FAFA191 - FAQ

Age Limit
FAFA191
FAFA191 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

FAQ

Прочитајте ги сите собрани често поставувани прашања за играчите на FAFA191.

Дали треба да ја прифатам секоја промоција во казиното Fafa191?

Казиното Fafa191 нуди многу различни промоции за своите играчи за да ги направат работите уште поинтересни. Како и да е, ако некој играч не сака да добие одредена промоција, не мора да ја бара.

Тврдев погрешна промоција. Може ли да го сменам?

Откако играчот ќе побара промоција и ќе се обложи, нема да може да ја откаже промоцијата. Како и да е, ако не се обложуваат, тогаш можат да контактираат со Поддршката за корисници и да ги објаснат своите причини, а може и да ја откажат промоцијата. Многу е важно да ги прочитате сите правила и услови секогаш кога играчот сака да побара бонус.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Речиси секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Барањата за обложување за бонусот за добредојде се 30 пати, што не е многу во споредба со другите онлајн казина.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (5)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Лаос
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Bank Wire Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (11)