Everygame - Security

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Security

Целта на Everygame е да им обезбеди на своите клиенти највисоките стандарди за безбедност на податоците. Тие ќе побараат само информации кои се неопходни за креирање на вашата сметка и за да ви овозможат безбеден трансфер на средства. Нивниот безбедносен систем постојано се ажурира за да обезбеди максимална безбедност.

Казиното користи докажан безбедносен систем SSL со 128-битна шифрирање. Уште повеќе, тие гарантираат дека нема да ги продаваат вашите податоци или да ги предадат на трето лице. Казиното`Датотеките за евиденција со податоци и односот на исплата се прегледуваат од независни ревизори. Ова ни покажува дека казиното нуди безбедна и фер средина за играње.

Највисок приоритет на секоја игра е создавање безбедна и сигурна средина за нивните играчи. За да ги надополнат работите, тие користат RNG за да обезбедат фер игри за сите нивни играчи.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)