Goodwin Casino Преглед на казино

Age Limit
Goodwin Casino
Goodwin Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Curacao

About

Основана во 2019 година, GoodWin е онлајн казино кој може да се пофали со најновите онлајн казино игри, профитабилни промоции и флексибилни банкарски опции. Ова казино е во сопственост на Nero Media LP. Сепак, операциите се управувани од Goldstory Ltd. GoodWin Casino е лиценциран од Curacao eGaming и работи под лиценца 8048/JAZ под-лиценца 8048/JAZ2017-056. Goodwin Casino

Games

Една одлична карактеристика на ова казино е широкиот опсег на онлајн казино игри кои се пресекуваат низ категориите како што се онлајн казино игри, игри со дилери во живо и мобилни казино игри. Списокот на игри вклучува онлајн слотови, слотови во живо, бакара во живо, онлајн бакара, блек џек во живо, блек џек онлајн, рулет во живо, онлајн рулет, итн.

Withdrawals

GoodWin можеби е ново казино, но му се верува кога станува збор за плаќање на победниците. Казиното ветува дека ќе плати добивки во најкус можен рок, под услов играчите да ги потврдат своите сметки. Списокот на понудени методи за повлекување вклучува криптопаричници, кредитни картички (Visa и MasterCard) и е-паричници (Neteller, Skrill, ecoPayz, итн.).

Валути

Играчите во казиното GoodWin можат да депонираат и повлекуваат во нивната матична валута, но средствата се конвертираат во трите поддржани валути; руска рубља (БРИШЕЊЕ), американски долар (USD) или евро (евра). Покрај горенаведените валути со фиат пари, GoodWin е биткоин казино што прифаќа неколку други криптови, вклучувајќи ethereum, litecoin и bitcoin cash.

Bonuses

Во казиното GoodWin, новите играчи добиваат дарежлив бонус за добредојде кој вклучува бонус за депозит плус бесплатни вртења. Покрај понудата за добредојде, казиното има уште неколку промоции и награди. Тие вклучуваат бонус за повторно вчитување, неделен поврат на готовина, промоции за мобилни казино, роденденски бонуси, бесплатни влезови на турнири и профитабилна ВИП програма.

Languages

Казиното GoodWin прифаќа играчи од многу земји. Со оглед на различноста во јазикот, казиното се одлучи за повеќејазична платформа која поддржува неколку меѓународни јазици. Ова им овозможува на играчите да се коцкаат на нивниот мајчин јазик или на јазик со кој се запознаени. Опциите овде се англиски, фински, германски, кинески, норвешки, руски и португалски.

Mobile

GoodWin можеби е релативно ново онлајн казино, но има сè што сакаат коцкарите, од RNG казино игри до автентични игри со дилери во живо. Казиното е достапно како инстант игра на сите уреди и е оптимизирано за мобилни игри. Покрај тоа, постојат апликации за уреди со iOS и Android.

Software

GoodWin Casino има неколку варијанти на секој жанр на казино игри благодарение на повеќекратните партнерства со некои од водечките развивачи на софтвер за казино. Коцкарите можат да ги играат најновите онлајн казино игри од оние како Big Time Gaming, Едикт, Microgaming, NetEnt, GameArt, Quickspin, BetSoft, ReelPlay, Habanero, EGT Interactive, Evoplay, Тандеркик итн.

Support

Казиното GoodWin има една од најдобрите повеќеканални услуги на клиентите. Најдобар начин да контактирате со поддршката за корисници е преку разговор во живо. За жал, агентите не се достапни деноноќно, но има чет-бот кој ни доаѓа. Покрај на разговор во живо, GoodWin обезбеди адреса на е-пошта и може да се контактира и преку телефон или Whatsapp.

Deposits

За разлика од многу казина таму, GoodWin гарантира безбедно и сигурно банкарство. Играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи низа начини на плаќање преку Интернет, вклучувајќи кредитни картички и популарни е-паричници. Списокот на начини на депонирање вклучува кредитни картички како што се Visa и MasterCard и е-Паричници како Neteller, ecoPayz, Скрил, итн.

Total score7.9
Добрите
+ Дарежлив бонус за добредојде
+ 100% Cashback Секој четврток
+ Сите популарни даватели на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Кинески
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеВИП бонусДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (20)
Австралија
Австрија
Бразил
Бугарија
Германија
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Русија
Тајланд
Турција
Финска
Швајцарија
Шпанија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayzMasterCardNeteller
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (30)