Genesis - Bonuses

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Bonuses

Кога станува збор за бонусите, играчите можат да имаат само еден бонус активен во секое време. Минималниот износ што треба да го депонирате за да го добиете бонусот е 10 долари. Бесплатните вртења ќе бидат доделени следниот ден до 12:00 часот по Гринич. Минималниот промет за добивање на бесплатни вртења е 5 долари. Кога играте со бонус пари, вашите облози секогаш прво ќе бидат одземени од вашите вистински пари. Бонусите и бесплатните вртења подлежат на барања за обложување 40 пати.

Имате 14 дена да ги исполните условите за обложување кога сакате да повлечете добивки. Постои и максимален дозволен влог при користење на бонус пари:

 • Максималната сума што можете да ја обложувате на слотови и видео слотови е 5 долари
 • Максималниот износ што може да се обложите на која било друга игра е 30 долари

Постојат одредени игри што не можете да ги играте со бонус пари и тие вклучуваат:

 • Сите игри со џекпот, игри во живо и игри со видео покер

 • Слотови: Убави коски, Градител на замок, Градител на замок II, Кул Бак, Мит за змејови, Напуштено кралство, Ѕиркање Бу, Скруџ, Ѕвездена прашина, Нескротлив Бенгалски тигар, Нескротлив крунисан орел, Нескротлива џиновска панда, Нескротлива глутница волци, крвопијци, или Alive, Devil's Delight™, Eggomatic, Jack Hammer 2, Kings of Chicago, Mega Joker, Robin Hood, The Wish Master, Tomb Raider, Zombies, Eye of The Kraken, Tower Quest, Pearls of India, Tomb Raider 2, Big Bang , Джакпот 6000, Супер нуџ 6000, Вампир: Маскенбал - Лас Вегас, Скапоцени карпи, Мртви или живи 2™, Зомби засолниште.

Бонус за лојалност

Засега нема понудена шема за награди за лојалност во Genesis Casino. Тие нудат ВИП шема, така што има некои достапни поволности за оние кои сакаат да трошат големи пари играјќи игри во казино. Некои од предностите да се биде голем трошач вклучуваат ексклузивни бонуси и месечни извлекувања на награди. За да станете ВИП член, потребно е да добиете покана. И во случај да нема уште еден за вас, секогаш можете да им испратите е-пошта и да побарате.

Бонус за повторно вчитување

Има 3 дополнителни бонуси достапни за вас откако ќе ги испробате Genesis казино игрите со вашиот прв бонус за добредојде. Забавата не застанува тука, но можете да ја превчитате вашата сметка уште неколку пати. Сумирајќи го тоа, можете да соберете до 900 долари во бонус пари.

 • На вашиот втор депозит, ќе добиете 50% бонус за совпаѓање што ќе донесе дарежлива сума од 300 УСД на вашето салдо. Треба да направите максимален депозит за да ја добиете оваа сума, а тоа е 600 долари. Треба да внесете и бонус код за да го побарате овој бонус и кодот е WGEN2.

 • Вториот бонус за повторно вчитување ќе добие бонус за совпаѓање од 25%, што ќе донесе дарежлива сума од 300 УСД кога ќе направите максимален депозит. Повторно треба да го користите промотивниот код кој за овој бонус е WGEN3.

 • Последниот бонус е уште еден бонус од 25% што ќе донесе до 300 долари на вашето салдо. За да го добиете максималниот износ, треба да направите депозит од $1200 и ќе имате $1500 за играње. За да го побарате бонусот, треба да го користите промотивниот код WGEN4.

 • Пред да одлучите да барате каков било бонус, ве советуваме да ги прочитате општите правила и услови кои важат за бонусот. Ако мислите дека правилата што доаѓаат со бонусот ви одговараат, тогаш треба да одите по него.

Сумирајќи, ова се следниве работи што Genesis Casino им ги нуди на своите играчи:

 • Бонус за добредојде на првиот депозит 100% одговара до 100 долари и 300 бесплатни вртења
 • Вториот бонус за повторно вчитување на депозитот 50% одговара до 300 долари кога користите промотивен код WGEN2
 • Третиот бонус за повторно вчитување на депозитот 25% одговара до 300 долари кога користите промотивен код WGEN
 • 4-ти бонус за повторно вчитување на депозитот 25% одговара до 300 $ кога користите промотивен код WGEN4
 • 10% неделен кешбек
 • Бонус за казино за дилер во живо до $100
 • Дневни, неделни и месечни промоции
 • Програма за поени за лојалност
 • ВИП клуб

Бонуси за луѓе надвор од ОК

Играчите кои не се жители на ОК имаат пристап и до бонуси. Тие можат да ги бараат следните бонус понуди:

 • Вториот депозит 50% одговара до 300 долари.
 • Третиот депозит од 25% одговара до 300 долари
 • 4-ти депозит 25% одговара до 300 УСД

Бонус за натпревар

Новите играчи во Genesis Casino можат да бараат 100% бонус со максимална вредност од 100 долари. Минималниот износ што треба да го депонирате за да ја побарате оваа понуда е 10 долари. Секоја сума до максимум 100 УСД ќе биде двојно зголемена од казиното. На пример, ако направите депозит од 70 долари, казиното ќе додаде уште 70 долари на вашето салдо, така што ќе завршите со 140 долари за играње.

