Genesis - Withdrawals

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Withdrawals

Повлекувањата во Genesis Casino се брзи и обезбедени. Времето на повлекување главно зависи од методот што го користите за да направите повлекување.

VISA – VISA е кредитна картичка што можете да ја користите за да направите повлекување. Минималниот износ што ви е дозволено да го повлечете е 10 долари, а максималната сума е 2300 долари. Времето на обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена. За да направите повлекување, треба да отидете на вашата сметка и да кликнете на Повлекување, потоа изберете го логото на VISA од списокот и внесете ја сумата. Треба да бидете сигурни дека ја користите истата картичка што ја користевте за уплата на прво место.

VISA ELECTRON – VISA ELECTRON е дебитна картичка што можете да ја користите за да извршите повлекување. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари, а максималниот износ е 2300 долари. Времето на обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена. Треба само да кликнете на копчето за повлекување и да го изберете логото на картичката од списокот и да ја внесете сумата што сакате да ја подигнете, толку едноставно. Треба да ја користите истата картичка за повлекување како онаа што ја користевте за уплата.

Mastercard – Mastercard е дебитна картичка што можете да ја користите за да направите повлекување. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари, а максималната е 2300 долари. Времето на обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена. Повлекувањето е многу лесно, треба да кликнете на логото на картичката во делот Повлекување и да ја внесете саканата сума.

Skrill – Skrill е е-паричник кој ќе ви овозможи брз и безбеден трансфер на вашите средства. Минималниот износ што можете да го повлечете со овој метод е 10 УСД, а максималниот износ е 2300 УСД. Треба да отидете на вашата сметка и да кликнете на копчето за повлекување. Најдете го копчето за логото на Skrill и откако ќе кликнете на него, ќе бидете пренасочени на веб-страницата на Skrill каде што треба да се најавите на вашата сметка за да ја завршите трансакцијата.

Neteller – Neteller е е-паричник кој ви овозможува моментален и сигурен трансфер на средства. Минималниот износ што можете да го повлечете со овој метод е 10 УСД, а максималниот е 2300 УСД. Треба да ја користите истата картичка кога правите депозити како онаа што ја користите за да направите повлекување ако сакате трансфери без проблеми.

Ecopayz – Ecopayz е е-ваучер кој овозможува моментален трансфер на средства. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари, а максималната е 2300 долари. Изберете ја иконата Ecopayz во делот Повлечете во вашата сметка и внесете ја саканата сума.

Банкарски трансфер - Можете лесно да префрлувате средства од вашата сметка на Genesis на вашата банкарска сметка. Времето за обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена, а минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари. Треба да ги пополните потребните банкарски податоци на вашата сметка во делот Повлекување. Откако процесот е успешен, ќе добиете е-пошта за потврда.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето средства од вашата сметка на Genesis е многу лесно благодарение на едноставниот интерфејс на веб-страницата. Еве чекор-по-чекор водич во случај да сте почетник:

  • Одете на вашата сметка од менито во горниот лев дел од екранот.
  • Кликнете на „Повлечете“
  • Изберете го начинот на плаќање и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
  • Потврдете го процесот и кликнете на копчето за повлекување.

Валути

Можете да направите повлекување на вашите средства од вашата сметка користејќи една од следниве валути: USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN, BGN, HRK, HUF, PEN, KRW, UAH, INR.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Google Pay
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)