Gaming Club - Security

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Security

Gaming Club ја става безбедноста на играчот на врвот на нивната листа. Поради таа причина, тие ја користат најновата технологија за шифрирање Secure Socket Layer. Ова може да ве увери дека никој нема пристап до вашите лични и финансиски информации.

Вие играте голема улога кога станува збор за безбедноста на вашата сметка. Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка ќе треба да изберете корисничко име и лозинка. Обидете се да користите комбинација на букви, горните и долните, како и бројки кога ја креирате вашата лозинка. Добра идеја е да ја менувате лозинката од време на време, поради безбедносни причини.

Gaming Club користи генератор на случаен број за да обезбеди фер средина за своите играчи. Тоа значи дека никој не може да го предвиди или промени исходот на играта.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)