Genesis - Deposits

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Deposits

Како да направите депозит?

Ако сакате да играте казино игри и да освоите пари, прво треба да направите депозит. Минималниот износ што можете да го депонирате во Genesis Casino е 10 долари. Постојат многу начини на плаќање достапни во овој момент, вклучувајќи кредитни и дебитни картички, е-паричници, припејд картички и банкарски трансфер. Ако сакате да видите кои методи се достапни, треба да отидете на картичката Депозити во главното мени. Не можете да испраќате парични средства во казиното, можете да користите само еден од достапните методи за плаќање. Максималниот износ на пари што можете да го депонирате со една трансакција е 500 долари.

Методи на депозит

VISA - Можете да ја користите вашата кредитна картичка VISA за да уплатите на вашата сметка. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 5000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. Правењето депозит е исто така многу лесно. Треба да отидете во Моја сметка, а потоа на Депозит. Изберете го износот што сакате да го депонирате и следете ги дадените упатства чекор-по-чекор. Можеби ќе треба да внесете безбеден PIN или лозинка како дополнително ниво на безбедност.

VISA ELECTRON - Можете исто така да ја користите вашата дебитна картичка VISA ELECTRON за да уплатите на вашата сметка. Минималниот износ што треба да го депонирате е 10 УСД, а максималниот износ што можете да го депонирате е 5000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. Повторно, треба да отидете во Моја сметка и да кликнете на Депозит. Најдете го логото и внесете ги бараните детали. Откако ќе ги завршите сите чекори, депозитот ќе биде видлив во вашето салдо.

Mastercard – Можете да ја користите вашата Mastercard кредитна картичка за да уплатите на вашата сметка. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 5000 УСД. Времето на обработка е моментално и не се вклучени трошоци. За да направите депозит, треба да отидете на страницата Депозит и да го изберете логото на картичката. Внесете ги вашите податоци и ќе видите дека вашиот депозит се прикажува на вашето салдо. Понекогаш можеби ќе треба да внесете PIN или лозинка како дополнителна безбедносна мерка.

Maestro – Можете да ја користите вашата дебитна картичка Maestro за да уплатите на вашата сметка на Genesis Casino. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 5000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. Правењето депозит е лесно, само треба да отидете на страницата Депозит, да го изберете логото на картичката и да ги следите упатствата. Откако ќе завршите, можете да го видите вашиот депозит на вашето салдо.

Електронски ваучер – Можете да уплатите во Genesis Casino без банкарска сметка користејќи Paysafecard. Можете да купите електронски ваучер во најблискиот штекер или преку Интернет. Минималниот износ што можете да го депонирате преку електронски ваучер е 10 УСД, а максималниот износ е 300 УСД. Процесот на депонирање е ист. Одите на страницата Депозит, изберете ја иконата Paysafecard и внесете ги бараните детали. Треба да го внесете 16-цифрениот број пред да можете да ја завршите трансакцијата. Доколку сакате, можете да користите повеќе картички кога ќе ја изберете опцијата „внесете дополнителен PIN“.

Skrill – Skrill е е-паричник кој ви овозможува да правите сигурни и брзи депозити. Минималниот износ што можете да го депонирате со користење на Skrill е 10 УСД, а максималниот е 5000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. Треба да отидете во Депозити и да изберете Skrill од списокот. Внесете го износот и сите други потребни детали и вашето салдо ќе се кредитира со вашите депонирани средства.

Neteller - Можете да направите инстант депозит користејќи Neteller. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 5000 УСД. Само пронајдете го копчето Neteller на страницата Депозит и внесете го износот што сакате да го депонирате. Првиот пат кога ќе го користите Neteller за да направите депозит, ќе треба да го внесете вашиот безбеден ID, бројот на вашата сметка и адресата на е-пошта. Сите детали ќе бидат зачувани на вашата сметка за да не мора повторно да го поминувате процесот кога сакате да направите уште еден депозит.

Ecopayz – Можете да го користите Ecopayz, е-паричник за да уплатите на вашата сметка. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 1000 УСД. Времето на обработка е моментално и не се потребни никакви трошоци. Треба да ја надополните вашата сметка на Ecopayz користејќи ја вашата банкарска сметка или вашата дебитна или кредитна картичка.

Trustly – Можете да го користите Trustly, кој е инстант банкарски трансфер за да направите депозит на вашата сметка. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот износ е 1000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. За да го користите овој метод за депозити, треба да се упатите на вашата сметка и да отидете на страницата Депозити и да кликнете на иконата Trustly. Ќе бидете упатени на веб-страницата Trustly каде што треба да внесете некои информации за да се најавите на вашата сметка и да го финализирате плаќањето.

Paypal – Paypal е популарен е-паричник што можете да го користите за да уплатите на вашата сметка на Genesis. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 1000 УСД. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци. Добрата работа за овој начин на плаќање е што не мора да имате позитивно салдо на вашата сметка за да направите депозит се додека постои салдо во изворните средства што се користат за финансирање на Paypal.

MuchBetter – MuchBetter е е-паричник што можете да го користите за да ја финансирате вашата сметка на Genesis. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД, а максималниот е 1000 УСД. Времето на обработка е моментално и не се потребни такси за да се изврши трансфер. Правењето депозит е едноставно, треба да отидете на страницата Депозити и да изберете MuchBetter како начин на плаќање и да ја внесете сумата што сакате да ја финансирате.

Валути

Во Genesis казиното се прифаќаат голем број валути, вклучувајќи: USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN , BGN, HRK, HUF, PEN, KRW, UAH, INR

Сепак, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Една од нив е што откако ќе изберете валута и таа ќе биде поврзана со вашата сметка, не можете да ја промените потоа. И втората работа е дека жителите на ОК мора да користат само GBP.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)