Extra Vegas - Deposits

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Deposits

Во делот за каса, внатре во контролната табла, можете да најдете некои од најсоодветните начини на плаќање. Казиното прифаќа и валути и Биткоин, така што изборот зависи од вас која ќе ја користите. 

Ако сакате да користите монети, ќе треба да ги купите на менувачкиот пазар преку PayPal или Paysafecard. Ако сакате да го видите зголемувањето на вашата рамнотежа, не заборавајте да го користите бонус кодот Екстра Вегас.

Можете да најдете некои многу сигурни избори за правење депозити во Екстра Вегас. Минималниот депозит за секој начин на плаќање е поставен на 10 долари и добрата вест е дека трансферот е моментален. Можете да изберете еден од следниве методи за депонирање на вашата сметка:

  • Кредитни картички вклучувајќи Visa, Mastercard и Maestro.
  • Услуги за е-паричник, вклучувајќи Skrill, Neteller, ecoPayz, Paysafecard, Entropay, Trustly, OIWI, EKonto, Giropay, EPS, EPay и Astropay.
  • Алтернативните методи за депозит вклучуваат Bitcoin и PayPal.

Код за бонус за депозит

Екстра Вегас сака да ги одржува работите едноставни и поради таа причина, тие не нудат бонус кодови како дел од нивната понуда за добредојде. За таа работа, тие немаат никакви бонус кодови поврзани со бонус без депозит.

Како да направите депозит

Казината станаа еден од главните извори на забава. Причината зад тоа е фактот што тие се сигурни и удобни. Уште повеќе, тие постојано излегуваат со нови игри. Една работа што треба да ја имате на ум кога избирате казино се достапните методи за депозит што ги нуди. Во Екстра Вегас можете да најдете некои од најзгодните достапни методи, а тие направија и депонирањето да биде многу лесно.

Ако сте нови во онлајн казината, ќе дознаете дека казиното нуди различни видови на методи за депонирање. Значи, ако имате начин на плаќање што го претпочитате, тогаш треба да го користите за да ја финансирате вашата сметка во казино.

Откако успешно ќе се регистрирате за сметка во казиното Екстра Вегас, треба да направите депозит за да освоите вистински пари. Финансирањето на вашата сметка е многу јасен и лесен процес и може да се сумира во неколку едноставни чекори.

Прво, треба да се најавите на вашата сметка и да отидете во делот за благајна каде што можете да ги најдете сите различни достапни решенија за плаќање. Ве советуваме да се придржувате до најпопуларните начини на плаќање бидејќи тие не само што се погодни, туку и посигурни. Откако ќе го изберете вашето решение за плаќање, од вас ќе биде побарано да пополните некои лични и финансиски детали. Потоа, внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете.

Благодарение на фактот што Extra Vegas нуди широк спектар на решенија за плаќање, можете да изберете како и кога да направите депозит.

Валути

Различни валути се достапни во Екстра Вегас за ваша погодност. Можете да изберете една од следните валути за депонирање и повлекување добивки од вашата сметка Јужноафрикански ранд, американски долари, нови тајвански долари, туниски динари, јужнокорејски вони, јапонски јен, британска фунта, евра, кинески јуани, канадски долари, бразилски Реали, австралиски долари (АУ) и аргентински пезоси.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)