Galaxyno Преглед на казино

GalaxynoResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 180 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Galaxyno is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Галаксино казиното нуди бројни неверојатни бонуси и промоции за да им помогне на играчите да ги зголемат салдата на нивните сметки. Новите играчи имаат право да пристапат до бонусот за добредојде на нивниот прв депозит по завршувањето на процесот KYC. Наградува до 1.500 евра плус 180 FS. Овој бонус пакет се шири низ првите 3 почетни депозити. Како да не го сакавме доволно меѓугалактичкиот свет, постоечките играчи можат да пристапат до повеќе редовни промоции, бонуси и турнири. Други бонуси вклучуваат:

 • Неделен бонус со високи ролери
 • Викенди со инстант готовина
 • Изберете го мојот бонус
 • Паѓа и победи
 • Бонус за голема торба
 • Среда на светлосна година
 • Викенд бонус и бесплатни вртења
Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Galaxyno Casino се гордее со одлична колекција на казино игри од реномирани даватели на игри. Достапните категории вклучуваат видео слотови, рулет, блек џек, видео покер, бакара, џекпот и игри со дилери во живо. Играчот може бесплатно да ги истражува овие игри, освен дилерите во живо, пред да игра за вистински пари. Лесно е да се лоцира вашата омилена казино игра користејќи ја опцијата за пребарување во лобито.

слотови

Во казиното Galaxyno, ентузијастите на слотовите можат да истражуваат над 1.800 слот игри во лобито. Тие доаѓаат со многу теми, ограничувања за обложување и бонус функции. Играчите можат да изберат теми за акција, фантазија, митологија, авантура, природа или научна фантастика. Топ слотови вклучуваат:

 • Голем бас прскање
 • Портите на Олимп
 • Милијарда бонанца
 • Накит на Џокер
 • Детелина на среќата

Игри на маса

Варијантите на блек џек, рулет, бакара и сик бо се сместени во категоријата Игри на маса. Главно, оваа категорија е честа кај искусни играчи бидејќи бара вештини и стратегија за победа. Играчите можат да пробаат некои од табелите бесплатно. Популарните игри на маса вклучуваат:

 • 300 карати Блек Џек
 • Американски Блек Џек
 • 3D рулет
 • Автоматски рулет
 • Punto Banco

Видео покер

Видео покер стана многу вообичаен меѓу играчите на казино овие денови. Во овој преглед, избравме некои од видео покер игрите што играчите ги прегледаа и се појавија меѓу најдобрите избори. Тие вклучуваат:

 • Аса и лица
 • Бонус Deuces Диви покер
 • Покер на плажа на Карибите
 • Hold'Em покер
 • Triple Edge покер

Казино во живо

Казиното во живо користи најнова технологија и напреден софтвер да се донесе реалниот живот казино акција на удобноста на вашиот дом. Игрите се хостирани од вистински крупиери и се пренесуваат во реалниот живот со HD квалитет. Играчите можат да комуницираат со други играчи или дилери за време на играта. Некои од достапните игри со дилер во живо вклучуваат:

 • Мега рулет
 • Прво лице Блек Џек
 • Без Comm брзина Baccarat
 • Покер со три карти
 • Монопол во живо
+1
+-1
Затвори

Software

Галаксино казиното, како и другите нови казина, не развива никакви игри во куќата. Сепак, сите игри се аутсорсинг од некои водечки развивачи на софтвер и други нови и перспективни даватели на игри. Во казиното Галаксино има 6 до 30 провајдери на софтвер. Новите игри и редовните ажурирања обезбедуваат играчите да уживаат во квалитетно искуство со игри.

За да го направат лобито на играта лесно достапно, играчите можат да ги сортираат сите достапни игри користејќи софтверски провајдери како опција за филтер. Дилерите во живо се хостирани од вистински крупиери и се пренесуваат во реално време во HD. Некои од давателите на софтвер вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Ваздан
Payments

Payments

Галаксино казиното нуди широк спектар на начини на плаќање. Минималниот депозит е 20 €. Депозитите се моментални, додека повлекувањата зависат од претпочитаниот начин на депозит. Галаксино казиното не прифаќа криптовалути во моментов. Популарните банкарски методи вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Скрил
 • Многу подобро

Deposits

За да го направат процесот на депозит што е можно поедноставен и брз, играчите во онлајн казината претпочитаат да имаат широк избор на начини на плаќање. Затоа, Galaxyno обезбедува различни безбедни, сигурни и сигурни опции за плаќање. Казиното прифаќа бројни методи за депонирање, вклучувајќи го и широко користениот . На Galaxyno , можете да верувате на кој било од прифатените начини на депонирање. На овој начин, нема да имате никаков проблем да го додадете вашиот готовина на вашата сметка или да започнете со вашите омилени игри. Плус, корисниот персонал во Galaxyno е секогаш при рака за да одговори на сите прашања што можеби ги имате за уплата.

