Gaming Club - Bonuses

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Bonuses

Во минатото, онлајн казината се потпираа на нудење нови игри и големи добивки, но денес играта на големо се промени. Бидејќи растот на пазарот на онлајн казино беше феноменален, па казината мораа да најдат нов начин за привлекување нови играчи. За да го направат тоа, тие почнаа да нудат многу дарежливи бонуси на новодојдените и постоечките играчи. Добивањето бесплатни пари за играње стана исклучително популарно од сите познати причини.

Повеќето казина нудат бонус за совпаѓање на депозит, што значи дека парите што ги ставате на сметка кога првпат се регистрирате за казината обично се совпаѓаат или удвојуваат, па дури и четирикратно во некои случаи. Имајте на ум дека секое казино има строги политики во врска со овие бонуси.

Бонус за лојалност

Друга работа што онлајн казината се обидуваат да ја направат е да ги одржат веќе постоечките играчи среќни. Поради таа причина, тие нудат многу различни видови бонуси за лојалност. Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе станете член на Клубот за лојалност и ќе заработите поени.

Секој пат кога ќе заработите вистински пари играјќи ја вашата омилена игра, ќе заработувате поени. Подоцна, тие поени ќе бидат разменети за бонус кредити што можете да ги потрошите како што сакате. Уште повеќе, додека играте, ќе отклучувате тони поволности на другите играчи.

Секое ниво доаѓа со збир на уникатни награди и идејата е да се дојде до Prive, каде што наградите се уште повеќе лични. А, тајната за искачување на нивоата е многу едноставна. Сè што треба да направите е да ги играте вашите омилени игри.

Ова е победничка ситуација која мора да ја признаете. Можете да ги откупите поени за лојалност кога и да посакате и вашите поени веднаш ќе се кредитираат на вашето салдо на бонус. И за почеток, казиното ќе ве награди со 2500 поени за лојалност.

Бонус за повторно вчитување

Сите играчи кои ќе го направат својот втор депозит во Gaming Club имаат право на бонус за повторно вчитување. Значи, ќе добиете бонус за депозит од 150% до 150 УСД. Овој бонус доаѓа со барања за обложување кои се 50 пати во овој случај, и мора да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Имајте на ум дека не сите игри придонесуваат за барањата за обложување на ист начин. Значи, подобро е да ја видите листата за да знаете како функционира ова:

  • Класичниот Блек Џек придонесува со 2% во барањата за обложување.
  • Зарове, Baccarat, покер игри, Казино војна, Sicbo, Американски рулет и други рулет придонесуваат 8% во барањата за обложување.
  • Уште еден Блек Џек и Видео покер придонесуваат со 10% во барањата за обложување.
  • Слотовите и игрите во салон придонесуваат 100% во барањата за обложување.

Бонус за натпревар

Gaming Club секогаш има нешто подготвено за своите играчи. Тие нудат редовни процентуални бонуси за натпревар во средината и викендот врз основа на нивната играчка активност. Секоја понуда ќе ја добивате преку е-пошта доколку има достапна за вас.

Бонус со висок ролери

Максималниот бонус што можете да го добиете во Клубот за игри е 2000 долари. Ова е Промоција на High Roller достапно во Gaming Club Casino и секој што сака да игра на големо треба да го искористи тоа.

Бонус за регистрација

Gaming Club е многу дарежлив кон своите првпат клиенти. Тие привлекуваат нови играчи со колосален бонус првиот пат кога ќе направат депозит. Ќе добиете 100% депозит за совпаѓање првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка и може да добиете до 200 долари. За да ја искористите оваа понуда, треба да креирате нова сметка во Gaming Club.

Наградите не застануваат тука, вториот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 150% натпревар бонус за депозит до 150 долари. Погрижете се да депонирате средства на вашата сметка за да ги побарате овие понуди. Имате 7 дена од моментот кога сте ја создале вашата сметка за да го побарате бонусот.

Не ви е дозволено да отворате повеќе сметки за да ги барате понудите за бонуси во Gaming Club. Понудата за регистрација е достапна еднаш по играч и адреса на е-пошта.

