Gaming Club Преглед на казино - Tips & Tricks

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Tips & Tricks

Љубителите на казино секогаш се желни да научат нешто или две за онлајн коцкањето. Дури и ако имате искуство со играње игри, сепак можете да научите нешто ново. Од таа причина, можеме да споделиме неколку совети со вас.

За да започнете да играте во Gaming Club, прво ќе треба да креирате сметка. Кога ќе отидете на официјалната веб-страница, ќе видите копче „Играј сега“, кликнете на него и пополнете ги потребните детали. Откако ќе ја креирате вашата сметка, ќе треба да депонирате за да започнете да ги играте игрите.

Кога ќе го направите вашиот прв депозит, казиното ќе ви додели 100% бонус за депозит кој достигнува 200 долари. Има многу игри од кои можете да изберете откако ќе се приклучите на семејството на Gaming Club.

Совети за играње онлајн картички за гребење

Играњето гребење е интересна активност во која многу играчи уживаат поради моменталната победа. Едноставноста што ја нудат овие игри е еден од главните фактори зошто на играчите им се допаѓа толку многу. Секој има еден од оние денови кога сака да игра игра која не бара толку многу размислување и наместо тоа нуди лесна забава.

Значи, можете да најдете игра со забавна тема или да изберете некоја што нуди одлична исплата. Друга работа на која треба да се внимава е што некои игри нудат џекпот додека други не.

Онлајн картичките понекогаш нудат посебни карактеристики што не се достапни кога купувате билет во бодега, на пример.

Совети за тоа како да победите на Блек Џек

Блек Џек е класика на казино и не веруваме дека има играч кој не ја пробал оваа возбудлива игра. На почетокот, кога Блек Џек беше донесен во САД, играта понуди бонус наречен исплата 10-на-1. Овој бонус би го добиле доколку имате рака која содржи кец на пик и црн Џек. Оваа рака беше позната како Блек Џек, и иако бонусот беше повлечен, името остана до денес.

Играта започнува така што играчот и дилерот добиваат 2 карти. Картата на дилерот е видлива за играчот, а дупката на дилерот е скриена.

Кога ќе ја видите вредноста на вашата рака, ќе треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Можете да стоите, да удирате или да удвоите. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со вашата рака и не ви требаат дополнителни картички. Кога ќе погодите, земате друга карта и можете да погодите колку пати сакате. Можете исто така да ја поделите раката, а тоа обично е дозволено кога ќе добиете две карти со иста вредност.

За да победите во Блек Џек, треба да имате добра стратегија за обложување. Едно нешто што играчите обично го поткопуваат е тоа што шансите се важни. Секогаш треба да најдете игра која нуди подобри шанси.

Кога станува збор за удирање, има две главни стратегии што треба да ги имате на ум. Секогаш треба да удирате на силно 11 или помалку, и секогаш треба да удирате на меки 17 или помалку. Цврста рака е онаа што содржи кец на десетка, а мека е онаа што не содржи кец на десетка.

Исто така, важно е да научите кога да стоите. Постојат некои основни правила што треба да ги научите кога станува збор за завршување на рундата. Треба да се придржувате до овие правила особено ако сте почетник:

  • Застанете на цврсто 12 против дилер 4-6, инаку погодете.
  • Застанете силно 13-16 против дилер 2-6, инаку погодете.
  • Секогаш стојте на цврсти 17 или повеќе.
  • Застанете на мека 18 освен удар против дилер 9, 10 или А.
  • Секогаш стојте на мека 19 или повеќе.

И последно, но не и најмалку важно, многу е важно да научите кога да се разделите. Многу е важно да знаете која рака е добра да се подели, а која не. Ова главно зависи од картата на дилерот.

Total score7.1
Добрите
+ Повеќе од 500 игри
+ Сертифициран за eCogra
+ Интерактивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)