Extra Vegas - About

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

About

Екстра Вегас е достапен за играчите од 1999 година. Ова казино е претходник во индустријата и има долгогодишно искуство. Со текот на годините тие растеа во популарност, а во денешно време нудат одлична услуга за клиентите и играчко искуство. Тимот на Екстра Вегас Казино дозна дека клиентот е нивен приоритет и тоа е главната причина што тие сè уште напредуваат како онлајн казино.

Екстра Вегас нуди некои плодни бонуси и стимулации за секое онлајн казино. Нивната веб-страница е забавна и шарена платформа, а на нивната почетна страница можете да најдете некои корисни информации.

На левата лента со алатки на екранот, можете да пристапите до различните страници на веб-локацијата. Тие користеа икони кои ги претставуваат различните страници, како што се цреши за слотови и дилер за игри во живо, само за да именуваат некои.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Extra Vegas е Cellcorp Limited Casinos.

Број на лиценца

Казиното Екстра Вегас е лиценцирано и регулирано од Комесарот за игри во Курасао и Владата на Курасао.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)