Everygame Преглед на казино - Mobile

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Mobile

Everygame има лесна за користење локација оптимизирана за мобилни телефони. Тоа им овозможува на новите играчи да се регистрираат во 3 лесни чекори. Откако ќе имате пристап до мобилната страница, можете да најдете дека е лесна за користење, благодарение на неговиот интуитивен интерфејс.

Откако вашата сметка е добра и подготвена, можете да пристапите до страницата за обложување преку вашиот мобилен прелистувач и можете да најдете голем број на спортови и настани. Некои од најистакнатите спортови на кои можете да се обложувате се Фудбал, Тенис, Кошарка и Голф, само за да наведете некои. Сите овие спортови нудат конкурентни шанси, па ако се занимавате со спортско обложување, ве интересира кога ќе се придружите на семејството на Everygame.

Мобилна апликација

Everygame не нуди апликации што можете да ги преземете на вашиот рачен уред, но можете да пристапите на веб-локацијата преку прелистувач. Распоредот и графиката на мобилното казино се јасни и нудат софистициран изглед. На овој начин можете да пристапите до сите казино игри, а ако сте поискусен играч, можете да го пробате и казиното во живо.

Секоја игра за Андроид

Како што рековме претходно, Everygame нема апликација за корисници на Android. Но, нема ништо за што да се грижите бидејќи можете да пристапите до казиното од кој било прелистувач што го користите. Ова се компатибилните уреди со Android:

 • Samsung: Galaxy Note 6, Galaxy Note 7, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10, S10E, S10 Plus, Galaxy J3, Galaxy A3, Galaxy J5, Galaxy A6, Galaxy A7
 • Чест: 9 Lite, 8X, Play, 10, 6X, 7S
 • HTC: 10, One A9S, Desire 530
 • Моторола: G6 Plus, G5S Plus, E5, Moto G4, X Force, X Style, Moto G4 Play
 • Huawei: Mate 20 Pro, P20 Lite, P20 Pro, View 10, P10 Plus, Mate 20 Lite, P Smart, Y7
 • Google: Pixel 3, Pixel 2 XL, Pixel 3 XL
 • LG: V30, G6, Q6, G5 SE, Nexus 5X, G Flex 2
 • Sony: Xperia E5, Xperia X Compact, Xperia XZ, Xperia X, Xperia XA
 • Нокиа: 6, 1, 2.1, 3.1, 5.1, 7.1, 8 сироко
 • ASUS: ZenFone 4
 • BlackBerry: KEY2, Motion, DTEK 60, PRIV

Мобилна апликација за iOS

Ако користите iPhone или iPad, можете да пристапите во Everygame Casino преку прелистувач. Квалитетот на игрите и достапните функции се исти како кога ја користите веб-локацијата. Уредите компатибилни со iPhone се следните iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS и iPhone XR.

Мобилен бонус

Играчите кои ја користат мобилната платформа имаат подготвено посебно задоволство за нив. Имено, секоја недела можете да освоите помеѓу 20 и 100 долари и оваа готовина се доделува во форма на неделно извлекување. За да се квалификувате за оваа понуда, треба да направите депозит од најмалку $50 и да обложите најмалку $500 за таа недела. Доколку сте победник, ќе добиете известување преку е-пошта. Секоја недела ќе има 20 добитници за ова извлекување, така што шансите да победите се навистина добри.

Карактеристики на мобилната верзија

Една од најпривлечните карактеристики на мобилната страница е неговата едноставност и елеганција. Но, вреди да се обидат и други карактеристики.

Првото нешто што ќе го истакнеме е делот Покер каде што можете да играте кеш игри и турнири. За да ги започнете работите, можете да играте во демо-режим додека не сте подготвени и доволно самоуверени да играте со вистински пари.

Вреди да се спомене и делот за спортски книги бидејќи нуди многу лиги и натпревари во кои играчите ќе уживаат.

Total score8.0
Добрите
+ Пријателски на САД
+ Преземи и инстант игра
+ Достапна е апликација за покер

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)