Everygame Преглед на казино - Games

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Games

Во Everygame, можете да ги најдете скоро сите казино игри за играње. Значи, без разлика каков е вашиот вкус за игри, постои голема шанса да најдете нешто што ви се допаѓа овде. Уште повеќе, нивните игри се достапни во различен опсег на обложување, така што има игри и за високи и за ниски ролки.

Бакара

Baccarat е најстарата игра што се игра во кое било казино. Некои сугерираат дека играта се играла уште во 15 век во Франција. Играта беше позната како Punto Banco. Има само три облози што можете да ги направите во Baccarat што го прави многу едноставен и лесен за учење. Можете да се обложите дека Банкарот или Играчот ќе победи или дека играта ќе заврши нерешено.

Во копнените казина, масите на Baccarat често се чуваат одвоени од останатите игри. Масата Baccarat лесно ќе ја препознаете бидејќи е голема и на неа можат да седнат околу 12 луѓе.

Бакара се игра со еден шпил карти и целта на играта е да се погоди која рака ќе има вкупна вредност од 9, или поблиску до 9.

Како што рековме претходно, Baccarat е многу едноставна игра за играње. Тоа значи дека нема многу достапни функции кога ја играте играта онлајн. Можете да ги користите копчињата Зголемување и Намали за да го прилагодите вашиот облог. Запомнете дека облогот може да се менува само помеѓу игрите. Копчето Player ви овозможува да го ставите вашиот облог на играчот`раката. Копчето Банкар ќе ви овозможи да го ставите вашиот облог на Банкар`раката. А, копчето Tie може да се користи ако верувате дека двете раце ќе завршат со вратоврска.

Откако ќе го ставите вашиот облог, се делат две картички, една за играчот и една за банкарот.

Победничката рака е онаа што има вкупна вредност поблиску до 9. Вредноста на раката се пресметува со собирање на вредноста на двете карти. Асовите имаат вредност од 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, а 10-ките и картите со лице имаат вредност од 0. Ако вкупната вредност на вашите две карти надминува 9, тогаш треба да го игнорирате делот од десетици од раката. Нека`да речеме дека добивате 9 и 7, што се собира до 16. Кога ќе ги испуштиме десетте вредности, ќе останете со стрелка со вкупна вредност од 6.

слотови

Во Everygame има стотици различни слотови од кои можете да изберете. Можете да најдете слотови засновани на филмови, спортски фигури или природа, само за да наведете некои. Фановите на турнирите ќе бидат среќни кога ќе дознаат дека има неделни и месечни турнири со награди од 100 до 1000 долари.

Ние можеме`кажете дека постои листа на најдобри слотови, бидејќи се зависи од вашата желба. Но, сепак, има некои слотови што ги претпочитаат повеќето играчи и во овој случај, тие се следните:

 • Шангајски светла - Дејството во овој слот се одвива во Шангај. Ова е игра со видео слот со 5 тркала и 50 линии за плаќање и секој што бара елегантен визуелен и софистициран чувство ќе ја сака оваа игра.
 • Bubble Bubble - оваа игра има тема за Ноќта на вештерките, но и покрај темата за одмор, сепак можете да ја играте играта во текот на целата година. Bubble Bubble се игра преку 5 ролни и 50 линии за плаќање и има се што ви треба за да уживате во забавна ноќ играјќи страшни игри.
 • Cherry Blossoms – Ова е игра со видео слот од WGS Technology и играта е сместена во воодушевувачка јапонска градина. Играта се игра преку 5 ролни и 20 линии за плаќање и има интересни карактеристики што треба да ви се допаднат. Чувството на играта е спокојно, па затоа е добар избор кога се чувствувате како да сакате да избегате од стресот од секојдневниот живот.
 • Гемтопија – Гемтопија е сместена во магична пештера каде што лесно можете да најдете некои скапоцени скапоцени камења и да ги претворите во готовина. Играта се игра преку 5 ролни и 15 линии за плаќање и е едноставна што светка уште од првото вртење.

