Everygame - Countries

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Countries

Секој натпревар прифаќа играчи од целиот свет, но некои земји се исклучени. Ако живеете во една од следните земји, за жал, не можете да отворите сметка во казиното, Австралија, Австрија, Бугарија, Франција, Италија, Шведска и Обединетото Кралство.

Казиното Everygame прифаќа играчи од Соединетите Држави, но има некои исклучоци. Играчите од државата Вашингтон, Луизијана, Кентаки, Мериленд, Њу Џерси, Њујорк или Мисури не се прифаќаат. Исто така, играчите од Бугарија, Франција и Обединетото Кралство не можат да креираат сметка во казиното Everygame.

Прифатени земји

Everygame Casino е достапно во многу земји, а ако сте заинтересирани да креирате сметка со казиното, можете да ја проверите следната листа:

 • Авганистан
 • Оландските Острови
 • Албанија
 • Алжир
 • американска Самоа
 • Андора
 • Ангола
 • Ангвила
 • Антарктикот
 • Антигва и Барбуда
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Аруба
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белгија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бермуди
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Боцвана
 • Островот Буве
 • Бразил
 • Британска територија на Индискиот Океан
 • Брунеи Дарусалам
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканска Република
 • Чад
 • Чиле
 • Кина
 • Божиќниот остров
 • Острови Кокос (Килинг)
 • Колумбија
 • Коморите
 • Конго
 • Конго ДР
 • Кукови Острови
 • Костарика
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Хрватска
 • Куба
 • Кипар
 • Чешка република
 • Данска
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Еритреја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Фолкландските Острови (Малвини)
 • Фарски Острови
 • Фиџи
 • Финска
 • Француска Гвајана
 • Француска Полинезија
 • Француски јужни територии
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Германија
 • Гана
 • Гибралтар
 • Грција
 • Гренланд
 • Гренада
 • Гвадалупе
 • Гуам
 • Гватемала
 • Гернзи
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Гвајана
 • Хаити
 • Островот Херд и Островите Мекдоналд
 • Државата Ватикан
 • Хондурас
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Ирска
 • Островот Ман
 • Израел
 • Италија
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Џерси
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Јужна Кореа
 • Северна Кореа
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Латвија
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Лихтенштајн
 • Литванија
 • Луксембург
 • Макао
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Малта
 • Маршалските Острови
 • Мартиник
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мајот
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Монсерат
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Мјанмар
 • Намибија
 • Науру
 • Непал
 • Холандија
 • Холандски Антили
 • Нова Каледонија
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Ниуе
 • Островот Норфолк
 • Северните Маријански Острови
 • Норвешка
 • Оман
 • Пакистан
 • Палау
 • Палестина
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Питкерн
 • Полска
 • Португалија
 • Порторико
 • Катар
 • Повторно обединување
 • Романија
 • Русија
 • Руанда
 • Свети Вартелемеј
 • Света Елена
 • Свети Китс и Невис
 • Света Луција
 • Свети Мартин
 • Сен Пјер и Микелон
 • Свети Винсент и Гренадини
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Сао Томе и Принципе
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Словенија
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Африка
 • Јужна Џорџија и островот сендвич.
 • Шпанија
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Јужен Судан
 • Суринам
 • Свалбард и Јан Мајен
 • Свазиленд
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Сирија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Источен Тимор
 • Да оди
 • Токелау
 • Тонга
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Турција
 • Туркменистан
 • Островите Туркс и Каикос
 • Тувалу
 • Уганда
 • Украина
 • Обединети Арапски Емирати
 • Соединети Држави
 • Оддалечени американски острови
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Британските Девствени Острови
 • Американски Девствени Острови
 • Волис и Футуна
 • Западна Сахара
 • Јемен
 • Замбија
 • Зимбабве
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)