Extra Vegas - FAQ

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Extra Vegas во нашите ЧПП.

Може ли да играм во казино Екстра Вегас од САД?

Играчите од САД не можат да отворат сметка во казиното Екстра Вегас, па затоа не можат да играат во истото.

Дали е прифатена некоја криптовалута во Екстра Вегас како начин на плаќање?

Единствената криптовалута што е достапна во Екстра Вегас е Биткоин. Играчите кои користат биткоини може да очекуваат да добијат и бонуси. За жал, ниту една друга криптовалута не е прифатена во Екстра Вегас.

Може ли да играм бинго или онлајн покер во Екстра Вегас?

Не можете да играте Бинго во казиното, но можете да играте видео покер и други казино игри.

Дали постои програма за ВИП и награди за лојалност?

Во Екстра Вегас има понуда за враќање на готовина која е достапна еднаш неделно. А кога станува збор за ВИП програмата, таа ви овозможува да добивате награди врз основа на вашата активност на страницата.

Дали бонусот за регистрација доаѓа со барања за обложување?

Бонусот за регистрација во Екстра Вегас доаѓа со 35 пати игра преку барањата за обложување.

Како Екстра Вегас им помага на играчите кои развиваат зависност од коцкање?

Во Екстра Вегас, играчите се врвен приоритет. Казиното нуди различни функции за да им помогне на играчите кои развиваат зависност од коцкање. Некои од мерките што ги обезбедуваат вклучуваат само-исклучување, период на разладување, контрола на сметката, проверки на реалноста и совети и совети.

Дали Екстра Вегас има програма „упатувај пријател“?

Екстра Вегас има придружна програма на која секој е добредојден да се придружи. За жал, тие немаат посебна програма за упатување пријатели.

#3 Колку време е потребно за да се добие повлекување? Потребни се не повеќе од 72 часа за да се обработи барањето за повлекување. Штом казиното ќе го обработи повлекувањето, сè зависи од вашата финансиска институција колку време ќе потрае додека не ги добиете средствата на вашата сметка.

Може ли да играм игри во казиното на мојот мобилен телефон?

Да, можете да играте игри на вашиот пренослив уред кога сакате. Можете да ја отворите платформата од вашиот прелистувач и да ја играте омилената игра додека патувате, чекате некого или имате неколку минути за губење. Уште повеќе, не мора да преземате апликација, бидејќи можете да пристапите на веб-локацијата од вашиот прелистувач, но само проверете дали ја имате најновата верзија.

Може ли да играм во Екстра Вегас од Австралија и Нов Зеланд?

Да, играчите од Австралија и Нов Зеланд се добредојдени да играат во Екстра Вегас. Сепак, постои само еден исклучок, за територијата на Нов Јужен Велс, а играчите кои живеат таму не можат да креираат сметка.

Што е казиното RTP?

Екстра Вегас не го објави нивниот RTP, но веруваме дека е некаде помеѓу 92% и 93%.

Дали им е дозволено да играат играчи од Германија?

Да, играчите од Германија се добредојдени да се приклучат на казиното и да уживаат во сè што има да понуди.

Дали Екстра Вегас е легитимно казино?

Да, Екстра Вегас е 100% легитимен. Фактот дека казиното постои толку долго кажува се. Тоа е едно од оние казина кои нудат неверојатни пакети за добредојде кои не треба да ги пропуштите. Тие ги пречекуваат новите играчи и ги одржуваат редовните задоволни со нивните тековни промоции.

Каде можам да ги најдам Условите и правилата?

Кога ќе ја посетите веб-локацијата, скролувајте надолу до подножјето на почетната страница на казиното и можете да пристапите до Условите и правилата на казиното.

Може ли да се приклучам на казиното од Франција?

Да, Франција е меѓу списокот на земји на кои им е дозволено да се приклучат на казиното Екстра Вегас. Уште повеќе, казиното е достапно на француски јазик.

Дали треба да се регистрирам во казиното за да играм за вистински пари?

Треба да имате сметка за да се најавите за да направите депозит и да играте за вистински пари. Повеќето казина нудат две опции, режим на вежбање и режим на вистински пари, така што имате слобода да го изберете оној што најмногу ви одговара.

Колку време е потребно за да се регистрирате во Екстра Вегас?

Целата процедура за регистрација е прилично едноставна и брза. Нема да бидат потребни повеќе од неколку минути за да ги пополните сите потребни информации и да се најавите на вашата нова сметка. Extra Vegas додава дополнителен слој на заштита на вашите лични податоци, па затоа е многу важно да одвоите време и да ги исполните сите потребни барања. Ќе треба да го потврдите вашиот идентитет со обезбедување валиден документ кој ќе ги поддржува податоците што сте ги доставиле.

Дали е безбедно да се регистрирате во Екстра Вегас?

Екстра Вегас е целосно лиценцирано онлајн казино и во текот на изминатите години се покажа како фер и угледно. Казиното користи 128-битна SSL енкрипција што обезбедува високо ниво на заштита на вашите податоци откако ќе се регистрирате. Уште повеќе, ова е истата технологија што ја користат водечките банкарски институции.

