Genesis - Live Casino

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Live Casino

Казино игрите во живо се хостирани од професионален дилер во живо и се пренесуваат во живо од студио или копнено казино. Можете да најдете класични игри како рулет и бакара и во исто време модерни игри како што е Dream Catcher. Речиси секое казино во живо ви нуди можност да разговарате со дилерот и со другите играчи. На овој начин можете да го прашате дилерот за одредени правила на игра, па дури и да разговарате за различни стратегии. Игрите со дилерите во живо се пренесуваат на тој начин што лесно можете да ги видите и табелата и дилерот.

Блек Џек во живо

Играњето блек џек во живо во Genesis Casino е навистина извонредно искуство. Ова е многу популарна игра каде што играте против дилерот. Играш на виртуелна маса и се се случува пред твоите очи. Можете да комуницирате со дилерот и да ставате облози низ лобито. Уште повеќе, има простор за други играчи да се приклучат на табелата за да можете да го направите ова и социјален настан, бидејќи тие можат да бидат од различни делови на светот.

Една од најочигледните предности, кога играте онлајн, е тоа што можете да ја најдете секоја можна варијанта на располагање, што не е случај со копнените казина. Најчесто нудат пар варијанти и тоа е се. На овој начин не мора да посетувате различни казина за да ја играте играта што ја сакате.

Казиното Genesis е најдоброто место за играње блек џек во живо бидејќи нивните игри се напојувани од Evolution Gaming и NetEnt. Ако не сте комплетен почетник, веројатно сте слушнале дека овие провајдери на софтвер се едни од најдобрите во казино индустријата. Се чувствуваме должни да напоменеме дека сите игри во живо не се достапни во демо верзијата бидејќи сите места на масата се резервирани за играчи кои плаќаат.

Рулет во живо

Казино-рулетот во живо е толку популарен сега и ако сè уште не сте го пробале, верувајте дека вие сте единствените. За да ја играте оваа игра, треба да знаете некои стратегии за рулет за казино во живо за да ги зголемите вашите шанси. Можете лесно да се обложите и да се надевате дека ќе победите, но сега тоа е активност за забава. Можете да правите различни работи за да ги подобрите своите вештини и всушност да освоите нешто додека играте рулет. Можете да научите само една стратегија за рулет за казино во живо и да се придржувате до неа, или ако сакате, можете да пробате повеќе и да видите која всушност функционира.

Работата со рулетот е што можете да освоите многу пари додека го играте кога ставате облог на еден број, но шансите се дека тоа нема да се случи. Клучното правило овде што треба да се следи е, секогаш обложувајте се на многу броеви бидејќи на тој начин веројатно ќе освоите мали суми, но шансите за победа се поголеми. Ако ги ставите вашите чипови на еден број, вашите шанси се многу мали. Во исто време, ако ја погодите вистинската бројка, тогаш исплатата е навистина висока.

Една многу важна стратегија за рулет казино во живо е да се испробаат различни системи за обложување. Но, во реалноста, не треба да сметате на ниту еден од нив, бидејќи на крајот ќе се разочарате. Секој искусен играч следи некои системи за обложување што ги пробал претходно. Секој систем на обложување е различен и некои коцкари се колнат дека тие се оние кои ќе ви донесат големи добивки. Запомнете една работа, ниту еден систем за обложување не е докажано дека работи 100 проценти. Можеби тие работеле за некој случаен играч во некои случајни прилики, но тоа е тоа. Обично, кога читате за систем за обложување или стратегија за рулет за казино во живо, тие се толку веродостојни, но штом ќе ги пробате во реалниот живот, во вистинско казино ќе ги најдете многу бескорисни.

Низ историјата, имаше огромни победи благодарение на пристрасните тркала. Тоа е нешто што не треба да ве загрижува кога станува збор за онлајн рулет. Казината користат генератор на случаен број на тркалото, па поради оваа причина, секој број е сосема случаен.

Секогаш проверувајте дали страницата што ја користите за играње рулет во живо е легална. Ќе ги споделите вашите лични податоци, така што ќе бидете измамени е последното нешто што би сакале да се случи.

Постојат неколку варијации на рулет за да имате можност да го изберете оној што ви се допаѓа. Најпопуларните верзии се американскиот и европскиот рулет. Главната разлика помеѓу овие две тркала е двојната нула што е на американската варијација. Оваа двојна нула, исто така, го зголемува работ на куќата, па затоа луѓето секогаш го избираат европскиот рулет. Но, победите во двете игри се случајни, така што не е толку важно која варијација ја играте ако ја имате среќата на ваша страна.

Можеби најважната стратегија за рулет казино во живо што нема да ја слушнете на друго место е да не пиете и да играте. Ако се обложувате додека сте пијани, може да ги изгубите сите пари и да останете празен џеб. Не сакате ова да се случи, нели. Во минатото, луѓето биле сведоци на луѓе кои ставаат облози на коефициенти и парови во исто време.

И последно, но не и најмалку важно, стратегијата за рулет казино во живо е да ги знаете вашите граници. Не обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите. Играјте со парите што сте ги планирале да ги играте. Ако победиш, прекрасно, ако не, тогаш треба да си заминеш. Тоа е толку едноставно.

Бакара во живо

Играњето бакара во живо онлајн е возбудливо искуство што не треба да го пропуштите. Можете да се обложите на вашата рака или на раката на дилерот, се зависи од вас. Целта на играта е картите да се приближат до 9. Кога ќе добиете рака што надминува 10, 10-ката веднаш ќе се одземе. На пример, ако добиете 2 карти со вредност 6 и 7 што се собира на 13, кога одземате 10 ќе добиете рака со вредност на картите 3. Ацето вреди 1 и 10, а картите со слики вредат нула. Според правилата, играчите можат да добијат повеќе карти за да ја доближат раката до 9 или 9.

Игрите се емитуваат од Азија, Европа и САД, така што дефинитивно ќе имате полни раце работа кога ќе се обидете да ја изберете играта што сакате да ја играте. Насловите на Evolution Gaming нудат широк спектар на Live Baccarat игри, секоја со различни правила што ја прават играта повозбудлива.

Играч или банкар - Пред да ги добиете вашите карти, треба да одлучите на која страна сакате да играте, што значи на кого ќе го ставите вашиот облог, играчот или банкарот. Во повеќето случаи, играчите избираат да го стават својот облог на Банкар бидејќи има повисок RTP.

Нерешено - кога ставате облог на нерешено, тоа значи дека се надевате дека и играчот и банкарот ќе имаат иста вредност на картичката. Исплатата за овој облог е навистина висока, но тоа е поради фактот што ретко може да се случи.

Пар, совршен пар, или пар - кога играте Baccarat во живо, облогот на парови се враќа 11 пати. Во случај да има совршен пар, вашите добивки ќе се помножат со 25 пати, а тоа не е се ако се појават два, исплатата ќе се помножи со 200.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)