Gratogana Преглед на казино

Age Limit
Gratogana
Gratogana is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

GratoGana е популарно име на казино меѓу шпанските играчи. Тоа е нов учесник на пазарот за игри, кој го направи своето официјално лансирање во 2020 година. На бројни форуми за игри, онлајн казиното GratoGana е означено како мало казино, според приходите, кое потенцијално ќе допре до поголема публика во Шпанија и ширум светот. 

Иако онлајн казиното GratoGana не соработува со многу провајдери на софтвер, нуди мало лоби со некои класични наслови. Вљубениците во онлајн слотовите имаат значајни наслови од кои може да изберат, вклучувајќи игри со гребење, рулет и блек џек. 

Исто како и нејзиниот целен пазар, платформата поддржува ограничени јазици и валути. Овој преглед ќе нагласи некои уникатни карактеристики достапни во онлајн казиното GratoGana.  

Зошто да играте во онлајн казиното GratoGana

Играчите можеби се прашуваат зошто треба да играат во онлајн казиното GratoGana; Па, дозволете ни да истакнеме некои придобивки. Прво, играчите уживаат во врвните слотови и игри со гребење кога се регистрираат во онлајн казиното GratoGana. И покрај тоа што лобито за игри е мало, нуди некои врвни игри достапни на пазарот. 

Играчите не треба да се грижат за легитимноста и правичноста на казиното GratoGana бидејќи тоа е лиценцирано и регулирано според шпанските закони. Сите игри се предмет на редовно тестирање и ревизија од независни лаборатории за тестирање. И на крај, играчите можат да уживаат пристојни бонуси и ВИП програма со персонализирани награди и подароци. Казиното GratoGana поддржува популарни начини на плаќање достапни во Шпанија.

Games

Онлајн казиното GratoGana е многу различно од другите редовни казина! Не се фокусира на бројот на игри. Сепак, тој се фокусира на сместување на ограничен избор на класични и уникатни наслови од неколку провајдери на софтвер. 

И покрај тоа што нема игри со дилери во живо, играчите можат да го извлечат најдоброто од слотови, игри со гребење, блек џек и маси за рулет. 

слотови

Слотовите се распространети меѓу играчите на казино ширум светот. Во повеќето онлајн казина, ова е најпосетуваниот дел меѓу другите. Во онлајн казиното GratoGana, играчите можат да уживаат во некои врвни достапни видео слотови кои се рачно избрани. Тие доаѓаат со различни теми, исплати, RTP и бонус функции. Тие вклучуваат:

 • Кралот на маските
 • Шума Пикси
 • Среќен котел
 • Фламенко
 • Демон дијамант

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра на маса која бара стратегија и вештини. Играчите уживаат во возбудливото и неверојатно искуство на играње против куќата (дилер). Сè што им треба е да имаат посилна рака од куќата, но помалку од 21. Можете да истражите некои од овие табели:

 • Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек Мулти-Рака ВИП
 • Блек Џек Кралските парови
 • Мулти-рака Блек Џек

Рулет

Дали барате забава во лобито на казиното GratoGana? Па, можете да уживате во едноставно, но возбудливо искуство со игри во рулетот. Сè што треба да направите е да предвидите каде ќе слета топката и да чекате дилерот да ја заврти масата за рулет. Некои достапни табели вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Европски рулет мали облози
 • Европски рулет ВИП
 • Рулет Сребрена

Игри со гребење

Ако барате поинакво искуство, делот за игри со гребење во GratoGana има нешто различно за вас. Правилата се многу едноставни и лесно разбирливи. Можете да заработите богатство играјќи ја онлајн верзијата на старите гребење на лотаријата. Тие вклучуваат:

 • Тркало на среќата
 • Танг Лав
 • Џејд богатство
 • Злато на Ацтеките
 • Скапоцен камен

Withdrawals

За среќа, веб-страницата на казиното GratoGana е обезбедена, а процедурите за повлекување и депонирање се безбедни, сигурни и едноставни за користење. 

Додека обработувате депозити или повлекувања во казиното GratoGana, можете да користите евро за да го направите тоа користејќи Skrill, Visa, MasterCard, Maestro и PayPal.

Bonuses

Бонусите и промоциите се меѓу главните фактори кои играчите ги земаат предвид кога се регистрираат во онлајн казино. Онлајн казиното GratoGana нуди бројни пристојни бонуси и програма за лојалност. 

