Gaming Club - About

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Gaming Club нуди извонредно искуство со игри повеќе од 2 децении. Ова е едно од најстарите онлајн казина во индустријата и фактот дека тие го издржаа тестот на времето кажува многу. Казиното беше лансирано во 1994 година и оттогаш ги носи некои од најдобрите игри на вашиот начин.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Gaming Club е Digimedia Limited Casinos и нивниот сегашен извршен директор е Ентони Аксиса.

Број на лиценца

За да работи на меѓународно ниво, Клубот за игри треба да ги има сите потребни лиценци. Казиното е лиценцирано од Комисијата за игри на Kahnawake под лиценца број 00812 што беше издадена на 3 август 2016 година.

Каде е базиран Gaming Club?

Тековната адреса на казиното е Вила Семинија, 8, Sir Temi Zammit Avenue, Ta XBiex XBX1011.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)