Има многу други игри со видео слот што можете да ги најдете на Everygame. Има по нешто за секого. Некои од насловите што можете да ги играте вклучуваат:

 • Три кралски војни
 • Гоблиновото злато
 • Турција Пукајте
 • Фанки пилиња
 • Кеш крава
 • Тркало на среќата
 • Живеејќи го животот
 • Карипско злато
 • Тројни 10x диви
 • Земање готовина
 • Луда цреша
 • Тројно тројно злато
 • Triple Flamin' 7s
 • Фанки кокошка
 • Арктичка кралица
 • Луча Либре 2
 • Орелска тупаница
 • Каи Хонг
 • Шангајски светла
 • Ричи Валенс Ла Бамба
 • Сила на мисијата на фантазијата
 • Фу Чи
 • Асгард
 • Змејска Глоба
 • Измама до крај
 • Гемтопија
 • Меур меур 2
 • Кунг фу петел
 • Кеш бандити 2
 • Таен симбол

Видео покер

Има повеќе од 50 различни видео покер игри во Everygame Casino. Овие игри се многу популарни и повеќето од играчите избираат да играат видео покер наместо други игри. Една од главните причини е затоа што оваа игра нуди речиси 100% сооднос на враќање на играчите, што значи дека играта нуди одлична забава со мал ризик.

Друга многу важна работа што ја нуди оваа игра е предизвик. Иако играта може да изгледа едноставна на почетокот, многу е важно да се донесе вистинската одлука за секоја рака.

Добивате 5 карти и треба да одлучите која да ја задржите, а која да ја отфрлите за да создадете победничка рака. Ќе мора да имате барем еден пар на дигалки за да победите на Jacks or Better и ќе освоите повеќе, бидејќи вашата рака станува посилна.

Ако добиете добра рака на почетокот, можете да ги задржите сите пет карти.

Она што повеќето играчи го сметаат за привлечно е покерот со повеќе раце. Некои од овие верзии ќе ви овозможат да играте дури 100 раце во исто време. Има голема шанса да имате неколку добри раце и да освоите многу на овој начин.

Некои варијации на покер нудат вајлд-карти, а најпопуларните се Deuces Wild. Ако успеете да добиете четири души одеднаш, ќе добиете посебен бонус. Во Џокер покер џокерот делува како див. Овие игри се интересни бидејќи возбудата што ја нудат е неверојатна.

покер

покер е лесна игра за играње, но пред да седнете и да играте ќе мора прво да ги научите правилата. Постојат различни варијации на покер што можете да ги играте на Everygame, вклучувајќи:

 • Тексас Холд`em Poker – Ова е веројатно најпопуларната верзија на играта. Ова е игра што се игра на различни турнири и табелите за игри се во сите часови во повеќето казина.
 • Омаха покер игри - Омаха покер играта е многу слична на Texas Hold`ем покер на многу начини. Единствената разлика е во тоа што во Омаха играчите добиваат дополнителни дупки.
 • Omaha High Poker – Ова е уште една многу популарна варијација на играта и особено во акцијата со ограничување на тенџерето.
 • Omaha Hi/Lo Poker – Друга многу популарна покер игра достапна во лимит, лимит на тенџере и акција без ограничување.

Кено

Keno е многу популарна игра што можете да ја играте во Everygame Casino и ја комбинира едноставноста на слот-играта со класичната игра на Keno. Играта се игра на интуитивна табла и нуди многу начини за победа.

Keno првпат започна во Кина, а играта се базира на кинески знак од песна. Играта беше донесена во Соединетите држави од кинеските имигранти кои дојдоа во 19 век за да помогнат во изградбата на пругите низ континентот. И бидејќи Американците можеа`не се сеќавам на сите кинески знаци што ги сменија во бројки.

Кено и Бинго се две игри кои се многу слични една на друга. Во бинго, добивате бинго картичка со веќе пополнети броеви и ја означувате вашата картичка според броевите како што се повикани. додека во Keno, треба да изберете помеѓу 1 и 20 броеви на картичка од 80 броеви. Се повикува бројот за играта и ќе победите ако погодите еден или повеќе од броевите што ќе ги изберете.

