Extra Vegas - Withdrawals

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Кога сакате да направите повлекување од вашата сметка во Екстра Вегас, треба да се најавите на вашата сметка и да ја посетите банкарската страница. Изберете начин на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ја сумата. Не заборавајте да го потврдите вашето барање за повлекување.

Екстра Вегас поддржува банкарски жици, но треба да запомните дека треба да платите такса од 29 долари, а минималниот износ што можете да го повлечете е 500 долари. Може да потрае до 5 дена за да ги добиете парите ако го изберете овој метод. Проверката на хартија е исто така друга опција достапна во Екстра Вегас и тие вклучуваат такса за готовина од 20 долари и минимум 300 долари. Може да потрае помеѓу 1 и 7 работни дена пред да ги добиете парите ако го користите овој метод. Достапни се и електронски проверки. Треба да платите такса од 10 долари ако побарате повлекување помало од 1000 долари и 20 долари ако побарате повлекување поголемо од 1000 долари.

Време на повлекување

Времето на повлекување најмногу зависи од начинот на плаќање што го користите. Казиното ги обработува сите трансакции во рок од 48 часа.

  • Времето за повлекување на е-паричници е 24 часа.
  • Времето на повлекување за кредитни и дебитни картички е помеѓу 3 и 5 дена.
  • Времето на повлекување за банкарски трансфер е помеѓу 3 и 7 дена.

Како да направите повлекување? Да побарате повлекување за вашите добивки е прилично едноставно и лесно да се направи. Постојат неколку чекори низ кои треба да поминете пред средствата да стигнат до вашата банкарска сметка. првото нешто што треба да направите е да се најавите на вашата сметка и да се упатите во делот на благајната. Ова е истиот дел што сте го посетиле кога сте депонирале средства на вашата сметка.

Ќе ги видите достапните методи за депозит што ги нуди Екстра Вегас и други корисни информации како што се времето на обработка и надоместоците. Откако ќе го изберете најсоодветниот начин на плаќање за вас, треба да ги пополните релевантните информации како што се личните и финансиските детали. Треба да запомните дека секој начин на плаќање нуди различни минимални и максимални лимити, па за да имате успешно повлекување, треба да побарате износ што е во тие граници.

Друга работа што треба да ја имате на ум е дека треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за депозити. На пример, не можете да повлечете пари користејќи Neteller ако вашиот последен депозит е направен од, да речеме, Visa. Ова е многу строга безбедносна мерка што ја користат сите казина за да спречат перење пари.

Валути

Ова се следните валути што можете да ги користите во Екстра Вегас: аргентински пезоси, австралиски долари, бразилски реали, канадски долари, кинески јуани, евра, британски фунти стерлинг, јапонски јен, јужнокорејски вони, туниски динари, нови тајвански долари, американски долари, Јужноафрикански ранд.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
MasterCard
UPayCard
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (7)