Extra Vegas - Account

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Account

Кога ќе кликнете на копчето „Приклучи се на Екстра Вегас“ во казиното, вие сте еден чекор кон креирање на вашата сметка. Треба да ги наведете вашите лични податоци за да го завршите процесот на регистрација. Депонирајте најмалку 10 долари и побарајте бонус за добредојде.

Коцкањето преку Интернет стана толку популарно благодарение на напредокот на модерната технологија, така што практично нема човек кој барем еднаш не размислувал за коцкање. Регистрирањето во онлајн казино е многу лесно, но ако сте почетник, постојат одредени работи што треба да ги имате на ум.

Во Екстра Вегас, делот за регистрација е во горниот десен агол. Кликнете на Приклучи се сега и процесот на регистрација ќе биде завршен за неколку минути. Процесот на регистрација вклучува неколку безбедносни чекори кои не може да се прескокнат. Треба да ги пополните информациите и да имате на ум дека треба да дадете точни информации, а ако не го направите, нема да можете да направите повлекување подоцна. Направете безбедносно прашање што можете да го запомните, за да можете лесно да ја вратите лозинката доколку е потребно. Исто така, треба да изберете единствено корисничко име и лозинка што ќе треба да ги давате секогаш кога ќе се обидете да се најавите на вашата сметка. Во овој момент на регистрација, исто така треба да изберете валута.

Потврда на идентитетот

Како што рековме претходно, треба да му ги дадете на казиното вашите лични податоци за да отворите сметка. Подоцна, ќе треба да го докажете вашиот идентитет. Единствениот начин да го направите тоа е да му обезбедите на казиното валидни документи кои ги поддржуваат пишаните податоци. Овој чекор е клучен бидејќи не постојат други начини на кои можете да го докажете вашиот идентитет.

Исто така, ќе треба да ја потврдите вашата адреса за е-пошта. За да го направите тоа, треба да ја проверите вашата е-пошта откако ќе се регистрирате во казиното и треба да има е-пошта испратена од Екстра Вегас. Само кликнете на врската и таа веднаш ќе ве пренасочи на веб-страницата на казиното.

Откако ќе го завршите процесот на верификација на вашата сметка, ќе треба да изберете начин на плаќање. Екстра Вегас нуди широк спектар на опции за плаќање што ви овозможуваат и депозити и повлекување пари од вашата сметка.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)