Genesis Преглед на казино - Games

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Games

Повеќето од игрите во Genesis Casino се напојувани од NetEnt и Microgaming што значи дека ќе играте некои од најдобрите достапни игри. Облозите започнуваат од 0,10 долари и одат до 5000 долари.

Ако уживате во Genesis казиното, мислиме дека би сакале Kassu Casino. Прочитајте го нашиот целосен преглед на Kassu Casino денес.

слотови

Откако ќе се упатите во библиотеката со слотови на Genesis, можете да најдете повеќе од 1300 игри и списокот се зголемува секој ден. Тие соработуваа со некои од најпознатите имиња во казино индустријата, вклучувајќи:

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Quickspin
 • Играј n` Оди
 • Еволуција игри
 • Игдрасил
 • NYX

Љубителите на слотовите се задоволни бидејќи можат да ги најдат сите игри што им се допаѓаат овде во казиното Genesis. Можете да се нурнете во постарите класични слотови или можете да пробате слотови со посложени карактеристики, без оглед на вашата желба. Некои од најпопуларните наслови вклучуваат Starburst, Book of Dead, Gonzo Quest, Hugo, Lady of Fortune, само за да именуваме некои.

Можете исто така да ја испробате вашата среќа на еден од многуте прогресивни џекпот што можете да ги најдете овде, вклучувајќи ги Мега Мула, Салата на боговите или Мега Џокер.

Во случај да сте нови во светот на слотовите, Genesis Casino ви нуди можност да ги испробате игрите бесплатно и штом сте доволно уверени, можете да го испробате за вистински пари.
Играњето онлајн слотови е најрелаксирачката од сите казино игри. Нема многу што можете да направите за да влијаете на исходот. Не постојат познати стратегии што можете да ги истражите, само избирате игра, ставате облог и се надевате на најдоброто. Една од главните причини зошто онлајн слотови се толку популарни е фактот што можете да заработите 1000 пати од вашиот облог во само едно вртење.

Најдобри онлајн слотови

Кога станува збор за онлајн слотови, не можеме со сигурност да ви кажеме кои се најдобрите. Секој играч има свои преференции и треба да се обиде да го најде слотот што одговара на нивните потреби. Тие можат да одат на игра која нуди убави анимации, мултипликатори или дополнителни бонус функции. Сепак, има само едно нешто што треба да го имате на ум, а тоа е секогаш да избирате игри што нудат највисок RTP.

Бакара

Целта во бакара е да се создаде рака со вредност 9. На паровите кои имаат вредност што надминува 10 ќе им се одземе 10. Значи, да речеме дека имате рака со вредност 17, откако ќе се одземе 10, ќе имате рака со вредност 7.
Главната разлика помеѓу бакара и другите игри на маса е тоа што играчите можат да се обложуваат и на картичките на банкарот. Се делат две карти за играчот и за банкарот, а почетната вредност на раката ќе одреди дали ќе бидат поделени дополнителни картички или не. Оној што има рака со вредност поблиску до 9 или 9 е победник.

покер

Genesis Casino нуди цела палета на игри покер во живо, почнувајќи од традиционалните Casino Hold`ем до покер со три карти. Највозбудливиот дел кога станува збор за покер е играњето со дилер во живо. На тој начин можете да уживате во играта од удобноста на вашиот дом и да се чувствувате како да сте дел од акцијата во вистинско казино. Genesis нуди пет неверојатни варијанти на игри со дилер на покер во живо со многу интересни карактеристики. Функцијата за разговор ќе ви овозможи да комуницирате со продавачот.

Казино Држете`em е навистина убава игра која ќе ви понуди големи победи ако знаете што правите. Дилерот може да се квалификува само со пар од 4 или подобри, што ве остава во победа во случај дилерот да нема ништо. Можете исто така да се обложувате на бонус позиција во која Асови или подобро ќе ви дадат малку повеќе од вообичаено за вашите пари.

Со многу варијанти достапни во Genesis Casino ќе се забавувате и во исто време ќе освоите повеќе ако играте онлајн наместо во копнено казино. Овде можете да ја најдете секоја варијанта на функции што можете да ја замислите без да скокате од едно до друго место.

Блек Џек

Целта на блек џекот е да се победи дилерот. Можете да го направите ова со добивање рака блиску до 21, но не надминувајќи 21. Најдобрата рака што можете да ја добиете е Блек Џек каде што двете карти што ви се поделени се со вкупна вредност од 21. Ова се случува кога добивате Кец кој може да биде и 1 и 11, и лице-картичка со вредност од 10. Кога играте блек џек, другите играчи не ви се важни, вашата конкуренција е само дилерот. Секој играч добива две карти, за почеток, и откако ќе ги види нивните карти, треба да донесе одлука за следниот потег. Дилерот речиси секогаш стои на 17.

Рулет

Ако сте Европеец и играте рулет, тогаш сте навикнати на тркало кое има 36 броеви и 0, но има и рулет со 0 и 00. Ова е американската верзија на рулет и работ на куќата е многу повисок овде само поради тој дополнителен џеб.

Вообичаено, играчите ентузијасти би сакале да ги пробаат двете варијанти и самите да видат која е нивната шолја чај. Една од одличните работи со онлајн коцкањето е тоа што можете да ја пробате секоја игра што можете да ја замислите на вашиот десктоп или вашиот паметен телефон, потребна ви е само добра интернет конекција. Главната причина што рулетот е толку забавна игра е тоа што постојат многу начини на кои можете да се обложите. Можете да правите не само поединечни облози, туку и комбинација од облози и да уживате во акцијата со секое вртење на тркалото.

