Gratorama Преглед на казино

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Граторама е дестинација од соништата за онлајн игри. Компанијата е основана во 2008 година од страна на тим на квалификувани иноватори. Во Gratorama ќе имате одлично искуство со игри, почнувајќи со понуда за бонус за добредојде и иновативни игри дизајнирани за вашето уживање.

Со секоја трета карта што носи победа и со неверојатни 200.000 долари џекпот во секое време ќе сакате да започнете да играте веднаш.

Ако сте љубител на Gratorama, мислиме дека би сакале и Play Ojo. Проверете го нашиот Пушти го прегледот на Ојо денес.

Gratorama

Целосна позадина и информации за Gratorama

Games

Кога станува збор за игрите, Gratorama навистина има нешто добро да понуди. Огромниот избор на игри ќе ве забавува многу долго. 

Тие се поделени во неколку категории, така што можете лесно да се движите и да го најдете оној што ви се допаѓа за неколку секунди. Откако ќе ја пронајдете играта што сакате да ја играте, само кликнете на иконата на играта и можете да одите.

Игрите што ги нудат се:

  • Видео слотови
  • Карти за гребење
  • Класични игри

Withdrawals

Ако сте играле на Граторама за вистински пари и сте акумулирале некои добивки, тогаш сме сигурни дека би сакале да ги повлечете истите. Казиното ги плаќа средствата преку истиот метод со кој сте го направиле вашиот депозит. Максималниот износ на наплата е 3000 УСД месечно. Оваа сума може да достигне и до 15.000 долари месечно за ВИП членови.

Bonuses

Има многу бонуси достапни и за новите играчи и за постоечките играчи во казиното „Граторама“. Бонусите се достапни само за играчи кои се во целосна согласност со општите правила и услови на казиното.

Играчот е единствена одговорност да се запознае со овие услови дури и пред да побара бонус понуда во Граторама.

Payments

Skrill и Neteller се достапни на Gratorama, но за жал, не можеме да го кажеме истото за PayPal. Ова не значи дека ќе остане вака засекогаш. Сосема е можно Gratorama да го додаде овој начин на плаќање бидејќи тие работат за интересите на нивните клиенти.

Account

Кога ќе ја посетите веб-страницата на казиното, кликнете на копчето Креирај сметка и ќе бидете препратени до формуларот за регистрација. Само пополнете го формуларот со точните информации и сте на само неколку чекори од создавање на вашата бесплатна сметка на Gratorama Casino. 

Ќе добиете е-пошта со врска што може да се кликне, следете ја врската и потврдете ја вашата е-адреса. Откако ќе го направите тоа, можете да се најавите на вашата сметка користејќи го единственото корисничко име и лозинка што сте ги избрале при креирањето на вашата сметка.

Languages

Gratorama казиното може да се пристапи на многу јазици бидејќи тие сакаат да го направат користењето на нивната веб-страница што е можно поудобно.

Во овој момент, веб-страницата ги поддржува следните јазици: англиски, турски, шведски, германски, норвешки, шпански и фински. Покрај ова, страницата е достапна и на руски, грчки и француски јазик.

Countries

Некои земји не се во можност да уживаат во сета забава што ја нуди Граторама.

Еве список на ограничени земји чии жители не можат да се регистрираат во казиното: САД, Израел, Франција, француските територии, Холандија, Белгија, Шпанија, Италија, Данска, Бугарија, Кипар, Ирак, Алжир, Мароко, Јордан, Пакистан, Тунис, Јужна Африка, Австралија, Иран и ОК.

Ако компанијата има причини да верува дека сте ангажирани во измама, таа веднаш ќе го прекине вашиот пристап до услугите. Ако вашата сметка е блокирана, тогаш компанијата нема обврска да ви рефундира какви било средства. Исто така, ќе ви биде забранет пристапот до други веб-локации или сервери на истата компанија.

Причината зошто жителите од некои земји не можат да отворат сметка е тоа што коцкањето преку Интернет можеби не е легално во нивна јурисдикција.

Треба да знаете дека казиното не е одговорно да ви даде совет за тоа прашање. Треба да се запознаете со релевантните закони во вашата јурисдикција пред да се регистрирате за сметка.

