Everygame - Payments

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Payments

Everygame прифаќа многу различни начини на плаќање и можете да го изберете оној што го претпочитате. Мора да проверите кои начини на плаќање можете да ги користите за депозити и повлекувања. На пример, можете да користите кредитни и дебитни картички за да префрлите средства на вашата сметка, но можете`да направите повлекување користејќи го истото.

Neteller е достапен за сите играчи кои не се од САД за да направат повлекување. Просечното време на исплата е 2 дена, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 УСД. Не се вклучени такси кога користите Neteller.

Skrill е достапен и за депозити и за повлекувања, а просечното време на повлекување е до 2 дена. Нема максимални ограничувања за исплата и исто така не се вклучени такси кога користите Skrill.

EcoPayz е достапен и за депозити и за повлекувања и просечното време на повлекување е до 2 дена. Максималната исплата е 2.500 УСД и не се вклучени такси кога користите EcoPayz.

Банкарскиот трансфер на ЕУ СЕПА е достапен и за депозити и за повлекувања, а просечното време на повлекување е до 4 дена. Максималната исплата е 50.000 УСД и не се вклучени такси кога користите банкарски трансфер на ЕУ СЕПА.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)