Ако барате бесплатни вртења во Gaming Club, треба да знаете дека бонусот подлежи на барања за обложување кои се 50 пати во овој случај. Мора да ги исполните условите за обложување пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Да речеме, правите депозит од 100 долари и казиното ве наградува уште 100 долари во бонус средства. Барањата за играње на средствата за бонуси би биле 50 x 100 = 5000. Значи, штом ќе ги исполните условите за обложување, ќе можете да направите повлекување на вашите добивки.

Може да имате само еден активен бонус во исто време. Ако имате активен бонус на вашата сметка, нема да можете да побарате друг бонус.

Рулет, Sic Bo, Craps, Baccarat, Table Poker, Casino War & Red Dog се исклучени од понудата за добредојде. Затоа, треба да ги избегнувате овие игри кога треба да ги исполните барањата за обложување. Друга работа што треба да се има на ум е дека не сите игри придонесуваат за барањата за обложување на ист начин.

  • Сите игри со слотови, кено и гребење со карти придонесуваат 100% во исполнувањето на барањата за обложување. Повторните вртења на слот-игрите бројат само 10%.
  • Сите видео/моќни покери (со исклучок на сите кецови и дигалки или подобри видео покери), сите блек џекови (со исклучок на класичниот блек џек) придонесуваат со 8% во исполнувањето на барањата за обложување.
  • Класичните блек џекови, видео покерите на сите асови, сите видео покери Џек или подобри придонесуваат со 2% за исполнување на барањата за обложување.
  • Сите baccarat, сите глупости, Red Dog, Sic Bo придонесуваат со 0% во исполнувањето на барањата за обложување.

Кога ставате облози користејќи ја одликата за коцкање, имајте на ум дека тие се бројат 0% на барањата за обложување.

Ако свесно изберете да играте една од исклучените игри пред да ги исполните вашите барања за обложување, тогаш казиното го има правото да ги поништи сите добивки.

Ако побарате повлекување, пред да ги исполните условите за обложување, бонусот ќе биде укинат.

Ако не сакате да добиете а бонус за добредојде, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и да побарате да се смени понудата. Имајте на ум дека можете да го направите ова сè додека не сте ставиле облог, а ако сте ставиле, тогаш ќе мора да ги исполните условите за обложување.

Кога ќе побарате повлекување, вашите средства ќе чекаат пред да бидат одобрени. За тоа време, казиното ќе ја проверува вашата игра за какви било неправилни шеми на играње. Ако се е нормално, тогаш тие ќе ги ослободат средствата и тие ќе стигнат до вашата сметка што е можно поскоро, во зависност од начинот на плаќање што го користите за повлекување.

Ако казиното верува дека злоупотребувате која било понуда за бонус, казиното го задржува правото да ви го задржи или повлече каков било бонус или промоција.

Ако не го искористите бонусот за регистрација во рок од 2 месеци, тогаш тој ќе биде отстранет од вашата сметка.

Добредојдовте/ Бонус за приклучување

Секој нов играч во Gaming Club ќе биде награден бонус за депозит до 350 долари. Првиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 100% бонус за депозит до $200, а вториот пат кога ќе депонирате ќе добиете 150% бонус за совпаѓање до $150.

Минималниот износ што треба да го депонирате за да ги исполнувате условите за оваа понуда е 10 УСД. Треба да го обложите износот на бонусот 50 пати пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Како нов играч, имате 7 дена да го побарате бонусот за добредојде. Максималниот облог што можете да го поставите кога играте со бонус средства е 8 долари по круг или 0,50 долари по линија.

Бонус без депозит

Gaming Club нема понуди за депозити и за своите играчи. Ова е одличен начин да пробате некои игри без да мора да депонирате свои пари. Во повеќето случаи, овие бонуси доаѓаат во форма на бесплатни вртења кога започнува нова игра или има редовна промоција за постоечките играчи. Можете да ја проверите страницата со промоции за да најдете понуда доколку е достапна, или казиното ќе ви испрати е-пошта, така што нема да пропуштите ништо.

Правила за повлекување бонус

Секогаш кога добивате бонус од казиното, таа сума е поврзана со барањата за обложување. Во овој случај, барањата за обложување се 50 пати за бонусот за добредојде и тие може да варираат за други промоции.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)