Genesis Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Responsible Gaming

Ако мислите дека вие или некој што го познавате развивате зависност од коцкање, тогаш треба да го прочитате овој дел.

Лимит на депозит

Постојат одредени чекори што треба да ги преземете дури и пред да одлучите да го направите вашиот прв депозит. Ве советуваме да ја ограничите вашата сметка што е можно поскоро. Можете да го направите тоа во делот Моја сметка или да контактирате со поддршката за корисници. Секогаш кога ќе се обидете да ги намалите вашите ограничувања, процесот ќе стапи на сила веднаш, но ако сакате да ги зголемите вашите ограничувања, процесот може да потрае дури 7 дена пред да стапи на сила. Ако мислите дека вашата зависност од коцкање излегува од контрола, тогаш можете да користите софтвер како на пр www.cyberpatrol.com или www.gamblock.com што ќе ве спречи да пристапите до веб-страниците за коцкање преку Интернет.

Знајте ги вашите граници

Коцкањето може да биде толку забавна активност, но некои луѓе ги поместуваат своите граници и губат контрола. Ова може да се одрази на нивното секојдневие, а да не зборуваме за нивните финансии. Ако мислите дека трошите пари што не можете да си ги дозволите да се коцкате, тогаш треба да преземете некои чекори. Genesis Casino е тука за вас и тие ќе ви помогнат да останете на врвот на проблемот. Достапни се алатки за вознемирувачки играчи кои ќе ви помогнат да преземете целосна контрола врз тоа колку трошите. Поставете дневни, неделни или месечни ограничувања за почеток. Казиното им обезбедува на своите играчи алатки за да ги контролираат нивните лимити за депозит, лимити на обложување, ограничувања за загуби и ограничувања на сесии.

Тест за самооценување

Ако сè уште не сте сигурни дали имате проблем со коцкањето или не, можете да направите тест за самооценување. Овде нема правилен или погрешен одговор, само треба да бидете што е можно поискрени за ваше добро. Можете да го направите онлајн тестот дури и ако сте само љубопитни да видите каков е вашиот стил на игра. Сè што треба да направите е да одговорите на прашањата врз основа на вашето играчко искуство и казиното ќе ве информира за тоа колку е позитивно или негативно вашето играње.

Ќе добиете збир на прашања на кои треба да одговорите врз основа на вашето коцкање во последните три месеци. Треба да кликнете на еден од следниве одговори:

 • 5 значи дека силно се согласувате со изјавата
 • 4 значи дека се согласувате со изјавата
 • 3 значи дека изјавата не важи за вас
 • 2 значи дека не се согласувате со изјавата
 • 1 значи дека силно не се согласувате со изјавата

Еве како изгледа тестот:

 • „Се чувствувам досадно секогаш кога не играм казино игри“
 • „Понекогаш трошам пари што ми требаат за основни работи на коцкање“
 • „Понекогаш позајмувам пари за да се коцкам“
 • „Понекогаш морам да позајмувам пари затоа што ги потрошив сите пари на коцкање“
 • „Понекогаш ми недостасуваат социјални настани и останувам дома за да се коцкам“
 • „Коцкањето почна да влијае на мојата работа или училишен настап“
 • „Кријам колку време и пари трошам на коцкање“
 • „Луѓето почнаа да сфаќаат дека коцкањето има негативно влијание врз мојот живот“
 • „Понекогаш се коцкам за да ги вратам парите што ги изгубив од коцкање“
 • „Коцкањето ме прави да се чувствувам безбедно кога сум под стрес“
 • „Понекогаш се чувствувам лошо затоа што поминувам многу време на коцкање“
 • „Повеќето пати губам чувство за времето кога се коцкам“

Ако вашите резултати се помеѓу 12 и 28, тогаш вашите навики за коцкање се позитивни. Можете да продолжите да играте на ист начин, но ние би ве советувале да го правите квизот од време на време само за да можете да останете на вистинскиот пат.

Ако вашите резултати се помеѓу 28 и 44, треба да бидете повнимателни во иднина. Според одговорите, можеби сте изложени на ризик да развиете проблеми со коцкањето. Ова е вистинскиот момент да преземете некои мерки на претпазливост, како што е поставување на граници или да одвоите некое време од коцкањето.

Ако вашите резултати се помеѓу 44 и 60, тогаш дефинитивно сте изложени на ризик. Треба веднаш да преземете чекори и да се одморите од коцкањето. Контактирајте со тимот за поддршка на клиенти во Genesis Casino и тие ќе ве советуваат што треба да правите. Можете исто така да контактирате со една од организациите за советување за коцкање подолу за дополнителни совети и поддршка:

 • GamCare

 • Анонимни коцкари

 • Терапија со коцкање

  Самоисклучување

  Самоисклучувањето ви овозможува да се одморите од коцкањето. Можете да изберете временски период во кој сакате сами да се исклучите од веб-локацијата и за тоа време сè уште можете да се најавите на вашата сметка, но не можете да направите никаков депозит. Исто така, нема да добивате маркетиншки материјали од казиното. Минималниот период на самоисклучување е шест месеци. Можете да испратите е-пошта до support@genesiscasino.com или можете да ја посетите страницата за одговорно играње. Во овој период не смеете да отворате други сметки и доколку казиното открие дека сте отвориле сметка, веднаш ќе го затворат.

Total score8.0
Добрите
+ Топ бренд онлајн казино
+ Многу пријателски за мобилни телефони
+ Достапно видеобинго

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)