Everygame - Tips & Tricks

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Tips & Tricks

Играњето во онлајн казино може да понуди часови и часови забава. Уште повеќе, ако сте добри во тоа или сте во среќна серија, можете да освоите пристојна сума со тоа што ќе направите нешто во што уживате. Од таа причина, ве советуваме да научите неколку трикови пред да одлучите да се приклучите на кое било онлајн казино.

Покер за почетници

Покер играчите ја знаат својата игра и поради таа причина се успешни. Тие знаат да разликуваат добра од лоша рака и да одлучат дали вреди да се игра со рака или не. Тие се едноставно магионичари кога станува збор за покер. Тие ги совладаа правилата на играта, но најмногу од сè, ја совладаа уметноста на блефирање, што е клучно за секоја покер игра.

Но, дури и ако сте почетник, постои надеж за вас. Покерот е игра што може да се научи, а ако сте упорни и не се плашите да вежбате, ќе ја научите и вие.

Можете да користите мобилни апликации за обука за покер кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата стратегија. Тие содржат витални информации и ќе ви помогнат да го усовршите вашето играње покер. Овие апликации обично се креирани за почетници, но најдовме три апликации за да им ги препорачаме на оние кои веќе знаат нешто или две за покер.

Стартување на апликацијата Hand Dashboard – Ова е одличен рачен анализатор за Texas Hold`ем. Апликацијата ќе зумира на почетната рака за да ги знаете двете дупки што ги добивате на почетокот на секоја рунда. Разбирањето на силата на вашата почетна рака е клучот, за да можете подобро да ја донесете вашата следна одлука.

Апликацијата е преполна со информации што секој играч може да ги смета за корисни. Неколку карактеристики не само што ќе ви ја кажат силата на вашата рака, туку и ќе дадат препораки врз основа на вредноста на картите.

Апликацијата за почетна рачна табла може да се преземе за 4,99 долари во App Store.

Апликација Nuts Poker Training – Ова е бесплатна апликација за корисници на iOS која ќе ви помогне да ги препознаете оревите во покерот. Ако сте почетник, веројатно се прашувате што се „ореви“? Ова е покер термин за непобедлива рака. Идејата зад оваа апликација е да им помогне на играчите да препознаат добра рака во покер додека се забавуваат. Можете да ја тестирате вашата интуиција со избирање две карти од табла со карти за кои мислите дека се ореви.

Благодарение на оваа апликација можете да играте низ различни сценарија за почетна рака, а апликацијата исто така ќе ве извести кога ќе направите грешка.

Апликација наставник за шансите за покер – Ова е апликација која ќе ви помогне да ги пресметате шансите на Everygame Poker. Сепак, една работа, од вас ќе се очекува сами да ги правите пресметките.

Ви е претставен алгоритам од три чекори што треба да го запаметите, а вашата стапка на успех ќе зависи од тоа. Ако сте добри во математика, ќе разберете побрзо, а ако не сте, ќе мора да поминувате повеќе време на апликацијата за учење на триковите.

Кога го меморирате алгоритмот, има многу различни сценарија за вежбање. Апликацијата може да ја најдете на App Store за 3,99 долари.

Решавање проблеми со повлекување

Ако сте побарале повлекување, но сè уште не сте ги добиле вашите добивки, проверете дали сте ги завршиле следните работи:

  • Проверете дали казиното ја има вашата точна адреса за пошта.
  • Проверете дали сте испратиле валидна лична карта со слика и сметка за комунални услуги.
  • Погрижете се да имате доволно пари на вашата сметка.
  • Проверете дали сте вложиле депозити во казиното, барем еднаш пред да побарате повлекување.

Ако сите работи споменати погоре се завршени, а проблемот опстојува, тогаш треба да го контактирате казиното за дополнителна помош.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)