Статистички, колку повеќе броеви изберете, толку се поголеми шансите да ги постигнете тие бројки. Некои експерти тврдат дека облозите во опсегот од четири до осум се оние кои можат да се погодат. Други тврдат дека има топли и ладни броеви, каде што жешките броеви се оние што ќе се прикажуваат почесто, а ладните броеви се оние што нема да се толку често.

Ние можеме`не кажете дека ова е сосема точно бидејќи сите игри во Everygame се водат од генератор на случаен број, што значи дека исходот од играта е сосема случаен и можете да`не прави ништо за да влијае на тоа.

Блек Џек

Во Блек Џек играте против дилерот и ако сакате да победите, треба да постигнете поблиску до 21 без да го надминете.

Откако ќе го ставите вашиот облог, вие и дилерот ќе добиете по две карти. Вашите карти ќе бидат поделени со лицето нагоре додека дилерот`Картите ќе се делат едно лице нагоре и едно свртено надолу.

Европскиот Блек Џек е варијација на класичниот Блек Џек со малку поинакви правила. Идејата овде е да се има рака поблиску до 21 од дилерот`s рака и да не оди биста. Дилерот треба да застане на било кој вкупно 17 или повеќе и да погоди на кој било вкупно 16 или помалку. Дозволено е да се удвоите само еднаш во Европскиот Блек Џек.

Супер 21 е варијација на Блек Џек која нуди убави исплати. Имено, во оваа игра, ќе добиете исплата доколку имате 21 со повеќе карти, 21 со пет карти, 21 со шест карти, а на раката со потпис на играта, Дијамант Блек Џек.

Блек Џек е игра на стратегија и штом ги научите правилата можете да почнете да добивате пари. Добрата вест е што можете да играте Блек Џек на Everygame онолку долго колку што сакате во демо-режим без да мора да депонирате пари на вашата сметка. Ова е одличен начин да ја вежбате играта и вашите стратегии додека не ја пронајдете онаа што ви одговара. Еве некои од основните правила на Блек Џек што треба да ги совладате пред да одлучите да играте:

 • Дилерот погодува 16 или помалку. Ова е потег што многу играчи веројатно ќе го избегнат бидејќи е многу ризичен, барем кога имате рака со вкупна вредност од 16.
 • Можете да го удвоите со кое било броење поени и ако го направите тоа, ќе добиете само една картичка.
 • Можете да поделите парови и картички со десет точки. Во некои варијации на Блек Џек, можете повторно да се разделите ако добиете друг пар, додека во други можете да се разделите само еднаш.
 • Некои варијации на блек џек ви дозволуваат да се предадете. Ова се прави кога верувате дека можете`да ја подобрите вашата рака и веројатно ќе го изгубите облогот. Ако се предадете, ќе добиете барем половина од вашиот облог.
 • Кога картата со лицето на дилерот покажува Ас, можете да купите осигурување за да го заштитите вашиот облог ако дилерот има Блек Џек.

Блек Џек е уште една игра која ако знаете како да ја играте, можете да добиете многу блиску до стапката на враќање на играчите од 100%. Клучот е да ставате пониски облози додека не се чувствувате доволно сигурни. Вежбањето го прави совршенството, а ако научите како да ја играте играта ќе освоите повеќе на долг рок.

Рулет

Постојат две главни варијации на Рулет дека можете да играте на Everygame, американски и европски рулет.

Европскиот рулет има 37 слотови и идејата овде е да се погоди каде ќе падне белото топче штом тркалото ќе престане да се врти. Има многу различни облози што можете да ги ставите, како на пример на боја, број или група броеви, само за да наведете некои.

Американскиот рулет има 38 слотови за броеви, 36 црни и црвени броеви и една и двојна нула. Играта се игра на ист начин како и европската варијација. Повеќето играчи се обидуваат да ја избегнат оваа верзија на играта бидејќи двојната нула го зголемува раб.

На прв поглед, Рулетот изгледа како многу едноставна игра, се обложувате и се надевате дека ќе победите. Но, играта е доста комплицирана кога станува збор за различните облози што можете да ги поставите.

Како по правило, има 16 различни облози што можете да ги поставите, но тоа не`ги вклучуваат облозите за повик кои се достапни на европскиот и францускиот рулет, а тие исто така исклучуваат некои уникатни облози кои се специфични за казиното наместо за играта.

