Gaming Club

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Gaming Club нуди извонредно искуство со игри повеќе од 2 децении. Ова е едно од најстарите онлајн казина во индустријата и фактот дека тие го издржаа тестот на времето кажува многу. Казиното беше лансирано во 1994 година и оттогаш ги носи некои од најдобрите игри на вашиот начин.

/gaming-club/about/

Games

Составен дел на Gaming Club е бројот на игри што тие треба да им ги понудат на своите клиенти. И, тоа не е се, тие се здружија со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесат игрите со најдобар квалитет. Значи, сè што треба да направите е да креирате сметка во Gaming Club и авантурата може да започне.

Withdrawals

Повлекувањата се обработуваат на ист начин како и депозитите. Многу клучен елемент кога станува збор за повлекувања е тоа што ќе мора да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од вашите правни документи.

Bonuses

Во минатото, онлајн казината се потпираа на нудење нови игри и големи добивки, но денес играта на големо се промени. Бидејќи растот на пазарот на онлајн казино беше феноменален, па казината мораа да најдат нов начин за привлекување нови играчи. За да го направат тоа, тие почнаа да нудат многу дарежливи бонуси на новодојдените и постоечките играчи. Добивањето бесплатни пари за играње стана исклучително популарно од сите познати причини.

Payments

Во Gaming Club, можете да користите различни начини на плаќање за да депонирате средства на вашата сметка, како и да направите повлекување на вашите добивки. Максималниот износ што можете да го повлечете неделно е 4.000 УСД и можете да користите еден од следниве методи: банкарски трансфер, Entropay, Maestro, Skrill, Neteller, VISA и ecoPayz.

Account

Кога ќе одлучите да ја креирате вашата сметка во казиното, ќе бидете среќни да дознаете дека тоа може да се направи во само неколку лесни чекори. Откако ќе ја креирате вашата сметка, ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде што ќе ви помогне да ја продолжите вашата игра.

Languages

Клубот за игри е достапен во многу различни земји, па поради таа причина нивната веб-страница е достапна на различни јазици, вклучувајќи кинески, англиски, фински, германски, јапонски, норвешки, португалски, шпански, шведски, француски, грчки и руски.

Countries

Gaming Club не е достапен во некои земји и причините зад ова може да бидат многу. Во повеќето случаи, казиното ги нема сите потребни лиценци за работа во одредени земји, додека во други онлајн коцкањето се смета за нелегално.

Mobile

Клубот за игри нуди врвно искуство за играње од нивната мобилна апликација за казино. Сè што треба да направите е да го преземете и можете да ги играте омилените игри кога сакате и не мора да го имате вашиот компјутер пред вас.

Tips & Tricks

Љубителите на казино секогаш се желни да научат нешто или две за онлајн коцкањето. Дури и ако имате искуство со играње игри, сепак можете да научите нешто ново. Од таа причина, можеме да споделиме неколку совети со вас.

Live Casino

Казино игрите во живо се многу популарни во последно време бидејќи го носат вистинското искуство во казиното во вашиот дом. Можете лесно да комуницирате со дилерот и другите играчи кои додаваат социјален елемент во играта, наместо само да играте против компјутер.

Promotions & Offers

Доходовните бонуси и промоции се достапни на дневна основа и за новите и за постоечките играчи. Gaming Club се гордее што редовно ги наградува своите играчи и ги прави среќни, па ако немате сметка, крајно време е да креирате.

Responsible Gaming

Gaming Club нуди професионална помош за секој играч кој развил проблем со коцкање. Има многу организации со кои можете да контактирате за насоки и совети, вклучувајќи:

Software

Gaming Club соработува со многу различни провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите игри на вашиот пат, вклучувајќи ги Microgaming, Evolution Gaming, Pulse 8 Studios, Fortune Factory Studios, Just For The Win, Net Entertainment, Stormcraft Studios, Switch Studios и Triple Edge Studios.

Support

Најдобриот и најзгодниот начин да стапите во контакт со казиното е преку разговор во живо. Овој тип на поддршка можете да го добиете 24/7. Сè што треба да направите е да кликнете на иконата Разговор во живо и ќе стапите во контакт со агент за клиенти.

Deposits

Gaming Club нуди доверливи банкарски опции за депозити и повлекувања. Ако сакате да видите кои начини на плаќање се достапни, најдоброто нешто што можете да направите е да отидете во Касиерката и да се уверите сами. Покрај кредитните и дебитните картички, можете да најдете некои реномирани имиња како NETELLER, Visa, Maestro, MasterCard, Skrill, Paysafecard, Lobanet, Euteller, iDEAL, само за да наведете некои.

Security

Gaming Club ја става безбедноста на играчот на врвот на нивната листа. Поради таа причина, тие ја користат најновата технологија за шифрирање Secure Socket Layer. Ова може да ве увери дека никој нема пристап до вашите лични и финансиски информации.

FAQ

Најчестите прашања на Gaming Club се одговорени овде! Погледнете ги овие прашања, можеби ќе најдете одговори на вашите прашања.

Affiliate Program

Ако сакате да се приклучите на придружната програма на казиното, ќе треба да го пополните формуларот за регистрација и да чекате за одобрување. Во повеќето случаи, апликациите се прифаќаат и Buffalo Partners им дава шанса на секој што сака да ги промовира своите казина.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)