InteracInterac
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а Galaxyno нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на Galaxyno да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+129
+127
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

Галаксино казиното е повеќејазична платформа за игри која цели на играчи во различни региони. Иако казиното е ограничено во некои земји, поддржува неколку широко зборувани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Некои од поддржаните јазици вклучуваат:

 • шпански
 • кинески
 • германски
 • француски
 • арапски
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Galaxyno . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Galaxyno спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Galaxyno на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за Galaxyno , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. Galaxyno ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Galaxyno се залага за поттикнување етичко однесување. Galaxyno се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Галаксино казиното е нов учесник на пазарот за игри, лансиран во 2021 година. Се заснова на темата за вселената која им овозможува на играчите да уживаат во меѓугалактичките искуства со светот споен со импресивна колекција на казино игри. Со над 30 провајдери на софтвер на одборот, играчите можат да изберат омилена казино игра од над 2.000 наслови на казино и дилери во живо.

Galaxyno Casino доаѓа со елегантен дизајн со добро организирани категории за да ја направи навигацијата многу мазна. Со поддржани повеќе јазици, ова казино е достапно за сите играчи. Сајтот Galaxyno Casino е оптимизиран за играње на различни уреди како што се компјутери, таблети и мобилни телефони.

Еве го уловот:

Продолжете да ја читате оваа рецензија на Galaxyno Casino за да добиете повеќе сознанија.

Зошто да играте во казиното Галаксино

Галаксино казиното е меѓу нови онлајн казина кои се позиционираа како врвен центар за игри за грабливи играчи кои бараат иновативни карактеристики. Во него се сместени преку 2.000 казино игри и дилери во живо, напојувани од водечки провајдери на софтвер. Играчите уживаат во различни казино игри како што се видео слотови, џекпот, игри на маса и игри со дилери во живо. Лобито на казиното е добро организирано, што им овозможува на играчите брзо да ги лоцираат своите омилени казино игри.

Галаксино казиното нуди ниски ограничувања за депозити од дури 5 $/€. Играчите можат да уживаат во деноноќните услуги за поддршка благодарение на професионалниот тим. Освен тоа, играчите можат ефикасно да ги завршат повлекувањата или депозитите користејќи ги достапните повеќекратни опции за плаќање.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај Galaxyno , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

Достапноста на услуги за клиенти е една од најинтригантните карактеристики на ова казино. Тие обезбедуваат функција за разговор во живо што може автоматски да преведува јазици и да ви помогне со проблеми. Играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@galaxyno.com) или телефон. За општи прашања, секогаш можете да се повикате на делот ЧПП.

Резиме на казиното

Галаксино казиното се покажа како свој универзум. Казиното Galaxyno има сè, од примамлив бонус за добредојде до распоред што е лесен за корисниците. Одлична колекција на игри е внимателно избрана за ваше задоволство. Управата за игри на Малта го регулира казиното Galaxyno, во сопственост и управувано од Green Feature Online Limited.

Како резултат на тоа, плаќањата се целосно безбедни додека прелистувате онлајн казино со меѓупланетарна тема. Вашето искуство со игри е подобрено со беспрекорното работење на казиното Galaxyno. Нема да сакате да ја напуштите оваа област на казино магија штом сте биле таму.

Водечките добавувачи како Microgaming, BetSoft и други го напојуваат казиното лоби.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Galaxyno специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Galaxyno . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Galaxyno , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Galaxyno .

Валути

Валути

Галаксино казиното прифаќа плаќања во различни валути за да биде конкурентна во индустријата за коцкање. Овие валути се добро познати и доминантни меѓу нивните учесници. Кога се регистрирате, играчите можат да ја изберат својата омилена валута. Популарните валути вклучуваат:

 • евра
 • јапонски јен
 • американски долари
 • Норвешка круна
 • полски злоти
About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy