Genesis - About

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Genesis е прилично ново казино основано во 2018 година. Казиното е дел од поголема казино група која вклучува други локации како Casino Gods, Spin It и Spely. Genesis е во сопственост на Genesis Global Limited Casinos.

Genesis

Сопственик и извршен директор

Казиното е во сопственост на Genesis Global Ltd, а неговиот сегашен извршен директор е Ариел Рим.

Број на лиценца

Genesis казиното е регулирано во три различни земји, вклучувајќи ги Малта, ОК и Шведска.

  • Genesis UK лиценца: 000-045235-R-324169-008
  • Битие Малта лиценца: MGA/B2C/314/2015
  • Битие Шведска лиценца: Spelinspektionen

Каде е базирано Genesis Casino?

Казиното е со седиште во Малта и ова е нивната моментална адреса: 28, GB Buildings, Level 3, Watar Street, Ta`Xbiex, XBX 1301, Малта

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)