Evolve - Responsible Gaming

Age Limit
Evolve
Evolve is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Лимит на депозит

Evolve Casino вклучи опција за лимит на депозит на нивната платформа за коцкање за да се увери дека играчите се коцкаат одговорно. Овој лимит за депозит им овозможува на играчите да постават максимален лимит што можат да го депонираат на нивната сметка во казино.

Со оваа акција, играчите поставуваат ограничување на нивниот буџет за обложување и на времето што го поминале во казиното Evolve, што се грижи да не развијат зависност од коцкање.

Тест за самооценување

Секој играч кој се обложува во казиното Evolve и почнува да се грижи дали ќе стане зависен од онлајн коцкање има шанса да се процени себеси. Оние кои сакаат да се проценат можат да стапат во контакт со тимот за услуги на клиентите во казиното, кој ќе им обезбеди тест за самооценување.

Самоисклучување

Ова онлајн казино исто така им нуди на играчите кои се чувствуваат како да трошат премногу време и пари играјќи игри во казино, шанса да се самоисклучат. Ова значи дека играчите можат да ги суспендираат своите казино сметки на одреден временски период.

Одговорно играње

Казиното Evolve е целосно посветено на одговорните практики на коцкање како начин за заштита на играчите на својата платформа за коцкање. Од таа причина, ова онлајн казино соработува со некои од најдобрите организации за да им помогне на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање.

Играчите кои се подготвени да ја спречат зависноста од коцкање мора да бидат свесни за следниве работи:

  • Играњето треба да се практикува само за забава
  • Играчите треба да престанат да бркаат загуби и секогаш да играат за забава
  • Ограничувањето на времето и парите потрошени на казино игри е задолжително
  • Секој играч кој се чувствува како да развива зависност од коцкање треба да се обрати до реномирани организации за зависност од коцкање.

Проверка на реалноста

Казиното Evolve им дава на играчите опција за проверка на реалноста, што може да се направи со контактирање на тимот за услуги на клиентите на казиното. Ова е дел од клучните информации за кои секој играч мора да биде свесен бидејќи може да го натера играчот да го паузира своето играње некое време.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (4)
Австралија
Канада
Нов Зеланд
Франција
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (54)