Сите достапни бонуси се наведени под страницата Промоции. Играчите можат да пристапат до повеќето бонуси по 30 дена во казиното GratoGana. Новите играчи можат да уживаат во возбудлив бонус за добредојде до 250 евра. Минималниот депозит е 10 евра плус услов за обложување 40 пати. Други бонуси вклучуваат:

 • Неделни врти
 • Понеделнички бонус за враќање на готовина
 • Готовински бонус во петок

Играчите можат да ги искористат предностите на ВИП програмата и да уживаат во персонализирани функции, вклучително и менаџер на сметки.

Languages

GratoGana онлајн казиното е двојазична платформа. Шпанскиот е стандардниот јазик бидејќи е доминантен меѓу целната публика. Сепак, играчите можат да се префрлат и на англиски, кој е другиот поддржан јазик. 

Да претпоставиме дека онлајн казиното GratoGana планира да го прошири својот пазар. Треба да додаде повеќе јазици бидејќи преференциите на играчите се различни. 

Валути

Бидејќи онлајн казиното GratoGana се фокусира на единствен пазар, тие поддржуваат само една валута. Играчите можат да прават депозити или да уплатат користејќи евра. Со сегашните трендови на пазарот и технолошките промени, очекуваме дека ќе усвои повеќе валути, како и ќе прифати криптовалути.

Software

Онлајн казиното GratoGana соработува со ограничен број развивачи на софтвер. Во моментов, лобито на казиното GratoGana се напојува од некои помалку популарни развивачи на софтвер на пазарот. 

Ова ја објаснува причината зад колекцијата со минијатурни игри. Во лобито на казиното GratoGana доминира Anakatech, снабдувач на софтвер на слотови со повеќе платформи и игри со гребење карти со можност за самостоен избор и вертикална интеграција. Anakatech нуди комплетни решенија за iGaming кои исто така може да се интегрираат со кој било процесор или давател на игри. 

Други провајдери на софтвер ги вклучуваат Leander и iSoftBet. Откако ќе се регистрирате во онлајн казиното GratoGana, можете лесно да ги истражите достапните казино игри од овие добавувачи на софтвер пред да се решите за една специфична игра.

Support

Сите операции на казиното на GratoGana се поддржани од доверлив и пријателски тим за поддршка на клиентите како и другите онлајн казина. Иако веб-локацијата е едноставна и лесна за навигација, играчите можат да контактираат со тимот за поддршка во секое време. 

Тие се достапни за разговор во живо, е-пошта (support@gratogana.es), или +34911232389. 

Некои вообичаени прашања се опфатени во делот ЧПП. 

Зошто вреди да се игра во казиното GratoGana

GratoGana онлајн казиното е нова платформа за игри која ги таргетира шпанските играчи. Нуди уникатен, но ограничен избор на видео слотови, блек џек, рулет и игри со гребење. 

И покрај тоа што нема игри со дилер во живо, играчите уживаат во врвното искуство со игри. Постојат бројни пристојни бонуси достапни за сите играчи кои биле во GratoGana 30 или повеќе дена. Сите бонуси се детално опишани под страницата Промоции. 

Почитуваните играчи, исто така, можат да се приклучат на програмата ВИП GratoGana и да уживаат во персонализирани награди и карактеристики. Сите операции во ова казино се регулирани од Генералниот директорат за регулирање на коцкањето. 

И на крај, играчите можат да вршат трансакции користејќи бројни банкарски методи во согласност со PCI. 

Забелешка: Казиното GratoGana нуди одговорни алатки за коцкање за борба против зависноста од коцкање.

Deposits

GratoGana онлајн казиното поддржува и локални и глобално прифатени начини на плаќање. Ќе најдете и конвенционални и дигитални опции за банкарство. Депозитите се инстант, а минималниот износ е 10 €. 

Периодот на обработка на повлекувања зависи од претпочитаната банкарска опција. Некои поддржани банкарски опции вклучуваат:

 • PayPal
 • Скрил
 • Маестро
 • MasterCard
 • Виза
Total score7.7
Добрите
+ Уникатни игри
+ Брза поддршка
+ Сигурна игра

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (1)
Шпански
БонусиБонуси (1)
Бонус без депозит
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (1)
Шпанија
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
СофтверСофтвер (2)