Genesis Преглед на казино - Account

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Account

Како да отворите сметка?

Пред да можете да уживате во сите поволности што ги нуди Genesis Casino, треба да се регистрирате за сметка. Пред да отворите сметка, треба да проверите дали вашата земја е на списокот „Забранета јурисдикција“ и ако е, тогаш не ви е дозволено да отворите сметка. Ова се земјите чии жители не можат да се регистрираат за сметка: Соединетите Американски Држави и нивните територии, Франција и нејзините територии, Данска, Унгарија, Иран, Израел, Португалија, Романија, Турција, Украина, Белгија, Австралија, Словенија , и Грција.

Дозволено е да имате само една сметка, а ако отворите друга сметка, сите ваши добивки ќе бидат загубени. Првиот пат кога ќе се регистрирате за сметка, треба да споделите некои лични податоци со казиното, вклучувајќи го вашето полно име, датум на раѓање, адреса на е-пошта, само за да именувате некои.

Ако сакате да отворите друга сметка, прво треба да ја контактирате поддршката за корисници. Откако ќе ви дозволат да отворите сметка, старата сметка веднаш ќе биде затворена.

Процес на верификација

Потврдувањето на вашиот идентитет и возраст е една од клучните работи што треба да ги надминете ако сакате да отворите сметка. Казиното го задржува правото да бара документи во неколку наврати додека си играте со нив. Ако не можете да му ги дадете на казиното потребните информации, тогаш тие може да ја затворат вашата сметка. Еве список на документи што треба да ги имате на располагање:

 • Копија од вашата лична карта
 • Копија од доказ за вашата адреса
 • Копија од начините на плаќање што сакате да ги користите за депозити и повлекувања

Кога испраќате копија од вашиот пасош за да го докажете вашиот идентитет, треба да скенирате валиден пасош каде што се видливи фотографијата и деталите. Кога испраќате копија од возачка дозвола или вашата национална лична карта, тогаш треба да испратите копија од предната и задната страна на картичката.

Кога треба да испратите доказ за вашата адреса, можете да го направите тоа со испраќање документ не постар од 3 месеци. Документот мора јасно да ги прикажува вашето име и адреса. Еве список на прифатливи документи:

 • Извод од банка
 • Комунални сметки
 • Изјава за плата
 • Даночна сметка
 • Договори за изнајмување

Кога треба да испратите доказ за плаќање и ова се работите што треба да ги имате на ум:

 • За кредитни и дебитни картички треба да испратите копија од двете страни. Треба да бидат видливи датумот на истекување, името на сопственикот, првите 6 и последните 4 броеви на картичката. Кога правите копија од вашата кредитна картичка, проверете дали се видливи сите 4 краеви.
 • За е-паричници, треба да испратите слика од екранот од вашата сметка каде вашето име и е-пошта се јасно видливи. Ако користите Neteller и Ecopayz, погрижете се да го вклучите идентификациониот број на вашата сметка, кој обично се наоѓа во горниот десен агол на веб-страницата.
 • За банкарски изводи како што се Trustly и Entercash, треба да испратите слика од екранот од вашата онлајн сметка или копија од извод од банка. Вашето име и бројот на вашата сметка треба да бидат видливи.
 • За Paysafecards треба да испратите слика од екранот од вашата лична сметка, вклучувајќи го бројот на сметката и трансакцијата направена во казиното. Можете исто така да испратите копија од потврдата со PIN број вклучувајќи го износот на депозитот и датумот на депонирање.

Бонус за нова сметка

Кога сте нов играч во казино, подгответе се да бидете разгалени со многу понуди. Ако се регистрирате за нова сметка во казиното Genesis, ќе ви биде понуден неверојатен 100% бонус за совпаѓање кој достигнува 100 долари. Играчите кои се жители во ОК ќе добијат и 300 бесплатни вртења на најпопуларниот слот NetEnt, Starburst.

За да ја побарате оваа понуда прво, треба да сте полнолетни за да се коцкате. Треба да направите барем минимален депозит и оваа понуда е подобна само за играчи од ОК.

Еве како можете да ја побарате оваа неверојатна понуда:

 • Регистрирајте се за сметка
 • Направете го вашиот прв депозит од најмалку 10 долари
 • Веднаш ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање
 • Бесплатните вртења ќе бидат поделени на 10 серии
 • Бонусот за бесплатни вртења ќе се протега во период од 10 дена
 • Ќе ги добиете бесплатните вртења следниот ден од уплатата.
 • Овие бонуси скоро секогаш доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните ако сакате да ги повлечете вашите добивки.
 • Парите од бонусот мора да се обложуваат 40 пати
 • Не можете да барате повлекување пред да ги исполните условите за обложување

Сите игри во казиното придонесуваат за бонусот, но не на ист начин. На пример, видео слотови придонесуваат 100%, класичните слотови придонесуваат со 75%, Fruit Blast придонесуваат со 50%, Simsalabim, Supernova, Hot Ink, Big Bad Wolf, Arabian Rose придонесуваат со 20%, сите игри на маса придонесуваат 10% и сите блек џек игри придонесуваат со 5 %.

Земји

Казиното Genesis не прифаќа играчи од следниве земји:

 • Австралија, Белгија, Данска, Француска Гвајана, Француска Полинезија, Француски јужни територии, Француски јужни и антарктички територии, Унгарија, Иран, Израел, Португалија, Романија, Јужна Африка, Шпанија, Турција, Мали оддалечени острови на САД, Разни американски пацифички острови, Американски Девствени Острови, Украина, Соединетите Американски Држави.

  Причината за ова е затоа што коцкањето е ограничено со закон во некои земји или казиното нема лиценца за работа во дадена земја.

Во моментот кога ќе се обидете да се регистрирате во казиното, ќе добиете порака дека не ви е дозволено да се регистрирате во таа земја, благодарение на интелигентниот софтвер што ја одредува вашата локација.

Total score8.0
Добрите
+ Топ бренд онлајн казино
+ Многу пријателски за мобилни телефони
+ Достапно видеобинго

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)