FAFA855

Age Limit
FAFA855
FAFA855 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao

About

Основана во 2012 година, FAFA855 е популарна онлајн казино во Југоисточна Азија, особено во Индонезија, Тајланд и Камбоџа. Тоа е законски регистриран ентитет и работи под надзор на корпорацијата за забава и игри на Филипините (ПАГКОР). Покрај возбудливите онлајн казино игри, FAFA855 нуди и спортско обложување и покрива фудбал, кошарка, борби со петли и многу повеќе.

FAFA855

Games

Со стотици понудени игри, FAFA855 е остварување на сонот на ентузијастите на онлајн казино. Има различни видео слотови, од класични до високи.

Популарни игри:

  • покер
  • кено
  • бакара
  • спортско обложување

Withdrawals

Слично на методите за депонирање, процесот на повлекување на FAFA855 е целосно автоматизиран, што го прави лесен и удобен за користење. Времето на обработка е исто така импресивно; потребни се само околу 3 минути пред добивките на играчите да се префрлат преку Интернет на нивните локални банкарски сметки по повлекувањето. Повлекувањето е процес во два чекора: наведување на износот што треба да се повлече и кликнување на „Потврди" копче.

Валути

FAFA855 ги прифаќа тајландскиот бах (฿) и американскиот долар ($). Ова е особено корисно за играчите во Тајланд, каде што батот е национална валута и во Камбоџа, каде што се користат американски долари. Играчите во овие земји можат да се радуваат на трансакции без проблеми во нивните валути и не мора да се грижите за конверзии и девизни курсеви.

Bonuses

Старите и новите членови имаат корист од бројните бонуси и промоции што ги нуди FAFA855. Оние кои депонираат за прв пат, на пример, добиваат бонус за добредојде, како и бесплатни вртења. Казиното нуди и дневни бонуси за слот, како и попусти. За да бидат работите поинтересни, постојат бонуси специфични за играта, вклучувајќи ги и оние за слотови и бакара.

Languages

FAFA855 се грижи за некои од најпрометните онлајн пазари за коцкање во Југоисточна Азија, достапните јазици се следните:

  • тајландски
  • индонезиски
  • Кмер
  • Англиски

Software

Некои од најдобрите примери на технологија за софтвер за онлајн казино се обезбедени на FAFA855 од списокот на програмери. Тие вклучуваат Asia Gaming, Microgaming, Playtech и Habanero. Компании како Grand Diamond, All Bet, Прагматична игра, Sexy Baccarat и SA Gaming се исто така неколку од добро познатите и плодни добавувачи на софтвер во казиното.

Support

Еден од белезите на одличното онлајн казино е ѕвездената поддршка на клиентите, нешто што FAFA855 со гордост го нуди. Тие имаат а разговор во живо на нивната веб-страница, која е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата. До нив може да се дојде и преку платформата за пораки Line и преку е-пошта.

Deposits

FAFA885 сака секој чекор да биде мазен и без проблеми, а неговиот систем за депозит не е исклучок. Депонирањето средства или плаќањето е едноставно, брзо и лесно. Играчите можат да ги финансираат своите сметки или преку онлајн банкарски трансфер, со TrueMoney Wallet или со скенирање на QR-код и потребна е само една минута за да се обработат депозитите.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Индонезија
Тајландски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (3)
Индонезија
Камбоџа
Тајланд
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
СофтверСофтвер (13)