Која е старосната граница за регистрација во Екстра Вегас?

Треба да сте полнолетни за да можете да отворите сметка. Во повеќето случаи, треба да имате најмалку 18 години за да се регистрирате во онлајн казино. Сакаме да истакнеме дека старосната граница исто така се разликува од земја до друга, што е причината зошто треба да проверите пред да одлучите да отворите сметка. Од друга страна, сите игри може да се играат во режим на вежбање и немаат старосно ограничување.

Дали има пакет за добредојде за новите играчи?

Новите играчи во Екстра Вегас можат да уживаат во многу дарежлив бонус за добредојде. Единствениот услов е да депонирате најмалку 10 долари за да се квалификувате за тоа.

Дали се вклучени провизии при повлекување средства?

Повеќето начини на плаќање што се достапни во Екстра Вегас не бараат дополнителни трошоци кога повлекувате средства. Од друга страна, има и такви кои го прават тоа. Кога ќе го изберете вашиот претпочитан метод, треба да проверите претходно.

Може ли да го користам истиот метод за депонирање и повлекување средства?

Препорачливо е да се користи истиот метод за повлекување како оној што го користевте за депонирање. Но, некои начини на плаќање не ви даваат можност да повлечете средства, како што се Paysafecards. Понекогаш ќе се најдете во ситуација кога треба да најдете алтернативен начин да ги добиете вашите добивки.

Може ли да ги проверам моите претходни повлекувања?

Можете да ја проверите вашата историја на плаќање кога сакате. Можете да ги видите сите депозити и повлекувања што неодамна сте ги направиле. Казиното Екстра Вегас ви дава можност да видите детални информации за сите ваши претходни трансакции и на овој начин можете да го следите вашиот готовински тек. Многу е важно да ги контролирате вашите средства доколку сакате да ја продолжите сесијата за игри.

Може ли да ги проверам моите претходни депозити?

Благодарение на функцијата историја на Екстра Вегас, можете да ги следите вашите средства. Можете да ги проверите сите ваши претходни повлекувања и депозити и на тој начин подобро да управувате со вашите пари.

Кои се најдобрите начини на плаќање за правење депозити?

Ова зависи од земјата во која сте жител. Некои начини на плаќање може да се достапни, а други не, во земјата во која живеете. Затоа, не можеме да ви дадеме директен одговор на овие прашања. Можеме да кажеме дека постојат начини на плаќање кои се универзални и ги користат играчи од целиот свет. На пример, кредитните и дебитните картички се добро решение за депонирање средства во онлајн казино. Е-паричниците се исто така многу популарни начини на плаќање што ги користат играчите. Ова ги вклучува Neteller, Skrill. Други популарни методи се банкарски трансфери и припејд картички, па можете да ја изберете онаа што навистина ви се допаѓа.

Што е Биткоин и дали може да се користи во Екстра Вегас?

Биткоинот е многу популарна форма на дигитална валута која често се користи како систем за плаќање преку Интернет. Ова е многу иновативен систем кој станува сè попопуларен секој ден и поради таа причина, многу онлајн казина го користат како алтернативна опција за плаќање.

Дали има минимален лимит за депозит во Екстра Вегас?

Минималниот лимит за депозит во Екстра Вегас зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете да го користите. Но, генерално, тоа е околу 10 долари.

Дали треба да ја инсталирам апликацијата за казино за да играм на мојот мобилен телефон?

Не мора да инсталирате апликација за да пристапите до страницата на Extra Vegas на вашиот пренослив уред. Треба да ја имате само најновата верзија на прелистувачот што го користите и можете да пристапите до платформата директно од неа и веднаш да ја играте вашата омилена игра.

Дали е безбедно да се коцка на преносни уреди?

Коцкањето на вашиот мобилен е безбедно и практично. Екстра Вегас е целосно лиценцирано казино кое ги чува вашите лични информации и податоци безбедни без разлика дали пристапувате во казиното од десктоп или мобилен телефон.

Кои начини на плаќање се достапни на мобилен телефон?

Кога ќе изберете да платите во Екстра Вегас, ги имате истите начини на плаќање достапни на мобилниот, како и на десктопот. На овој начин можете да депонирате и повлечете средства со користење на познато решение за плаќање. Можете лесно да префрлате пари до и од вашата сметка на казино по ваша погодност.

Дали имам право на бонус за добредојде ако се регистрирам преку мојот мобилен телефон?

Ако сте новорегистриран играч во казиното Екстра Вегас, имате право на многу дарежлив бонус за добредојде. Не е важно дали се регистрирате во казиното користејќи го вашиот мобилен или вашиот десктоп. Сè повеќе казина стануваат ориентирани кон мобилните овие денови бидејќи има толку многу луѓе кои користат паметни телефони и таблети.

Дали мобилното казино го нуди истиот избор на игри како веб-локацијата?

Во Extra Vegas, можете да го најдете истиот опсег на казино игри на вашиот мобилен телефон, како и на нивната десктоп верзија.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)