Ќе ја започнеме нашата листа со најлесните облози што можете да ги ставите на Рулет, а тоа се надворешни облози. Овие облози се случуваат почесто и шансите да победите се поголеми отколку со другите облози. Тие се како што следува:

 • Црвено / Црно – Обложувањето на боја во рулет е еден од најчестите облози. Тие се едноставни и шансите да победите се 50/50. Се обложувате дали ќе победи црвен или црн број. Па, да бидам искрен, шансите се нешто помали од 50/50, поради единечната нула и двојната нула во американскиот рулет. Ова е местото каде што казиното ја добива својата предност.
 • Чудно / парно - Се обложувате дали топката ќе слета на непарен или парен број. Овој облог е означен како „парен“ и „непар“ на масата. Ова е дури и паричен облог, но поради единечната и двојната нула, куќата има предност и од овој облог.
 • Висок/низок – Овде се обложувате дали победничкиот број ќе биде помеѓу 1 и 18, што се ниски бројки, или 19-36 кои се високи бројки.
 • Колони - Ова е облог дека топката ќе слета на број во една од трите колони од дванаесет броеви. Првата колона ги опфаќа следните броеви 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, а втората колона ги опфаќа следните броеви 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29, 32, 35, а третата колона ги опфаќа броевите 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33, 36. Секој облог плаќа 2 до 1.
 • Десетици - Овој облог исто така опфаќа 12 броеви, но овој пат по ред. Првиот 12 ги опфаќа броевите кои почнуваат од 1 до 12, вториот 12 ги опфаќа броевите кои започнуваат од 13 до 24, а третиот 12 ги опфаќа броевите кои започнуваат од 25 до 36.

Внатрешните облози, од друга страна, нудат повисоки исплати, но шансите да ги предвидите овие облози се многу помали отколку со надворешните облози. Внатрешните облози може да се најдат во правоаголникот на масата каде што се сите броеви, а тие се следни:

 • Директно - Ова е облог на еден број. Можете да изберете кој број сакате и ако победите ќе добиете исплата од 35 до 1.
 • Сплит - Ова е облог на два броја каде што ги ставате вашите чипови на линијата што одвојува два броја. Ќе победите ако се појави било кој број и исплатата за овој облог е 17 спрема 1.
 • Улица - Ова е облог на кој било број во ред од три броеви. Исплатата за Street bet е 11 спрема 1.
 • Corner – Облогот во агол е многу сличен на облогот во Сплит, но овде наместо два броја, се обложувате дека ќе излезе еден од четирите броеви.
 • Line – Line облогот е сличен на Street bet, но овде наместо да покривате еден ред од три броеви, покривате два реда од три броеви. Исплатата за овој облог е 5 спрема 1.
 • Облог со пет броеви – Ова е облог на група од 5 специфични броеви и тие се: 0, 00, 1, 2 и 3. Исплатата за овој облог е 6 спрема 1.
 • Кош – Облогот во кош се нарекува и облог „првите четири“ и е облог на следните броеви 0, 1, 2 и 3. Исплатата за овој облог е 6 спрема 1.
 • Облог со змија - Овој многу уникатен облог што ги опфаќа следните броеви 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 и 34. Причината зад неговото име е затоа што кога ги истакнувате броевите на масата ќе добиете шара слична на змија.

Облозите за повик се достапни само на европски и француски рулет

Спортско обложување

Во Everygame можете да најдете многу различни спортови за обложување. Казиното е дом на едно од најдолговечните онлајн спортски книги и тие ги вклучуваат следните спортови:

 • Голф
 • УФЦ
 • Фудбал
 • Тенис
 • Бокс
 • Крикет
 • Ракомет
 • Одбојка
 • Хокеј на мраз
 • Кошарка
 • Австралиски правила
 • Трки со коњи
 • Моторни спортови
 • Бејзбол (MLB)
 • американски фудбал

Уште повеќе, не само што можете да се обложувате на спорт на Everygame туку и на политика или на берзата, на пример.

На десната страна на екранот, можете да ги видите Најжешките облози и ливчето за обложување, а доколку сакате, можете да прелистувате игри и од главниот екран.