Ако сè уште не сте сигурни што да правите, ве советуваме да се консултирате со правен советник во вашата јурисдикција во случај да се сомневате во законитоста на вашето користење на услугите на казиното.

Mobile

Ако сакате да играте во Gratorama во движење, можете лесно да го направите тоа без да преземате некоја апликација. Можете да влезете на веб-страницата на казиното преку прелистувач и да уживате во некои од многуте игри што тие ги нудат.

Сега, можете да играте игри од кое било место во кое било време. Игрите се компатибилни на сите платформи благодарение на софтверот што користи HTML 5 и безжична технологија.

Tips & Tricks

Gratorama се разликува од многу други дестинации за коцкање, главно затоа што казиното е напојувано од NetoPlay и има нешто уникатно да понуди. Казиното е достапно на 10 јазици, вклучувајќи англиски, фински, француски, германски, шведски, грчки, норвешки, португалски, шпански и турски.

Promotions & Offers

Во овој момент, Граторама нуди а 7 $ бонус без депозит на секој нов играч. Бонусот може да се користи за онлајн слотови и треба да го користите промотивниот код при пријавувањето, а промотивниот код е „NOW130“.

Уште повеќе, сите нови играчи ќе добијат 100% бонус за натпревар кој достигнува 200 долари. Ова, мора да признаете, е навистина добар почеток. Има ВИП клуб за посериозни членови со нивните лични менаџери на акаунти.

Live Casino

Ако сте љубители на казино игри во живо, имаме лоши вести за вас. Граторама допрва треба да понуди игри со дилер во живо на своите играчи, но ако се земе предвид дека казиното е огромен успех, сигурни сме дека тие ќе работат на ова прашање.

Сè уште можете да ги задоволите вашите барања за играње играјќи различни игри со гребење и видео слотови.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозно прашање што не треба да се занемари. Ако откриете дека имате проблем со компулсивно коцкање, ве советуваме да побарате стручна помош што е можно поскоро.

Постојат некои чекори што можете да ги преземете дури и пред да одлучите да го направите вашиот прв депозит и да започнете со коцкање.

Една од најзгодните опции е да поставите лимит за депозит, на овој начин однапред одлучувате колку пари ќе се коцкате за одреден временски период.

Software

Gratorama се напојува само од еден софтверски провајдер Netoplay. Ова не значи дека има недостиг од игри, туку напротив. Тие нудат различни игри кои ќе ги израдуваат и најпребирливите играчи.

Уште повеќе, редовно се додаваат нови игри, а Gratorama дава бесплатни вртења за играчите да можат да ги пробаат игрите без да треба да трошат свои средства.

Support

Еден од најзгодните начини да стапите во контакт со едно од казиното`Претставниците се преку разговор во живо. Само кликнете на копчето Chat и се отвора прозорец за разговор. Ако во случај да не се отвори, проверете дали вашиот блокатор на скокачки прозорци не го попречува. 

Ако сите агенти се зафатени со помагање на други клиенти, можете да почекате малку или да оставите е-пошта или телефонски број и агентот ќе стапи во контакт со вас што е можно поскоро.

Deposits

Да се направи депозит во Gratorama е многу лесно. Но, пред да го направите тоа, треба да се регистрирате за нова сметка и потоа да изберете една од многуте опции за плаќање што тие треба да ги понудат. 

Во Gratorama, секој нов играч има право на бонус без депозит од 7 долари и бонус од 100% до 200 долари.

Security

Безбедното коцкање е една од најсилните предности на Граторама. Тие користат SSL безбедносен систем кој ќе ги шифрира сите ваши лични информации. Тие ќе ги сокријат сите информации од администрацијата на веб-страницата и од други луѓе.

Ова значи дека никој не може да ги чита вашите чувствителни информации како што се лозинките, броевите на кредитните картички или банкарските детали, само за да именува некои.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Граторама во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Кога сакате да отворите партнерска сметка, од вас ќе биде побарано да дадете одредени информации како вашето полно име, телефонски број и адреса, само за да именувате некои. 

Ќе треба да објасните како ќе го пласирате казиното и исто така треба да изберете начин на плаќање.

Total score8.0
Добрите
+ Казино гребнатинки
+ Казино без бонус за депозит
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
СофтверСофтвер (2)