Extra Vegas

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

About

Екстра Вегас е достапен за играчите од 1999 година. Ова казино е претходник во индустријата и има долгогодишно искуство. Со текот на годините тие растеа во популарност, а во денешно време нудат одлична услуга за клиентите и играчко искуство. Тимот на Екстра Вегас Казино дозна дека клиентот е нивен приоритет и тоа е главната причина што тие сè уште напредуваат како онлајн казино.

Екстра Вегас нуди некои плодни бонуси и стимулации за секое онлајн казино. Нивната веб-страница е забавна и шарена платформа, а на нивната почетна страница можете да најдете некои корисни информации.

На левата лента со алатки на екранот, можете да пристапите до различните страници на веб-локацијата. Тие користеа икони кои ги претставуваат различните страници, како што се цреши за слотови и дилер за игри во живо, само за да именуваат некои.

/extra-vegas/about/

Games

Можете да ја пробате вашата среќа во Екстра Вегас со една од многуте игри што тие ги нудат. Можете да ги искористите предностите на дарежливиот бонус за добредојде првиот пат кога ќе го направите вашиот депозит, а забавата не застанува тука. 

Тие нудат игри од еден од најпопуларните провајдери, вклучувајќи ги Microgaming, Betsoft и Pragmatic, така што можете лесно да ја најдете вашата омилена игра овде.

Withdrawals

Кога сакате да направите повлекување од вашата сметка во Екстра Вегас, треба да се најавите на вашата сметка и да ја посетите банкарската страница. Изберете начин на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ја сумата. Не заборавајте да го потврдите вашето барање за повлекување.

Bonuses

Минималниот износ што треба да го депонирате за да се квалификувате за бонус за добредојде во Екстра Вегас е 10 долари. Максималниот износ што можете да го депонирате се одредува според начинот на плаќање што ќе одлучите да го користите и обично се запишува за да можете лесно да го видите кога ќе уплатите пари на вашата сметка.

Бонус за добредојде

Казиното Екстра Вегас нуди неверојатен пакет за добредојде. Казиното дава неверојатна понуда и за да привлече нови играчи и во исто време да ги задржи нивните играчи среќни. Тие даваат 90 бесплатни вртења при пријавувањето и нудат огромен бонус од 200% на првиот депозит, но тоа не застанува тука. Сумирајќи, ова се сите бонуси што можете да ги добиете како нов клиент:

  • 90 бесплатни вртења при регистрација
  • На вашиот прв депозит, ќе добиете 200% бонус за депозит до 2000 евра и 30 бесплатни вртења.
  • На вашиот втор депозит, ќе добиете 250% бонус за депозит до 2500 евра и 50 бесплатни вртења.
  • На вашиот трет депозит, ќе добиете 300% бонус за депозит до 3000 евра и 30 бесплатни вртења.

Мора да имате над 18 години за да имате право да отворите сметка. Ве молиме прочитајте ги одредбите и условите што важат за секој бонус за да бидете сигурни дека ќе можете да ги исполните. Барањата за обложување се однесуваат на бонусните средства што ќе ги добиете. Сепак, бесплатните вртења што ви се доделуваат се без барања за обложување.

Одредби и услови за бонус

Мора да имате 18 години или повеќе за да имате право да отворите сметка во Екстра Вегас. Оваа понуда е достапна за новите клиенти кои успешно ќе се регистрираат во казиното, а потоа ќе го распределат бонусот за добредојде на првите 3 депозити. Барањата за обложување за бонусните средства се 20x.

Payments

Секој начин на плаќање има минимални и максимални ограничувања за повлекување што треба да ги почитувате за да имате успешна трансакција. Времето за обработка на вашето повлекување е исто така различно во зависност од методот што ќе го изберете.

Account

Кога ќе кликнете на копчето „Приклучи се на Екстра Вегас“ во казиното, вие сте еден чекор кон креирање на вашата сметка. Треба да ги наведете вашите лични податоци за да го завршите процесот на регистрација. Депонирајте најмалку 10 долари и побарајте бонус за добредојде.

Languages

Казино игрите на Екстра Вегас може да се пристапат на различни јазици, вклучувајќи кинески, англиски, француски, германски, италијански, јапонски, корејски, португалски, шпански, тајландски и виетнамски.

Mobile

Многу онлајн казина и Екстра Вегас исто така ја развија својата веб-страница и ја направија компатибилна со некои од најчесто користените преносливи уреди. Мобилното казино на Extra Vegas го обезбедува истиот широк избор на онлајн игри во кои можете да уживате по ваша погодност.

Tips & Tricks

Има многу стратегии што можете да ги примените кога играте одредени игри. Некои игри во казиното воопшто не бараат вештина, како слотови на пример. Вие само депонирате средства на вашата сметка и ставате облози. 

Од друга страна, постојат игри како рулет или блек џек кои бараат од вас да ги научите правилата и да користите стратегии за да донесувате информирани одлуки.

Live Casino

Ако сакате да играте игри со дилери во живо, тогаш Extra Vegas е вистинското казино за вас. Тие нудат повеќе од 20 табели за дилери во живо доставени од Vivo Gaming. 

Сите игри имаат различни влогови кои се движат од 0,50 до 2000 долари, така што секој може да најде нешто во рамките на својот буџет. Уште повеќе, дилерите на казино во живо нудат некои промоции од време на време, затоа бидете пријателски расположени и побарајте од нив.

Responsible Gaming

Екстра Вегас сериозно го сфаќа одговорното играње и прави се за да ги заштити најранливите играчи од ризиците што може да ги донесе зависноста од коцкање. 

Обложувањето треба да биде забавно, и ако вашето време со Екстра Вегас почне негативно да влијае на вашиот финансиски и социјален статус, тогаш ве советуваме да преземете некои мерки.

Software

Во Extra Vegas, можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Pragmatic Play, Habanero, VIVO Gaming, Visionary iGaming, Betsoft, Rival и Microgaming.

Support

Постојат неколку различни начини на кои можете да контактирате со Extra Vegas Casino. 

Најпогодна е функцијата за разговор во живо која е достапна 24/7. 

Можете исто така да испратите е-пошта до казиното на support@extravegas.com.

Deposits

Во делот за каса, внатре во контролната табла, можете да најдете некои од најсоодветните начини на плаќање. Казиното прифаќа и валути и Биткоин, така што изборот зависи од вас која ќе ја користите. 

Ако сакате да користите монети, ќе треба да ги купите на менувачкиот пазар преку PayPal или Paysafecard. Ако сакате да го видите зголемувањето на вашата рамнотежа, не заборавајте да го користите бонус кодот Екстра Вегас.

Security

Екстра Вегас користи софтвер за шифрирање SSL кој ги чува вашите информации безбедни во секое време. Во исто време, казиното се ревидира за да се осигура дека игрите се фер за играње. 

Нивните игри се предмет на генератор на случаен број за да се осигура дека игрите се случајни и не можат да се предвидат.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Extra Vegas во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Приклучувањето на придружната програма во казиното Екстра Вегас е прилично едноставно. Ќе бидат потребни само неколку минути од вашето време да се регистрирате за Bright Affiliate сметка. Откако ќе ги пополните сите потребни информации, треба да почекате помеѓу 24 и 48 часа за одобрување.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
СофтверСофтвер (7)