Тоа не е се, новите играчи по нивниот прв депозит ќе добијат 300 бесплатни вртења и на Starburst. Тие ќе добиваат 30 бесплатни вртења секој ден во период од 10 дена. Бесплатните вртења важат само 72 часа, па затоа треба да го имате на ум тоа. Максималниот износ што можете да го повлечете од бесплатните вртења е 100 долари.

Бонус за регистрација

Genesis Casino направи одлична понуда за секој нов играч што ќе се пријави за сметка. Може да добиете вкупно 1000 долари и плус 300 бесплатни вртења на Starburst. Депозитите се поделени на 4 бонуси за депозит и тие вклучуваат:

 • Првиот депозит е 100% совпаѓање со бонус до $100 и 300 бесплатни вртења на Starburst
 • Вториот депозит е 50% бонус до 300 долари кога користите промотивен код WGEN2
 • Третиот депозит се совпаѓа со 25% до 300 долари кога користите промотивен код WGEN3
 • Четвртиот депозит е 25% совпаѓање до 300 УСД кога користите промотивен код WGEN4

Кредити за обложување

Бројот на игри што можете да ги играте во Genesis Casino е бесконечен. Имаат игри за сечиј вкус, но и за сечиј џеб. Значи, без разлика дали сте срамежливи и сакате да играте безбедно со пониски облози или сте за попредизвикувачка игра каде што се големи влогови во играта, има по нешто за секого. Можете да ги најдете границите за обложување во секоја игра поединечно и да видите дали е добар натпревар за вас.

Општо земено, игрите што ги нуди Genesis имаат тенденција да бидат пондерирани кон обложувачите од ниска класа. Ова е одлична вест за новодојденците кои сè уште го учат начинот на кој функционираат игрите во казино. Може да најдете игри кои започнуваат со 1p, а максималната сума што можете да ја обложите на масата за блек џек е 1 $.

Високите ролки можат да бидат задоволни со некои врвни ограничувања што ги нуди и казиното. Постојат некои маси за рулет кои нудат максимална граница од 5000 долари.

Бонус кодови

Има многу бонус кодови што ги нуди Genesis казиното за различни промоции, па затоа е клучно да го користите вистинскиот кога сакате да побарате одреден бонус. Ако сакате да добиете неверојатна понуда од 200% бонус за совпаѓање на вашиот прв депозит што достигнува до $100 и 300 бесплатни вртења на Starburst, треба да го користите промотивниот код 200GCUK.

За да го направите тоа, треба да се упатите до благајната и да го направите вашиот прв депозит. Потоа треба да изберете „Сакам бонус“ и да го внесете вашиот бонус код 200GCUK и тоа е се. Она што ви преостанува да направите е да уживате во бонус средствата и вашите бесплатни вртења и да се надевате на големи победи.

Зошто ви се потребни промотивни кодови?

Целата идеја зад користењето бонус кодови е да се даде дополнително гориво на вашиот биланс. И како надополнување на се, добивате 300 бесплатни вртења за да играте една од „омилените на сите времиња“ игри Starburst.

Кога ќе го користите промотивниот код 200GCUK при првиот депозит, вашиот депозит ќе се совпадне 200% и може да добиете до 100 долари веднаш. Исто така, ќе добиете 30 бесплатни вртења што можете да ги играте веднаш. Останатите 270 бесплатни вртења ќе ги добиете во периодот од следните 9 дена.

Кога да се користи промотивниот код?

Најчесто промотивните кодови доаѓаат со датум на истекување, па штом ќе го најдете вашиот промотивен код, ве советуваме да го користите што е можно поскоро. Секој бонус доаѓа со барања за обложување кои имаат и временски ограничувања.

Некои од најдобрите бонуси се за играчите кои се потпишуваат во казиното за прв пат, но тоа не значи дека нема други бонуси и промоции и за постоечките играчи.

Значи, ако одлучите да го побарате бонусот користејќи промотивен код, сè што треба да направите е да се упатите до благајната и прво да направите депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате е 10 УСД, но би ве советувале да уплатите најмалку 50 УСД за да можете да го побарате максималниот износ во бонус пари што е неверојатни 100 долари.

На овој начин ќе завршите со 150 долари на салдото за да си ја пробате среќата. Не заборавајте дека овој бонус доаѓа со барања за обложување од 40 пати што треба да ги исполните пред да можете да направите повлекување.

Во случај да почнете да доживувате некои потешкотии кога се обидувате да ја користите бонусната шифра, треба веднаш да ја контактирате поддршката за корисници. Тие ќе ви помогнат навремено и ќе го направат вашето искуство во Genesis Casino што е можно попријатно.

Исто така, ве охрабруваме да ги проверувате другите промоции и понуди што ги нуди казиното на дневна, неделна и месечна основа. Сигурно не би сакале да пропуштите ниту една шанса што ќе ви ја зајакне рамнотежата на прво место.

Правила за повлекување бонус

Невозможно е да се подигнат бонус пари во кое било казино воопшто. Прво треба да ги исполните барањата за обложување, што значи дека треба да ги превртите парите од бонусот одредено време. Играта мора да продолжи и според одредени правила, така што секогаш е добра идеја да ги проверите условите пред да побарате одреден бонус.

Една од главните работи што луѓето ја сметаат за привлечна за секое казино е бонусот што тие треба да го понудат. Постојат различни форми на кои може да се добијат бонуси, вклучувајќи бонуси за натпревар, бесплатни вртења или бонуси без депозит, само за да именуваме некои. Неделните бонуси се уште еден плус што Genesis Casino им го нуди на своите играчи, а исто така и ВИП придобивките за постоечките играчи.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)