Gaming Club - FAQ

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

FAQ

Најчестите прашања на Gaming Club се одговорени овде! Погледнете ги овие прашања, можеби ќе најдете одговори на вашите прашања.

Дали Gaming Club е безбеден?

Gaming Club е добро познато казино со причина. Тие ја ставаат безбедноста на играчот на врвот на нивните приоритети. Тие користат врвни безбедносни мерки за да ги заштитат своите клиенти во секое време. Така, можете лесно да ги споделите вашите лични информации со казиното и да правите трансакции во секое време кога сакате да играте. Gaming Club ги има сите потребни лиценци за работа и сертификати кои го потврдуваат нивниот интегритет.

Кои методи на депозит се достапни во Gaming Club?

Во Gaming Club, можете да најдете некои од најдобрите опции за плаќање за да направите и депозити и повлекувања на вашите добивки.

Како можам да направам повлекување?

Кога сакате да направите повлекување на вашите добивки во Gaming Club, процесот ќе биде многу едноставен. Ако ова е прв пат да правите повлекување во казиното, проверете дали вашата сметка е потврдена. Ако не е, тогаш ќе треба да му испратите на казиното неколку копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет. Можете да користите кредитни картички, е-паричници и банкарски трансфери, само за да наведете некои, за да направите повлекување. Имајте на ум дека треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Какви игри можам да најдам во Gaming Club?

Има плејада од различни игри што можете да ги најдете откако ќе се приклучите на Gaming Club. Можете да ја испробате вашата среќа играјќи онлајн слотови, прогресивни џекпот или да пробате една од многуте игри на маса што ги нуди казиното. Ако се чувствувате како да сакате да играте во копнено казино, тогаш треба да пробате една од многуте игри со дилери во живо, каде што играте против дилер од реален живот.

Може ли да добивам бонуси во Gaming Club?

Да, ве чекаат многу различни бонуси откако ќе се приклучите на семејството на Gaming Club. За почеток, казиното ќе ве награди со колосален бонус за добредојде што ќе го подобри вашето салдо со дополнителни 100 долари во бонус средства. Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете дури и 150% депозит кој одговара до 150 долари.

Веб-страницата треба да ја посетувате секојдневно бидејќи ве чекаат многу промоции, бесплатни вртења и парични награди.

Дали Gaming Club е вистинско казино?

Gaming Club е казино кое е на пазарот долги години и тие си воспоставија име за себе. Казиното е легитимно, и ако немате сметка со него, ве охрабруваме да креирате една денес. Казиното ги има сите потребни лиценци за работа и тие имаат сертификати кои го докажуваат нивниот интегритет и правичност.

Може ли да се потпрам на Gaming Club Casino?

Gaming Club Casino е целосно безбеден и може да верувате дека сите ваши лични информации се чуваат безбедни. Казиното користи 125-битна SSL технологија за шифрирање што ги чува вашите пари и вашите податоци безбедни.

Дали игрите на Gaming Club се саем?

Да, казиното користи генератор на случаен број кој обезбедува случајни резултати од игрите. Ова значи дека никој не може да предвиди каков ќе биде исходот на играта, а никој не може да го смени ниту исходот од играта. Сите игри во казиното редовно се тестираат од независни трети лица ревизори кои гарантираат случајност на игрите.

Што прави казиното за да ја спречи зависноста од коцкање?

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и Gaming Club прави се што е во негова моќ да го спречи. Казиното им обезбедува на своите играчи сè што им е потребно за да останат под контрола на нивното коцкање. Постојат одредени функции што можете да ги користите за да ви помогнат, како што се самоисклучување на играчот и поставување дневни неделни и месечни лимити за депозит. На сајтот на казиното има и врски до професионални организации кои се таму за да им помогнат на коцкарите со совети и идни насоки.

Кога почнуваат турнирите?

Важно е да се внимава на распоредот доколку сакате да се приклучите на одреден турнир. Можете да ги проверите сите ажурирани информации во делот за турнири во софтверот.

Која награда можам да ја освојам на онлајн слот турнирите?

Постојат различни награди што можете да ги освоите кога играте онлајн турнири. Можете да освоите загарантирана сума или процент од тенџерето, се зависи од турнирот на кој се придружувате.

Како можам да се приклучам на онлајн турнир?

За да се приклучите на онлајн турнир, се што треба да направите е да кликнете двапати на името на турнирот или да кликнете на копчето Приклучи се.

Како да знаете кога започнува турнирот?

Ако веќе сте се регистрирале за турнир и сте најавени на вашата сметка, тогаш ќе се појави скокачко известување точно една минута пред почетокот на турнирот.

Што е салдо на монети?

Кога ќе почнете да играте на турнир, ќе добиете парички, а додека играте, облозите што ги правите се одземаат од салдото на монетите. Кога вашето салдо ќе достигне нула, нема да можете да обложувате и вашата игра ќе заврши.

Што е салдо на кутијата за победа?

Кога турнирот започнува, салдото на полето за победа започнува на нула. Додека играте и победувате, сите победи се додаваат на оваа сума. На крајот на турнирот, играчот кој има најголем вкупен број во салдото на победничкиот сандак се смета за победник.

Што е закажан турнир?

Закажаните турнири започнуваат во одредено време. Овие кругови обично се пократки и траат некаде помеѓу 5 и 15 минути, или во некои случаи додека не се завршат вашите кредити.

Што е Sit 'n' Go турнир?

Турнирот Sit 'n' Go започнува откако даден број играчи ќе се соберат да играат. Во овие видови турнири, потребен е минимален број играчи за да започне турнирот.

Што се случува ако изгубам интернет конекција за време на турнир?

Ако се исклучите за време на турнир на онлајн слот и ако можете повторно да се поврзете додека турнирот сè уште трае, тогаш ќе продолжите таму каде што сте застанале. Ако не можете повторно да се поврзете, тогаш победничкиот збир ќе остане статичен.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)