FAFA191 - Responsible Gaming

Age Limit
FAFA191
FAFA191 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Во денешно време гледаме пораст на стратегиите за одговорно коцкање кои се резултат на трендот на промоција на здравјето. Благодарение на овие програми, ги легализиравме онлајн казина кои треба да следат одредени правила за да ги заштитат своите клиенти. Предупредувачките пораки, програмите за самоисклучување и програмите за ограничување на износот на пари и времето што играчите го трошат се само дел од одговорните стратегии за коцкање што секое казино мора да ги примени.

Казиното Fafa191 сака сите нивни клиенти да се забавуваат и да уживаат во своето време играјќи игри. Повеќето играчи уживаат во коцкањето одговорно секој пат, додека други покажуваат знаци на проблематично однесување на коцкање. Fafa191 обезбедува алатки, информации и помош при наоѓање помош. Некои од најиновативните и најцврсти заштитни мерки за одговорно игри ги вклучуваат следните:

Самоисклучување

Играчите можат да изберат извесно време да се одморат од коцкањето. Тие можат да изберат да се самоисклучат од коцкање и да ја затворат својата сметка и не можат повторно да ја отворат додека не истече времето. Играчите можат самите да постават самоисклучување или може да побараат помош од агент за клиенти преку функцијата Разговор во живо.

Самоисклучувањето е форма на заложба што играчите ја преземаат себеси доброволно да се согласат со онлајн казиното да не се коцкаат за одредено време. Самоисклучувањето им помага на луѓето да се оддалечат од коцкањето и да се фокусираат на други аспекти од нивниот живот.

Ова се неколку знаци дека играчот треба да се одмори од коцкањето:

 • Кога играчот не ужива во коцкањето како порано.
 • Кога коцкањето предизвикува финансиски, здравствени или проблеми во врската.
 • Кога играчот чувствува дека може да има корист од одморот.
 • Кога играчот се чувствува под стрес поради коцкање.
 • Кога нагонот за коцкање станува неконтролиран.
 • Кога играчот чувствува дека коцкањето ги презема сите аспекти од нечиј живот.
 • Кога играчот се фокусира исклучиво на враќање на загубите.

Проверка на возраста

Казиното Fafa191 користи технологија за проверка на возраста и идентитетот за да се увери дека сите играчи кои се приклучуваат на казиното се полнолетни за да се коцкаат. Кога казиното ќе најде малолетник да игра во нивното казино, тие ќе ги конфискуваат сите нивни добивки и ќе ги информираат локалните органи за спроведување на законот.

Историја на игра – Ова е многу корисна алатка која им помага на играчите да го следат времето и парите што ги трошат играјќи во казиното. Тие можат да проверат во нивната персонализирана историја на сметки што ќе им обезбеди целосен преглед на одиграните игри и износот на облогот на секоја игра.

Совети за одговорно обложување

Она што играчите треба да го разберат е дека умереноста е клучот за одговорното играње. Коцкањето треба да се гледа како форма на забава, а не начин да се заработи приход. Позитивни сме дека ако играчите пристапат кон коцкањето знаејќи што да очекуваат, тогаш нема да имаат никакви проблеми. Еве неколку совети за одговорни игри што играчите треба да ги земат во предвид:

 • Играчите не треба да размислуваат за коцкањето како начин да заработат приход, туку наместо тоа, тие треба да го гледаат коцкањето како активност за слободно време.
 • Играчите треба да поставуваат временски и парични ограничувања секогаш кога играат. Најважниот дел овде е да се држиме до границите што тие ги прават.
 • Играчите треба да го обложуваат само износот што можат да си дозволат да го изгубат.
 • Играчите не треба да дозволуваат други луѓе да ги притискаат да играат.
 • Играчите треба да прават редовни паузи и да уживаат во други активности кои не се поврзани со коцкањето.
 • Коцкањето не треба да биде неопходен дел од доброто време.
 • Играчите треба да избегнуваат коцкање кога се вознемирени или осамени.

Проблем со коцкање

Зависноста од коцкање може да влијае на секого, и играчите треба да бидат свесни за овој факт. Добрата вест е дека штом ќе се открие зависноста од коцкање, таа може успешно да се лекува, само ако коцкарот сака да се опорави од оваа зависност. Првиот и најтежок чекор е да се утврди дали некој има проблем или не. Еве неколку предупредувачки знаци кои играчите треба да ги земат во предвид:

 • Недостасува работа или училиште за коцкање.
 • Кога коцкањето предизвикува проблеми со семејството.
 • Кога коцкарите лажат за времето што го поминуваат на коцкање.
 • Кога коцкарите не можат да го запрат или контролираат своето обложување.
 • Кога коцкарите позајмуваат пари за да играат.
 • Кога играчите се обидуваат да освојат пари со коцкање за да ги решат финансиските проблеми.
 • Кога играчите почнуваат да продаваат лични работи за да добијат пари за коцкање.
 • Кога играчите трошат пари на коцкање, тоа требало да оди да ги плати сметките.
 • Кога повеќе се коцкаат за да ги повратат загубите.
 • Кога се подготвени да направат кривично дело за да добијат пари за коцкање.

Играчите кои веруваат дека имаат проблем со коцкањето или познаваат некој што има, можат да најдат помош од следните национални организации:

Националниот совет за проблеми со коцкање

730 11th Street, NW

Апартман 301

Вашингтон, 20002 година

1-202-547-9204

Национална линија за помош

1-800-522-4700

Gam-Anon International Services Office, Inc.

Поштенско сандаче 157

Вајтстоун, Њујорк 11357-0157

1-718-352-1671

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (5)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Лаос
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Bank Wire Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (11)