Gaming Club - Affiliate Program

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Affiliate Program

Ако сакате да се приклучите на придружната програма на казиното, ќе треба да го пополните формуларот за регистрација и да чекате за одобрување. Во повеќето случаи, апликациите се прифаќаат и Buffalo Partners им дава шанса на секој што сака да ги промовира своите казина.

Износот што можете да го заработите зависи од тоа колку сте посветени на работата. Партнерите на Бафало нудат и споделување на приходите и планови за провизија за CPA.

Стандардно, сите нови филијали се под планот за споделување на приходите каде што заработуваат дел од нето приходот што ги создаваат нивните играчи. Добрата вест е дека нема негативно пренесување. Во случај некој играч да освои сума над 10.000 УСД, тогаш неговото салдо ќе чека одреден период и ќе се плати на рати.

Како општо правило, филијалите кои се однесуваат на поголем број играчи се квалификуваат за поголем процент од нето приходот. И, подружниците со доволно искуство може да побараат да бидат запишани во планот CPA или Cost-per-Acquisition. На овој начин подружниците ќе добијат еднократна такса за секој нов играч.

Ако го изберете планот за споделување на приходите, ќе добиете провизија од 50% во првиот месец. Во следните неколку месеци, ќе добиете исплата според бројот на играчи на кои се повикувате. Ќе добиете провизија од 25% ако упатите помеѓу 0 и 10 играчи. Ќе добиете провизија од 30% ако упатите помеѓу 11 и 40 играчи. Ќе добиете провизија од 35% ако упатите помеѓу 41 и 100 играчи. Ќе добиете провизија од 40% ако упатите повеќе од 100 играчи.

Другите играчи претпочитаат договор за плаќање CPA што е малку поинаков од моделот за споделување на приходите. Ако ја изберете оваа шема за плаќање, ќе добиете паушална стапка за секој квалификуван играч што ќе го испратите на брендовите на Buffalo Partners. Друг начин за заработка е да испратите други филијали на Buffalo Partners.

Детали за плаќањата

Сите филијали ќе добијат исплата во рок од 10 дена од крајот на секој месец, а минималниот износ што треба да го купите е само 50 долари. Добрата вест овде е што од овие провизии не се одбиваат такси.

Партнерите на Бафало нудат различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ја добиете вашата исплата, вклучувајќи: Нетлер, Скрил, PayPal, EcoPayz, Pay Spark, WebMoney и чекови. Ако сакате да ја добиете вашата уплата преку плаќања преку жичен трансфер, тогаш мора да достигнете 700 долари за да можете да добиете исплата.

Што е придружна програма Gaming Club?

Филијалата на Gaming Club се нарекува Buffalo Partners, а ги вклучува и следните брендови, Spin Palace Casino, Spin Palace Sports, JackpotCity, Ruby Fortune, Lucky Nugget, Gaming Club, River Belle, Mummys Gold, Cabaret Club, Casino Epoca и Кикоти Бинго.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)