Extra Vegas - Games

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Games

Можете да ја пробате вашата среќа во Екстра Вегас со една од многуте игри што тие ги нудат. Можете да ги искористите предностите на дарежливиот бонус за добредојде првиот пат кога ќе го направите вашиот депозит, а забавата не застанува тука. 

Тие нудат игри од еден од најпопуларните провајдери, вклучувајќи ги Microgaming, Betsoft и Pragmatic, така што можете лесно да ја најдете вашата омилена игра овде.

слотови

Во Екстра Вегас, можете да најдете голем број на слот машини. Некои од игрите нудат класичен шарм како Lucky 7 или Fruit Slots, а други се помодерни со сложени карактеристики. Екстра Вегас ви дава можност да ги испробате сите овие игри во демо-режим, што значи дека не треба да депонирате пари за да играте. Кога се чувствувате доволно сигурни, можете да депонирате и да играте за вистински пари и да ги повлечете вашите добивки.

Бакара

Во Екстра Вегас можете да најдете различни варијации на многу популарната игра на маса Baccarat. Ќе ги споменеме трите главни за да можете подобро да ги разберете разликите и да изберете која верзија најмногу ви се допаѓа.

  • Punto Banco - Ова е најчестата варијација на Baccarat. Кога ја играте оваа верзија, можете да се обложувате на раката на банкарот или на раката на играчот. Имате и трета опција да се обложите на нерешен облог.

  • Chermin de Fer – Оваа варијација е многу слична на Punto Banco, но се разликува во стратегискиот аспект. Имено, и банкарот и играчот одлучуваат дали ќе земат трета картичка или не. Во другите варијации на бакара, постојат сложени правила кои одредуваат дали некој ќе земе трета карта или не. Додека сте во Шермин де Фер, се зависи од вас како ќе одлучите да играте со рака. Како општо правило, играчите треба да земат трета карта кога имаат рака помеѓу 0 и 4.

  • Mini-Baccarat – Оваа игра се нуди во некои казина и главната атракција за оваа игра е што нуди помали влогови.

покер

Покерот е многу популарна игра и добрата вест е што можете да најдете многу различни варијации на играта во Екстра Вегас. Можете да ги играте следниве покер игри овде Oasis Poker, Triple Edge Poker, Joker Poker, Three Card Rummy и Deuces Wild.

Бинго

Можете да играте бинго со 75 топки и бинго со 90 топки во Екстра Вегас. Имаат многу бинго соби кои ги нудат следните игри Dollar, Quarter, Crazy, Nickels, Desperate Housewives, Supernova, Fusion, Bingo Cafe и Million-Dollar Party.

Ако сте љубител на Бинго, тогаш треба да бидете во собата Бинго од милион долари во сабота навечер помеѓу 9 и 3 часот наутро. Добивките може да достигнат до 2000 долари, а цените на картичките започнуваат од 3 долари секоја. Дозволено е да имате до 36 карти по круг.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)