Gaming Club - Games

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Games

Составен дел на Gaming Club е бројот на игри што тие треба да им ги понудат на своите клиенти. И, тоа не е се, тие се здружија со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесат игрите со најдобар квалитет. Значи, сè што треба да направите е да креирате сметка во Gaming Club и авантурата може да започне.

Бакара

Секој обожавател на Бакара треба да го посетат Gaming Club каде што ќе можат да реплицираат автентично казино искуство. Сите тие возбудливи игри со реална графика и интересна игра се популарни кај играчите од целиот свет.

Baccarat првпат се играше во доцните 1400-ти, а сега, благодарение на Интернетот и онлајн казината, можете да ја играте играта во удобноста на вашиот дом. Идејата во Baccarat е да се има рака блиска по вредност до 9, или 9. Сите карти имаат своја вредност, освен оние со лице кои имаат вредност нула. Вие како играч, не можете да направите многу штом ќе се обложите. Дозволено е да се обложите на Играчот или Банкарот или дека раката ќе заврши со нерешено.

Процеп

Онлајн видео слот игрите се една од најпопуларните игри во кои уживаат играчите. Тие нудат таква разновидност, па без разлика на вашата желба, можете да најдете нешто што ќе ви се допадне. Не можеме да кажеме дека постои листа на најдобри игри, бидејќи тоа е индивидуално, но можеме да кажеме дека некои игри се издвојуваат во толпата, вклучувајќи:

 • Грмовит
 • Гром II
 • Авалон
 • Авалон II
 • Лиги на среќата
 • Бејби на плажа
 • Таен Дедо Мраз
 • Пакетот стаорци

Ако барате некоја акција што ќе ве натера да се чувствувате екстатично, тогаш треба да проверите еден од многуте прогресивни џекпот во Gaming Club. Да имате шанса да освоите прогресивен џекпот е возбудливо, а износот што можете да го освоите може да ви го промени животот засекогаш. Во некои игри, ќе треба да ги поставите вистинските симболи за да ја освоите наградата, а во други, ќе ја освоите по случаен избор.

Во Gaming Club, можете да најдете некои од најквалитетните џекпот, и без разлика кој ќе го изберете, ќе имате одлично време играјќи го.

Одличен начин да играте онлајн слотови е да се придружувате на турнири. Постојат два вида достапни во Gaming Club, закажани турнири и sit 'n go турнири. Закажаните турнири започнуваат во фиксно време додека турнирите sit 'n' go започнуваат откако ќе се регистрира потребниот број играчи.

покер

Покерот е игра што ги комбинира шансата и стратегијата, а тоа е главната причина за нејзината популарност. Не можете да контролирате кои картички ќе ги добиете, но можете да контролирате што правите со нив. Идејата на играта е да се изгради најдобрата можна рака. Постојат многу различни варијации на покер, но најпопуларните се Омаха и Холдем. Во секоја варијација, ви се делат карти во неколку различни фази. Како што ги добивате картите, можете да го преклопите или подигнете облогот, во зависност од раката што ја имате.

Дилерот, исто така, ќе постави заеднички картички на масата, а вашата последна рака е направена од комбинација на вашите картички и заеднички картички.

Кога играте покер во копнено казино, постои еден елемент кој е од витално значење за играта, блефирањето. За жал, овој клучен елемент недостасува кога играте онлајн. Но, има и други придобивки што играчите ги ценат кога играат онлајн, а тоа е недостатокот на притисок.

Во Gaming Club, можете да најдете поедноставена верзија на Caribbean Stud Poker. Оваа игра ја нуди истата игра, но е многу поедноставна од игрите на маса.

Играњето видео покер онлајн е одличен начин да го научите рангирањето на рацете пред да одлучите да играте вистински покер во копнено казино или покер со дилер во живо. Во видео покер, на екранот ќе се појават 5 карти и вие треба да одлучите кои карти да ги задржите, а кои да ги отфрлите. Можете да разменувате онолку карти колку што сакате, за да направите рака со најдобро рангирање.

Покерот е една од оние игри за кои е потребно вежбање и колку повеќе играте, толку подобро ќе добиете. Добрата вест е што Gaming Club нуди бесплатна игра, така што можете да ја играте играта колку што сакате без да мора да ги депонирате вашите средства.

За да започнете да ја играте играта, треба да го ставите вашиот облог и да кликнете 'Играј'. Пред вас ќе се појават пет карти и треба да кликнете на картичките што сакате да ги зачувате и „Исцртај“ нови карти. Најмалата добивка е пар дигалки. Некои од најпопуларните покер игри што можете да ги најдете во Gaming Club вклучуваат:

Блек Џек

Блек Џек е забавна игра за играње, а во Gaming Club можете да најдете различни варијации на истите. Главната идеја на играта е да се добие рака со вредност поблиску до 21, без да се уништи. Предизвикувачкиот дел од играта е тоа што откако ќе ги добиете вашите првични две карти, треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Еве неколку основни стратегии што можете да ги вклучите во вашата игра за да ги подобрите вашите шанси за победа.