Ако го ставате вашиот облог на рулет со 0 и 00, знаете дека можете да го ставите вашиот облог и на двојната нула. Овој слот е зелен и се наоѓа на врвот на броевите. Оваа двојна нула го зголемува раб на куќата, но е добра и за играчите бидејќи исплаќа 35 спрема 1. На пример, ако го раширите вашиот облог на единечна нула и двојна нула и ако еден погоди, тогаш ќе добиете исплата од 18 спрема 1.

Друга примамлива работа за играчот е специјалниот облог со линија. На овој облог, треба да ги ставите броевите на првите пет броеви, а тие се 00, 0, 1, 2 и 3. Исплатата на специјалната линија е 6 спрема 1. Можете да правите различни видови облози на масата, како на пр. црвена или црна, непарна или парна. Веројатно мислите дека ако поставите ваков тип на облог, има 50 проценти шанса да победите, но тоа не е толку едноставно како што звучи, поради таа причина ги додадоа дополнителните зелени џебови на тркалото.

Повеќето играчи сакаат да се обложуваат на различни броеви, а потоа да се обложуваат и на 0 или 00, бидејќи може да биде катастрофално кога ќе ставите голем облог и топката ќе слета на зелениот терен.

Ако играте рулет на интернет, би ви препорачал да го избегнувате американскиот рулет воопшто. Можете лесно да ја најдете европската верзија и можете да ја играте. Работ на куќата е помал, така што шансите да постигнете победнички број се малку подобри. Куќниот раб во американскиот рулет е 5,3 проценти, а во европскиот рулет е дури 2,7 проценти.

Пред да започнете да играте, треба да знаете кој е минимумот на табелата и кој е максимумот на табелата. На пример, ако максимумот на табелата е, да речеме, 300 долари, тогаш тоа е највисоката сума што можете да ја обложите на едно вртење. Дозволено е да ги ставате вашите облози како што сакате. Можете да ги ставите сите ваши пари на зелениот терен или можете да ги раширите на масата, но мора да го следите ова единствено правило, а тоа е дека не можете да ставите повеќе од 300 долари. На масата има и минимален облог и тоа значи дека не можете да ставите ништо помалку од минималниот облог. На пример, ако играте на маса чиј минимален облог е 10 долари, тогаш не можете да ставите ништо помалку за едно вртење.

Игри со вистински пари

Откако ќе одлучите да играте за вистински пари, ќе најдете одличен избор на игри во Genesis Casino. Кога станува збор за покер, нема многу достапни варијации барем да се каже, но тие сепак нудат некои од добро познатите наслови, вклучувајќи:

 • Казино Холдем покер
 • Тексас Холдем покер
 • Покер извршување
 • Троен џебен холдем покер
 • Оаза покер
 • Покер на црвено куче
 • Паи Гоу покер

Ако ви кажеме дека повеќето од овие игри се напојувани од Microgaming и NetEnt, ќе знаете дека можете да очекувате супериорен квалитет. Може да најдете различни игри кои нудат различни облози со минимален почеток од 1$, а максимумот од 500$.

Ако сте повеќе ентузијаст за видео покер, ова се насловите што можете да ги најдете во Genesis Casino:

 • Сите американски
 • Сите кецови
 • Бонус покер
 • Бонус покер Делукс
 • Deuces Wild
 • Бонус Deuces Wild
 • Deuces и Џокер
 • Deuces Џокер Моќ покер
 • Двоен двоен бонус
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Џокер Моќ покер
 • Луизијана двојно
 • Десетици или подобро
 • Супер бонус Бинго

Повеќето игри се напојувани од Microgaming и ако сè уште не сте сигурни како да играте, можете да ги испробате во демо верзијата пред да направите депозит. Облозите се движат помеѓу $1 и $25 по спин.

Игрите на маса се исто така многу популарни меѓу играчите и ова се следните наслови што можете да ги најдете во казиното:

 • Бакара
 • Бакара злато
 • Класичен Блек Џек
 • Мулти-рака Блек Џек
 • Блек Џек Атлантик Сити
 • Шпански 21 Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • Вегас Стрип Блек Џек
 • Понтон
 • Американски рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Рулет Про
 • Напреден рулет

Слотовите се омилени на сите времиња меѓу коцкарите. Тие се возбудливи и забавни за играње и уште повеќе, можете да освоите милиони за неколку секунди. Бројот на достапни игри за играње е огромен, но тука ќе вклучиме некои од најпопуларните наслови:

 • Рич Вајлд
 • Огнен Џокер
 • Ѕвездено избувнување
 • Потрагата на Гонзо
 • Хуго II
 • Мега Форчн
 • Бесмртна романса
 • Мега Мула
 • Сала на боговите
 • Фу Ер Даи
 • Крвопијци II
 • Ноќта на вештерките
 • Плејбој
 • Планетата на мајмуните
 • Сала на боговите
 • Пеперутка Staxx
 • Светот Јура
 • Ла Руж
 • Лучадора
 • Божествена среќа
 • Џокер Про
 • Мртов или жив
 • Мега Мула
 • Божествена среќа

Исто како и со повеќето игри во Genesis Casino, слотови може да се играат и во демо верзијата. Ова е одличен начин да се запознаете со играта пред да започнете да играте за вистински пари.

Ако ви се допаѓа Genesis Casino, мислиме дека би сакале Play Ojo. Прочитајте ја нашата рецензија за Play Ojo денес.

Total score8.0
Добрите
+ Топ бренд онлајн казино
+ Многу пријателски за мобилни телефони
+ Достапно видеобинго

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)