Extra Vegas Преглед на казино - Payments

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Payments

Секој начин на плаќање има минимални и максимални ограничувања за повлекување што треба да ги почитувате за да имате успешна трансакција. Времето за обработка на вашето повлекување е исто така различно во зависност од методот што ќе го изберете.

Ако изберете Bank Wire, ќе треба да платите такса од 29 долари. Минималниот износ што можете да го повлечете е 500 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 4000 долари. Готовината ќе стигне до вашата сметка помеѓу 3 и 5 работни дена.

Ако изберете проверка на хартијата, ќе треба да платите такса од 20 долари. Минималниот износ што можете да го повлечете е 300 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 4000 долари. Готовината ќе стигне до вашата сметка помеѓу 3 и 5 работни дена.

Ако изберете eCheck, ќе треба да платите такса од 10 долари за трансакции помали од 1000 американски долари и 20 долари за трансакции над 1000 американски долари. Минималниот износ што можете да го повлечете е 100 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 4000 долари. Готовината ќе стигне до вашата сметка помеѓу 3 и 5 работни дена.

Најпопуларните начини на плаќање

Се подразбира дека најпопуларните решенија за плаќање за депозити и повлекувања се кредитните и дебитните картички. Речиси секое онлајн казино го прифаќа овој начин на плаќање и го прави исклучително удобен за играчите. Обично, од вас не се бара да плаќате никакви такси и може да потрае до три работни дена за да ги примите средствата на вашата банкарска сметка. Кога сакате да направите повлекување користејќи го овој метод, треба да го наведете бројот на вашата картичка, име, адреса, датум на истекување и безбедносна шифра.

Neteller е уште една многу популарна опција кога станува збор за депозити и повлекувања во онлајн казина. Ова е електронски паричник кој се користи низ целиот свет. Neteller нуди различни предности и поради таа причина е многу популарен. Трансферот на средствата е скоро моментален и нема трошоци кога барате повлекување.

Skrill е уште еден широко прифатен начин на плаќање. Ова е, исто така, е-паричник кој ви овозможува да депонирате средства на вашата сметка и исто така да повлечете средства од вашата сметка без да мора да давате никакви финансиски детали. Сè што треба да направите е да ја наведете вашата адреса за е-пошта. Средствата се префрлаат речиси веднаш и најдолго може да се чека до 24 часа. Обично, нема трошоци кога користите Skrill.

Банкарскиот трансфер, и покрај долгото време на обработка, сè уште е многу популарен начин на плаќање. Сите трансакции се организирани на безбеден начин и вашите средства ќе бидат префрлени директно на вашата банкарска сметка. Во некои случаи, ќе треба да покриете мала надокнада кога го користите овој метод.

Добрите
+ Големи бонуси
+ Одличен мобилен дизајн
+ Сезонски промоции

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)