Gaming Club - Live Casino

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Live Casino

Казино игрите во живо се многу популарни во последно време бидејќи го носат вистинското искуство во казиното во вашиот дом. Можете лесно да комуницирате со дилерот и другите играчи кои додаваат социјален елемент во играта, наместо само да играте против компјутер.

Во Gaming Club, можете да најдете колекција на игри со дилери во живо од кои можете да изберете. Сите игри се развиени од Microgaming, што кажува многу за квалитетот на игрите, а табелите ги водат човечки дилери од физички студија.

Студијата се наоѓаат во Аргентина, Филипини или Канада. Дилерите се професионалци кои се високо квалификувани за работата што ја работат и ви помагаат да го направите искуството на играта попријатно.

Во Gaming Club можете да го најдете следново игри во казино во живо:

  • Европски рулет
  • Блек Џек
  • Бакара

Блек Џек во живо

Во Gaming Club можете да најдете извонредно дејство на некои од најдобрите достапни игри Блек Џек во живо. Секоја маса ја води професионален дилер во живо со вистински картички. Можете лесно да комуницирате со дилерот и со другите играчи, така што ќе се чувствувате како да сте во вистинско казино.

Рулет во живо

Рулетот е возбудлива игра која станува уште повозбудлива кога ја играте со дилер во живо. Играта е измислена пред повеќе од три века и не е многу променета. Ова е една од најлегендарните игри достапни во казиното и сигурни сме дека нема човек што не слушнал за тоа. Пред да одлучите да ја играте, добро е да ги научите барем основните правила на играта.

Општо земено, постојат два вида облози, Внатре и Надворешни облози. Ако сте почетник, тогаш ве советуваме прво да поставите Внатре облози додека не ги научите јажињата на играта. Овие облози се многу поедноставни и шансите за победа на овие облози се многу подобри. Исплатата е помала во споредба со надворешните облози, но тие се одлични за секој почетник.

Игрите со рулет во живо во Gaming Club се напојувани од Evolution Gaming што значи дека тие се едни од најдобрите што можете да ги најдете на пазарот на онлајн казино. Најдобрата карактеристика во која уживаат играчите е функцијата за разговор во живо која ви помага да комуницирате со дилерите и другите играчи.

Друга карактеристика што вреди да се спомене е функцијата Омилени облози. Ова ќе го направи вашето искуство лесно и практично. Можете да заштедите дури 15 од вашите омилени облози, а сега можете да го поставите вашиот облог со кликнување на копче.

Можете да најдете различни варијации на рулет за да ги испробате, но една игра што сакаме да ја истакнеме овде е Францускиот рулет. Ова е класична верзија на играта која има ист распоред како европскиот рулет со бројки од 1 до 36 и една нула.

Единствената разлика е во тоа што францускиот рулет нуди неколку различни облози кои можат да работат во ваша корист. Едно од нив е правилото La Partage каде што губите само половина од вашиот облог ако топката слета на нула.

Бакара во живо

Играњето Baccarat во живо во Gaming Club е многу едноставно. Играта е напојувана од Evolution Gaming, основана во 2006 година, и тие направија револуција во игрите со казино со дилер во живо.

Пред да одлучите да играте Baccarat за вистински пари, добро е прво да научите неколку правила. Играта започнува со тоа што секој играч става облог и без разлика колку играчи има на масата, во акцијата се вклучени само две раце. Едната рака е за играчот, а другата рака е за банкарот. Можете да ставите облог на секоја рака, а згора на тоа, можете да ставите и облог на Парови, Бонус за играч, Бонус за банкар и Совршени парови.

Откако ќе се стават сите облози, ќе добиете 2 карти, а вкупниот износ на раката се разработува со собирање на вредностите на картите.

Кецовите вредат 1 поен, картите од 2 до 9 вредат нивната номинална вредност, а 10-ките и картите со лице вредат нула. Кога ќе ги примите вашите две карти и ќе ја додадете вредноста и ќе биде поголема од 10, тогаш ќе ја испуштите вредноста 10. Да речеме дека вашите картички се собираат до 15, ние ја испуштаме вредноста 10 и завршувате со рака со вкупна вредност од 5.

Кога ќе ги примите вашите две карти, можете да погодите и да ја подобрите вредноста на вашата рака. Удирањето значи дека ќе добиете уште една картичка од дилерот. Во принцип, ако имате рака со вкупна вредност од 5 или помалку, тогаш ќе погодите и ќе добиете друга картичка. Ако вашата рака е 6 или повеќе, ќе мора да стоите.

Покер во живо на Карибите

Live Caribbean Stud Poker е уште една многу популарна игра во Gaming Club. Играта е напојувана од Evolution Gaming и тоа значи дека ќе го имате истото искуство како да сте во копнено казино. Ова е доказ дека не ви треба вистинска гужва за да уживате во играњето покер. Можете да го направите тоа во удобноста на вашиот дом и сепак да имате атмосфера на вистинско казино.

Играта ја води професионален дилер во живо, а ова е варијанта на покер со пет карти. Играта ги има истите правила како Five-Stud Poker, но единствената разлика овде е што играте против куќата, а не против другите играчи.

Играта започнува со тоа што вие го ставате облогот, а дилерот ќе ви подели пет карти на вас и пет карти на себе. Двете ваши карти ќе бидат свртени нагоре, додека последната карта на дилерот ќе биде само свртена нагоре. Оваа картичка ќе ви помогне да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Ако одлучите да подигнете, ќе мора да ставите дополнителен облог. И, ќе ги видите картичките на дилерот откако ќе ја донесете вашата одлука. Најдобрата рака што можете да ја имате е Ројал Флеш проследен со Стрејт Флеш.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)