 • Меки раце и тврди раце - Во двете овие раце имате кец, но тие се разликуваат во зависност од вредноста на кесот. Раката што има кец што може да се изброи како 11 или 1 се нарекува мека рака, а тврда е онаа во која кесот се брои како 1.

 • Удирање и стоење – Удирањето е барање друга карта за да се подобри вредноста на вашата рака, а стоењето е кога сте задоволни со вашата рака и не ви требаат дополнителни картички. Кога имате мека рака, секогаш стојте на вкупно 19 или повеќе, а кога имате тврда рака, продолжете да удирате додека не стигнете до рака со вкупна вредност од 17 или 21.

 • Удвојување - кога двете првични картички што ги добивате се со идентичен ранг, имате шанса да се удвоите. Секогаш треба да се удвоите кога имате два кеса или пар 9-ки. Кога раката на дилерот е помала од 10, тогаш треба да се удвоите кога имате две 10-ки.

 • Разделување на парови - Кога ќе добиете две карти со иста вредност, можете да ги поделите картите и да го играте кругот со две раце истовремено. Секогаш треба да ги делите вашите асови и парови од 8-ки и никогаш не треба да ги делите картичките со лице или паровите од 5-ки и 10-ки.

Многу важна работа што треба да ја имате на ум е секогаш да најдете игра што е во рамките на вашиот буџет. Ако победите, тогаш тоа е прекрасно, но ако изгубите, не правете нов депозит за да продолжите да играте. Останете во рамките на вашиот буџет и наречете го тоа еден ден.

Блек Џек турнирите се уште еден начин да уживате во оваа интересна игра. Играчите се собираат наоколу и се натпреваруваат против Домот. Турнирите се играат во неколку кола и играчите се елиминираат во текот на играта. Играчот кој ќе заврши прв во последната рунда е победник.

На почетокот на турнирот, секој играч има ист износ на кредити на турнирот. Постојат два вида турнири, Закажани кои започнуваат во одредено време и Sit 'n' Go кои започнуваат кога се присутни потребниот број играчи.

Приклучувањето на турнирот е многу едноставно, треба да отидете во лобито и да ја пронајдете папката Блек Џек. Изберете го турнирот на кој сакате да се придружите ако статусот на турнирот е отворен. Откако ќе се потврди вашето учество, ќе добиете фиксен износ на кредити на турнирот, а ако успеете да акумулирате најголем износ на кредити на турнирот на крајот од турнирот, ќе ја освоите наградата.

Правилата на онлајн турнирите во блек џек се многу едноставни. Ќе мора да бидете регистриран корисник за да учествувате во него.

Рулет

Постојат различни варијации на рулет може да играте во Gaming Club и некои од нив вклучуваат:

 • Рулет Ројал - Прогресивна
 • Премиер рулет
 • Француски рулет
 • Американски рулет
 • Мултиплеер рулет
 • Мулти тркала европски рулет злато
 • Француски рулет злато
 • Европски рулет злато

Рулет е игра која е многу лесна за играње. Сепак, има некои работи што треба да ги научите пред да одлучите да играте. Масата за рулет има неколку различни елементи вклучувајќи го тркалото и масата.

Европската или француската варијанта има тркала со зелен џеб 0 и црно-црвени џебови нумерирани од 1 до 36. Американската варијанта на играта има зелени џебови 0 и 00 и црвени и црни џебови од 1 до 36.

Овие различни варијанти ви нудат низа опции за обложување што треба да ги истражите и да ја пронајдете онаа што одговара на вашиот стил на играње.

Европски рулет злато

European Roulette Gold е интересна игра што треба да ја пробате откако ќе се приклучите на Gaming Club. Ова е лесна игра за играње и е одлична опција доколку сакате да се одморите од онлајн слотови. Може да се обложите на еден број или на група броеви, кој и да сакате. Играта има многу различни карактеристики како што се обложување со сосед, облози за повик, внатрешни и надворешни облози, само за да именуваме некои.

На играчите, кои обично го поминуваат времето на слотови, можеби ќе им треба малку време да научат како да играат рулет, но ве охрабруваме да се обидете бидејќи тоа е многу лесно.

Многу различни промоции им овозможуваат на играчите да се приклучат на забавата и да ја играат својата омилена рулет игра. Ако сакате да ги зголемите вашите шанси за победа, тогаш треба да научите стратегија. Совладувањето на тајните на рулетот може да потрае некое време, но долгорочно ќе вреди. Постојат многу различни стратегии за да можете да ги испробате сите и да видите која работи најдобро за вас.

Стратегијата Martingale е една од најпознатите, и кога ја користите оваа стратегија, треба да ја зголемите сумата што ја обложувате кога губите. Погрижете се да си ја дозволите оваа стратегија бидејќи, на долг рок, може да испадне скапа.

Ако сте комплетен почетник, тогаш треба да започнете со едноставната стратегија D'Alembert која не одзема многу време за учење. Едноставно треба да го зголемите вашиот облог кога ќе победите и да го намалите вашиот облог кога ќе изгубите.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)