FAFA191 Преглед на казино - Deposits

Age Limit
FAFA191
FAFA191 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Deposits

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари треба прво да ги финансираат своите сметки. Депонирањето на сметка на Fafa191 е многу едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Казиното нуди депозити кои се поддржани од водечки банки низ Тајланд, како што се Kasikorn Bank, Siam Commercial Bank, Krung Thai Bank и Krungsri Bank.

Сите депозити во казиното Fafa191 ќе траат не повеќе од 30 секунди, така што играчите ќе можат да почнат да ги играат своите омилени игри што е можно поскоро. Во случај да има некои одложувања, на играчите им се препорачува да контактираат со поддршката за корисници и тие ќе им помогнат да го решат проблемот.

Методи на депозит

Казиното Fafa191 додаде различни начини на плаќање за да им ги олесни работите на своите играчи. Некои од нив вклучуваат банкарски трансфери преку Bank BCA, Bank BRI, Bank BNI, Bank Mandiri, Bank CIMB Niaga, електронски пари како Go-Pay и OVO и плаќање со помош на Telkomsel, XL и кредит на Axis со попуст од само 20% .

Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да можат да играат во казиното е 100 бати. Но, играчите кои сакаат да побараат понуда треба да направат минимален депозит од 300 бати.

Валута

Казиното Fafa191 прифаќа многу различни валути за да им ги олесни работите на играчите. Некои од нив ги вклучуваат следните: долар (американски долари), валута (ТЛ), евра (евра), и Јуан (CNY), итн.

Total score8.1
Добрите
+ Тајланд 🇹🇭
+ Камбоџа 🇰🇭
+ Виетнам 🇻🇳
+ Индонезија 🇮🇩
+ Дарежливи бонус понуди 💰
+ 24/7 поддршка за корисници 📞

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (5)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Тајланд
Филипини
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Bank Wire Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (11)