Everygame Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање не е толку вообичаен проблем, но сепак може да се појави кај некои играчи. Ако сте свесни дека вашето искуство со игри излегува од контрола и веќе не е за забава, треба да забавите и да преземете некои мерки на претпазливост.

Ако мислите дека треба да побарате помош во врска со вашите навики за коцкање, можете да контактирате со една од следниве организации за насоки и совети:

Лимит на депозит

Предлагаме од моментот кога ќе ја креирате вашата сметка, да поставите лимити за депозит. Ова е одличен начин да ги контролирате работите. Откако ќе го достигнете вашиот лимит, нема да можете да депонирате додека не истече лимитот. Постојат различни опции понудени во Everygame за да можете да ја најдете онаа што е најзгодно за вас:

 • Можете да побарате максимален лимит за депозит дневно, недела или месец.
 • Можете да побарате ограничен број трансакции дневно, недела или месец.
 • Можете да го ограничите пристапот до производите за обложување.
 • Можете да го ограничите целиот пристап до обложување.

Ако имате какви било прашања во врска со поставувањето на вашите ограничувања за трошење, можете да го контактирате казиното преку разговор во живо или е-пошта.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е збир на прашања кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете вашите навики за коцкање и резултатот ќе ви покаже дали треба да побарате помош или не. Бидете искрени кога одговарате на овие прашања бидејќи тоа е за ваше добро:

 • Дали коцкањето ви пречи на работата или на обврските во последните 12 месеци?
 • Дали коцкањето предизвикало постојани расправии или други сериозни проблеми со вашето семејство и пријателите во последните 12 месеци?
 • Дали сте се обиделе да скриете колку време и пари сте потрошиле на коцкање во последните 12 месеци?
 • Дали понекогаш лажете дека сте победиле, кога сте ги изгубиле сите пари?
 • Дали поминувате многу време размислувајќи за вашето коцкање, кога требаше да размислувате за други работи?
 • Дали се најдовте да ги планирате вашите идни коцкарски потфати?
 • Дали требаше да ги зголемите вашите облози само за да ја почувствувате истата возбуда?
 • Дали се коцкате за да се ослободите од лошото расположение или за да го подобрите вашето расположение?
 • Дали се коцкате за да избегате од лични проблеми?
 • Дали се враќате за да ги вратите парите што сте ги изгубиле претходно?
 • Дали повеќе се коцкате за да се обидете да освоите пари и да вратите долг за коцкање што веќе го имате?
 • Дали сте направиле незаконски чин да соберете пари за коцкање?
 • Дали позајмувате пари за коцкање од пријателите и семејството?
 • Дали понекогаш имате силен нагон за коцкање што можете`не мислиш на ништо друго?
 • Дали се коцкате иако си ветивте дека ќе го направите тоа`т?
 • Дали сте се обиделе да престанете да се коцкате и колку пати во текот на животот?
 • Дали се чувствувате немирно и раздразливо кога се обидувате да се откажете од коцкањето?
 • Кој е најдолгиот период што некогаш сте го поминале без коцкање?

Ако сте свесни дека вашите навики за коцкање излегуваат од контрола, треба да побарате помош. Ова е сериозен проблем и ќе треба многу напор од ваша страна за да го надминете овој проблем. За почеток, можете да контактирате со една од следниве организации за помош и совет:

 • Анонимни коцкари
 • GamCare

Самоисклучување

Самоисклучувањето е веројатно најдрастичната мерка што можете да ја преземете за да се опоравите од зависноста од коцкање. Секој што чувствува дека има проблем со коцкањето, самоисклучувањето треба да биде еден од чекорите што ги преземаат кон закрепнување.

Самоисклучувањето ќе го ограничи пристапот до вашата сметка за период што ќе го одредите вие. Овој процес може формално да се воведе само откако ќе го пополните формуларот за самоисклучување. Овој формулар треба да се испрати на е-пошта на Everygame.

Откако Everygame ќе го добие формуларот за самоисклучување, тие ќе ја ажурираат вашата сметка.

За време на периодот на самоисклучување, нема да добивате маркетиншки пораки од казиното, но од еднаква важност е да ја почитувате и вашата одлука. За тоа време треба да`не ги правите следниве работи:

 • Треба да`т регистрирајте нова сметка.
 • Треба да`t побарајте вашата сметка да биде овозможена за време на периодот на самоисклучување.
 • Треба да`да побарате да се отстранат ограничувањата, вие сте вашата сметка.
 • Треба да побарате ограничување на производот додека сте во процесот на самоисклучување.
 • Треба да`да обезбедите неточни или нецелосни информации за да го заобиколите договорот за самоисклучување.

Коцкањето е сериозен проблем што треба да се реши што е можно поскоро. Ви предлагаме да контактирате со една од следниве организации за дополнителна помош и насоки:

 • Анонимни коцкари
 • GamCare

Одговорно играње

Everygame прави сè за да обезбеди извонредно гејмерско искуство за своите играчи. Сите знаеме дека постои мала група на луѓе кои не сакаат`т гледаат на коцкањето како форма на забава, но како начин за заработка. Сите казино игри се извршуваат на генератор на случаен број што значи дека нема апсолутно никаков начин да се предвиди исходот од играта. Така, секоја стратегија што мислевте дека може да ви помогне ќе ве разочара на долг рок. Стратегиите се одличен начин да ги подобрите вашите шанси за победа, но тие нема да гарантираат дека секогаш ќе победувате.

Total score8.0
Добрите
+ Пријателски на САД
+ Преземи и инстант игра
+ Достапна е апликација за покер

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)