Gaming Club Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Повлекувањата се обработуваат на ист начин како и депозитите. Многу клучен елемент кога станува збор за повлекувања е тоа што ќе мора да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од вашите правни документи.

Различни методи за повлекување се достапни во Gaming Club, вклучувајќи:

 • ACH
 • Кликнете и Купи
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Плати Искра
 • PayPal
 • instaDebit
 • Виза
 • EcoPayz
 • EZIPay
 • е-проверки
 • QIWI
 • Скрил
 • iDebit
 • iBank
 • Лесно ЕФТ

Времето на повлекување зависи од методот што го користите. Во повеќето случаи, ќе ги имате вашите средства во рок од неколку дена. Ако користите е-паричници за да направите повлекување, ќе бидат потребни помеѓу 24 и 48 часа за да ги добиете вашите добивки. Ако користите кредитни или дебитни картички, ќе бидат потребни помеѓу 2 и 6 работни дена за да ги примите вашите повлекувања. Ако користите банкарски трансфер, ќе бидат потребни помеѓу 3 и 7 работни дена за да ги добиете вашите добивки.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е многу едноставно во Gaming Club. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека треба да го користите истиот метод што го користевте за депозити за да направите повлекување.

Валути

Постојат различни валути достапни во Gaming Club и можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара. Можете да изберете од следните валути ARS - Аргентински пезос, AUD - австралиски долар, BRL - бразилски реално, CAD - канадски долар, CZK - чешка корона, EUR – евра, GBP - фунти, JPY - јапонски јен, MXN - мексикански нуево Песо, NOK - Норвешка круна, PLN - полска злота, RUB - руска рубља, SEK - шведска круна и УСД - американски долар.

Total score7.1
Добрите
+ Повеќе од 500 игри
+ Сертифициран за eCogra
+ Интерактивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)