Списокот на облози што можете да ги направите на Everygame е доста долг и ги вклучува следните облози:

 • Страна
 • Вкупно
 • Ширење
 • Закачки
 • Облог во живо
 • Стартувај линија
 • Пак линија
 • Над/Под
 • Директен облог
 • Круг Робин
 • Првата половина линија
 • Страна на полувремето
 • Вкупно на полувреме
 • Второ полувреме
 • Линија на второто полувреме
 • Вкупно второто полувреме
 • Резултат на тимот над/под
 • Spread Winner Прво полувреме
 • Spread Winner второто полувреме

Единствениот недостаток е тоа што можеш`Сепак, не најдете необични спортови за обложување на Everygame.

Бонуси и промоции за спортска книга

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното и ќе направите депозит, може да добиете 200% совпаѓање до 50 долари. Ова е дел од понудата за пријавување на Rookie 200 и е идеална за играчи кои не го прават тоа`не сакате да депонирате помали суми. Условите за обложување за овој бонус се 8x.

Бонус за регистрација на Rookie 100 може да донесе 100% бонус за депозит до 100 УСД при првиот пат кога ќе направите депозит. Ова е одлична понуда бидејќи барањата за обложување се само 6x.

Бонус за регистрација Rookie 50 ќе одговара на 50% од вашиот првичен депозит за спортска книшка до 200 УСД. Ова е одлична можност за луѓето кои сакаат да депонираат поголеми суми и имаат помали барања за обложување. Условите за обложување за оваа промоција се 4x.

Уште повеќе, можете да постигнете бесплатен облог од 20 долари откако ќе се регистрирате за сметка. Она што треба да направите е да се обложите најмалку 20 долари и без разлика на исходот, без разлика дали ќе победите или изгубите, сепак ќе соберете 20 долари.

Играчите кои се обложуваат на парлајн облози може да постигнат до 1000 долари во готовина ако нивната нето за парно има најголем профит за месецот. Оваа промоција нема барања за обложување.

Ако депонирате во четврток, ќе можете да постигнете бесплатен бонус од 10% до 50 долари. Можете да депонирате со кој било начин на плаќање што го сакате, освен со кредитна картичка, за да ги исполнувате условите за оваа промоција.

Може да заработите и пари ако упатите пријател да игра на Everygame. Ќе добиете 10% од вашиот пријател`почетен депозит до $20. Уште повеќе, ќе добиете бонус за депозит од 50% до 20 долари на секој 5-ти пријател на кој се повикувате.

20 среќни играчи ќе добиваат 50 долари секоја недела во рамките на нивната промоција за бесплатен облог. Ако вашиот облог изгуби само еден неточен бакшиш, вие автоматски ќе бидете вклучени во промоцијата.

Играчите кои сакаат да се обложуваат на парли може да уживаат во уште една промоција од Everygame. Играчите кои го поставија победничкиот парлеј со најголеми шанси кај сите клиенти ќе добијат бонус од 500 долари.

Промоцијата на Вимблдон Stake Back е за играчи кои се обложуваат на Вимблдон. Ќе добиете 100 долари назад доколку вашиот избор „Победник на натпреварот“ загуби по пет сета. Ако сакате да ја добиете оваа промоција, испратете е-пошта до Everygame и вклучете го бонус кодот „WIMB17SB“.

Игри со вистински пари

Откако ќе се приклучите на Everygame Casino, можете да изберете од широк спектар на игри со вистински пари. Ако сте љубител на покер, можете да уживате во класичните Холдем и Омаха, а Everygame им нуди Телезина и на своите играчи.

Играчите кои уживаат во Sit&Gos може да се придружат на турнири вклучувајќи класични, DoubleUP, heads-up и чекор-настани варијации.

Секоја недела има MMT турнир кој нуди награда од $10.000. Овие турнири не се само на чекање`но и на Омаха.

Секоја прва недела во месецот има фрирол на Everygame за играчите кои депонирале $1K. Има и фрирол од 150 долари во понеделник и 250 долари во четврток.

Total score8.0
Добрите
+ Пријателски на САД
+ Преземи и инстант игра
+ Достапна е апликација за покер

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)