Extra Vegas - Tips & Tricks

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Има многу стратегии што можете да ги примените кога играте одредени игри. Некои игри во казиното воопшто не бараат вештина, како слотови на пример. Вие само депонирате средства на вашата сметка и ставате облози. 

Од друга страна, постојат игри како рулет или блек џек кои бараат од вас да ги научите правилата и да користите стратегии за да донесувате информирани одлуки.

Онлајн Блек Џек

Ако Блек Џек е вашата игра што сакате да ја користите, тогаш има неколку работи што треба да ги имате на ум за да ја подобрите вашата игра. Општото правило кога играте Блек Џек е да знаете кога да погодите и кога да стоите.

  • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 12 и 16, а раката на дилерот е помеѓу 2 и 6, секогаш треба да стоите.
  • Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 12 и 16, а раката на дилерот е помеѓу 7 и 11, треба да погодите.

Има уште некои работи што треба да ги имате на ум. На пример, кога ќе изберете маса за Блек Џек, тогаш треба да ја изберете онаа што одговара на вашиот џеб. Потоа, треба да имате на ум дека постојат различни правила. Кога ќе го направите вашиот потег, треба да ја земете предвид картата на дилерот. Донесете ја вашата одлука врз основа на картичката. Кога сте на маса, треба да го свртите вниманието од другите играчи кои би можеле да се обидат да влијаат на вашите потези. Добрата работа со онлајн блек џек е тоа што сте само вие и дилерот.

Совети за видео покер

Видео покерот е меѓу најпопуларните игри во казиното Екстра Вегас. Постојат голем број на различни варијации на играта, но сè на сè, тие ги имаат истите основни правила.

Пред да одлучите да играте одредена игра, поминете низ правилата, бидејќи секоја верзија има прилично различни правила и ако не ги научите, тоа може да доведе до сериозни загуби.

Кога ќе ја разберете структурата на платите на конкретната варијанта што ја играте, можете да донесете помудри проценки, кога ќе дојде време за донесување поризични одлуки. Повеќето онлајн казина имаат структура на плати веќе прикажана или можете да пристапите на страницата што ги содржи сите потребни информации.

Друга многу важна работа што треба да ја земете во предвид е дека повеќето онлајн казина и Екстра Вегас исто така им нудат на своите клиенти да ги играат игрите во демо-режим. Ова е добар начин да ги вежбате вашите стратегии и да видите како игра играта и кои посебни карактеристики ги нуди. Не можеме доволно да нагласиме дека практиката прави совршенство.

Треба внимателно да го следите вашиот субсидирам. Треба да останете во рамките на вашиот буџет во секое време.

Рулет за почетници

Рулетот е многу софистицирана игра која постои со векови. Играта беше специјално дизајнирана за играчи кои сакаат да ризикуваат. Иако рулетот е игра на среќа, сепак постојат докажани стратегии кои можете да ги вклучите и да ги зголемите шансите за победа. Не можеме да кажеме дека постои една стратегија која ќе работи постојано, па затоа мора да се обидете на повеќето од нив и да видите што работи најдобро за вас.

Мемориската игра - Повеќето од овие стратегии бараат од вас да ја користите вашата меморија. Кога ја користите оваа стратегија, не можете да се обложувате на последните 3 броја што излегоа како победници.

One Hit Miracle – Оваа стратегија бара од вас да ставате облози само на единечни броеви во текот на целата игра. Ако ја имплементирате оваа стратегија, треба да се обложите на број кој не е постигнат долго време и се верува дека тој е следниот број што ќе победи. Оваа стратегија не се покажа како многу успешна, но некои коцкари се колнат во неа.

Систем D'Alembert – Ова е една од најпопуларните стратегии благодарение на фактот што е безбеден. На играчите кои ја спроведуваат оваа стратегија им се советува да ги зголемат своите облози за еден кога ќе изгубат и да ги намалат облозите за еден откако ќе победат.

Стратегија на колумни - Оваа стратегија е за обложување на колони. Почнувате да ставате облози на првата колона, а потоа го удвојувате вашиот облог на втората колона и така натаму.

Labouchere - Играчите кои ја користат оваа стратегија се обложуваат на два најоддалечени броја во низа. Овој систем е малку тежок и бара одредена пракса.

Фибоначи - Ако одлучите да ја користите оваа стратегија, треба да се обложувате на изедначени шанси. Ако има биста, почетниот облог се додава на новиот облог.

Martingale – Ова е најпопуларната стратегија за рулет. Ако ја користите оваа стратегија, треба да го удвоите вашиот облог по загуба. Кога ќе победите, треба да ја намалите големината на облогот на оригиналот.

Бидејќи споменавме многу различни стратегии кои можат да се применат кога играте рулет, како почетник веројатно се прашувате дали сето ова вреди за маката. Да бидам искрен, играта доаѓа со едноставни правила и ако ги научите, ќе бидете добро да одите. Ова не е игра што може да се совлада преку ноќ, ќе биде потребно време и вежбање за да се најде најдобрата стратегија што може да се имплементира во вашата игра.

Значи, веројатно размислувате за тоа што треба да знаете за да започнете да ја играте играта. Прво, треба да добиете идеја за надворешно и поделени облози во онлајн рулет. Ако сте почетник и сакате да го зголемите процентот на исплата во играта, треба да изберете надворешни облози. Шансите за предвидување на овие облози се многу поголеми. Сплит облози, од друга страна, вклучуваат ставање облози на два броја и постојат различни видови на поделени облози како улични облози, шест линии и пет броеви.

Бакара за почетници

Baccarat е многу популарна игра за играње благодарение на едноставните правила. Во овој момент не треба да скокате напред, бидејќи иако играта е едноставна за играње, постојат одредени правила што треба да ги знаете.

Постојат три вида облози кои се нарекуваат банкар, играч и облог со нерешени. Изберете го облогот што сакате да го направите и ставете облог на табелата за обложување. Секој облог различно наградува. Облогот нерешено е со најголема исплата со сооднос 8:1, но овој облог ретко се случува. Односот на исплата за облогот на играчот е 1:1, а соодносот на исплатата за облогот на банкар е исто така 1:1, но казиното наплаќа 5% провизија за овој облог.

Ако сте почетник, секогаш е подобро да играте пократки сесии. На овој начин ќе ги намалите шансите за губење.

Не треба да се каже дека треба паметно да управувате со вашиот буџет. Дури и кога победувате, не треба да претерате со ставање облози.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)