате дополнителен бонус, без да мора да ги исполнувате условите за обложување од претходниот, вашите добивки ќе бидат загубени.

Казиното го задржува правото да откаже бонус по нивна дискреција.

Ако ги користите бонусните средства за да играте игра која е исклучена од каква било промоција, казиното може да ги конфискува сите добивки.

Ако отворите повеќе сметки за да ги искористите промоциите на казиното, тоа ќе се смета за злоупотреба и сите ваши сметки ќе бидат затворени.

Играчите од следните земји се исклучени за бонуси, Белорусија, Бугарија, Чешка, Грција, Унгарија, Литванија, Маурициус, Молдавија, Полска, Португалија, Романија, Русија, Србија, Словачка, Словенија, Украина и Холандија.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)