Evolve

Age Limit
Evolve
Evolve is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Evolve е прилично ново онлајн казино кое влезе во индустријата iGaming во 2020 година, кое брзо успеа да се етаблира како доверлива онлајн платформа за коцкање која нуди широк спектар на казино игри од многу реномирани софтверски провајдери од целиот свет.

Исто така, има некои многу дарежливи бонуси и промоции кои постојано се ажурираат за да им понудат на играчите шанса почесто да добиваат некои наградни награди. Во ова онлајн казино, најлојалните играчи ќе уживаат во некои уникатни и многу корисни привилегии.

/evolve/about/

Games

Имањето голема библиотека со игри е можеби најдобрата карактеристика на Evolve Casino. Со сите видови казино игри за избор, играчите во ова онлајн казино ќе најдат над 5.500 казино игри. Поголемиот дел од овие игри се оптимизирани за мобилни и десктоп употреба. 

Видео слотовите сочинуваат голем дел од насловите на игрите на Evolve. Evolve може да се пофали и со различни видео покери, а некои од нив може да се играат со повеќе раце. Ќе најдете и игри на маса како рулет, sic bo и бакара.

Withdrawals

Повлечете ги сите добивки направени во казиното Evolve, аплицирајте и побарајте бонус или промоција што ја сакате од "_Промоции_табот " на веб-страницата на онлајн казино.

Казиното Evolve нуди бројни начини за повлекување со тоа што времето на обработка варира од еден до друг начин на плаќање. Играчите кои сакаат да повлечат средства од нивната сметка во казино не се обврзани да плаќаат никакви дополнителни такси.

As Evolve Casino ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, која осигурува дека податоците што играчите и казиното ги испраќаат меѓу нив се шифрирани од рацете на несакани трети страни. Ова ги вклучува и трансакциите направени на платформата Evolve Casino.

Bonuses

Бонусите и промоциите на Evolve Casino многу ефикасно привлекуваат многу нови играчи на нивната онлајн платформа за коцкање. Овие бонуси и промоции помагаат да се задржат постојните играчи лојални на онлајн казиното, бидејќи им обезбедуваат многу дарежливи награди.

Освен бонусот за добредојде, кој може да го бараат само новорегистрираните играчи, казиното Evolve исто така има и неколку други бонуси и промоции кои се насочени кон постоечките играчи. 

Постојните играчи ќе бидат задоволни што Evolve Casino има други бонуси и промоции како што се Drops & Wins Upgraded за 2022 година!, Мисија: Можно, Cash Back!, и ВИП програма.

Ве молиме имајте на ум дека секој бонус и промоција доаѓа со одредени услови.

Languages

Evolve Casino ефикасно гради добра репутација бидејќи работи на глобално ниво. Секој играч што се приклучува од земја каде што онлајн коцкањето е легализирано, е повеќе од добредојден да се обложи во ова онлајн казино. 

Со цел да се приспособат своите играчи на најдобар можен начин, страницата на Evolve Casino е развиена за да поддржува повеќе јазици. Еве список на сите јазици што се поддржани на страницата на Evolve Casino:

  • Англиски
  • француски
  • германски
  • норвешки
  • фински

Promotions & Offers

Evolve Casino знае дека бонусите и промоциите се многу важна предност на секое онлајн казино, бидејќи тие го нудат најдобриот начин за привлекување нови играчи на платформата на онлајн казиното. Поради таа причина, операторот на ова онлајн казино се грижи да ги награди своите играчи со дарежливи бонуси.

Списокот на достапни бонуси и промоции редовно се ажурира за да се одржи возбудата на играчот на високо ниво. Играчите го ценат фактот што овие бонуси и промоции не доаѓаат со многу T&C и тие можат значително да ги зголемат нивните награди.

Software

Најреномираните провајдери на софтвер во индустријата iGaming се одговорни за развој и снабдување со висококвалитетни казино игри на секое добро воспоставено онлајн казино. Угледните даватели на игри, исто така, имаат тенденција да нудат многу повозбудливи и попријатни казино игри.

Многу е важно да се напомене дека реномирани провајдери на софтвер соработуваат само со лиценцирани и регулирани онлајн казина. Тие се добар начин да дознаете дали веб-локацијата за коцкање преку Интернет е доверлива за обложување.

Evolve Casino се снабдува од некои од ттој најдобар казино софтвер провајдери во светот како NetEnt, Evolution Gaming, Nolimit City, Yggdrasil, Pragmatic Play, Play'n GO, Playson, Microgaming, Red Tiger, Betsoft, Habanero и Quickspin.

Сите провајдери на софтвер што ги споменавме погоре се грижат да бидат во тек со најновите индустриски стандарди и исто така ги оптимизираат сите нивни игри во казино за употреба на кој било мобилен или десктоп уред. 

Дополнително, овие провајдери на софтвер се грижат дека библиотеката на игри на Evolve Casino е поразновидно и содржи над 5.500 казино игри. Многуте опции за игра во ова онлајн казино се одличен начин да го задоволите секој тип на играчи, бидејќи секој може да најде казино игра која најдобро одговара на нивните преференции.

Support

Поддршката на клиентите е една од најважните карактеристики на секое онлајн казино, бидејќи може да се покаже како еден од клучните елементи за задржување на постоечките играчи на платформата за казино и привлекување многу нови играчи.

Казиното Evolve го знае сето ова, поради што се грижи неговиот тим за поддршка на клиентите да се состои од група поединци кои се многу познавања, професионални и пријателски расположени. Секој играч што сака да контактира со тимот за поддршка на клиентите може да го направи тоа преку разговор во живо, е-пошта, телефон или со пополнување формулар за контакт.

Откако играчот ќе пополни формулар, тимот за поддршка на корисниците ќе се погрижи да одговори што е можно побрзо со најдоброто решение за нивниот проблем.

Една карактеристика што му недостасува на ова онлајн казино е фактот што нема дел за ЧПП на својата веб-страница. Имањето дел ЧПП може да им помогне на играчите да најдат решение за нивниот проблем со разгледување на најчесто поставуваното прашање на платформата за казино.

Deposits

Секој играч кој сака да игра казино игри за вистински пари во Evolve Casino, или да аплицира за достапните бонуси и промоции, мора прво да депонира средства на својата казино сметка. За да направат депозит, играчите ќе треба да создадат сметка, едноставен процес кој нема да потрае повеќе од неколку минути за да го заврши целиот процес.

Депонирајте средства на вашата сметка во казино со одење до "Мојот акаунт" а потоа на „_Банка_табот ". Таму ќе треба да кликнете на "Депозит" копчето и пополнете ги потребните информации како избор на начин на плаќање и износ на депозит. Сите депозити во Evolve Casino се моментални и играчите нема да треба да плаќаат никакви такси за да го префрлат износот на депозитот.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (4)
Австралија
Канада
Нов Зеланд
Франција
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (54)