Gaming Club Преглед на казино - Account

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Account

Кога ќе одлучите да ја креирате вашата сметка во казиното, ќе бидете среќни да дознаете дека тоа може да се направи во само неколку лесни чекори. Откако ќе ја креирате вашата сметка, ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде што ќе ви помогне да ја продолжите вашата игра.

Како што рековме претходно, ќе ја креирате вашата сметка во само неколку лесни чекори. Кога ќе кликнете Приклучи се сега, ќе биде побарано да внесете неколку лични податоци за да го завршите формуларот за регистрација.

Во првиот чекор од процедурата за регистрација од вас ќе биде побарано да ги внесете следните информации:

 • Земја
 • Е-пошта
 • Корисничко име
 • Лозинка

Во вториот чекор од процедурата за регистрација ќе биде побарано да ги внесете следните лични податоци:

 • Име
 • Презиме
 • Дата на раѓање
 • Пол
 • Јазик
 • Валута – CAD$ (канадски долар) веќе треба да биде избрана. Тоа, рече, секогаш можете да ја промените вашата валута во која било од другите десетици што ги нуди Gaming Club ако сакате.

Во третиот чекор од процедурата за регистрација треба да ги внесете следните лични податоци:

 • Мобилен број
 • Адреса
 • Градот
 • поштенски код
 • провинција

Она што ви останува да направите е да ги штиклирате полињата за да ви бидат испратени бонусот за добредојде и промотивните понуди преку телефон или е-пошта. Исто така, ќе мора да проверите дали имате 18 години или повеќе и дали ги прифаќате одредбите и условите на казиното.

Процес на верификација

Кога ќе побарате повлекување, првиот пат, ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Ова е клучен чекор што едноставно не можете да го прескокнете. Верификацијата на вашата сметка е направена за ваша безбедност, како и за казиното и се прави за да се спречи измама и кражба. Единствениот начин на кој казиното може да знае дека сте тоа што сте е да побара од вас да испрати неколку копии од вашите документи за идентификација. Некои од документите што може да ги бара казиното вклучуваат:

 • Копија од вашата возачка дозвола или пасош
 • Копија од сметка за гас, сметка за вода или други документи што обезбедуваат доказ за адреса
 • Копија од предната и задната страна на кредитната картичка што сте ја користеле за да го направите вашиот депозит доколку сте го користеле овој начин на плаќање

Секогаш следете ги упатствата и ако некои работи не се јасни, не двоумете се да контактирате со казиното. И добрата вест е дека процесот на верификација е еднократна работа, откако ќе се заврши, не мора да го правите повторно. Иако, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ја креирате вашата сметка во Gaming Club, казиното ви дозволува да го изберете вашето корисничко име и лозинка. Погрижете се да изберете добра лозинка што не е предвидлива и да ги чувате овие информации безбедни од другите. Ќе мора да ги користите овие информации секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка, а секое дејствие извршено кога информациите за најавување се правилно внесени ќе остане како ваше.

Total score7.1
Добрите
+ Повеќе од 500 игри
+ Сертифициран за eCogra
+ Интерактивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)