Gratorama Преглед на казино - Account

GratoramaResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусДо 200 € + 7 € бонус без депозит
Казино гребнатинки
Казино без бонус за депозит
Чист дизајн
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино гребнатинки
Казино без бонус за депозит
Чист дизајн
Gratorama
До 200 € + 7 € бонус без депозит
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Account

Account

Кога ќе ја посетите веб-страницата на казиното, кликнете на копчето Креирај сметка и ќе бидете препратени до формуларот за регистрација. Само пополнете го формуларот со точните информации и сте на само неколку чекори од создавање на вашата бесплатна сметка на Gratorama Casino.

Ќе добиете е-пошта со врска што може да се кликне, следете ја врската и потврдете ја вашата е-адреса. Откако ќе го направите тоа, можете да се најавите на вашата сметка користејќи го единственото корисничко име и лозинка што сте ги избрале при креирањето на вашата сметка.

Повторно отворете ја сметката

Повторно отворете ја сметката

Играчите кои не ја користат својата сметка во период од 180 дена, нивната сметка ќе се смета за „Неактивна сметка“. Казиното ќе наплатува 5 долари секој месец од сметката за административна такса додека сметката е неактивна.

Ако сметката има помалку од 5 долари, тогаш казиното ќе ја наплати целата сума и штом вкупниот износ на сметката ќе достигне нула, казиното нема да наплатува такси за неактивност. Ако играчите имаат средства на нивните неактивни сметки, тие можат да се логираат и да побараат повлекување.

Ограничете ја сметката

Ограничете ја сметката

Казиното го задржува правото да ја откаже вашата сметка од која било причина без претходно известување во нивно име. Доколку имате средства на вашата сметка тие ќе ви бидат испратени со чек. Gratorama го задржува правото да ги поништи сите добивки и да го конфискува секое салдо на вашата сметка во случај да дознаат дека имате две или повеќе активни сметки.

Процес на верификација

Процес на верификација

Пред да можете да направите повлекување од вашата сметка, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет. Овој процес е клучен за да се спречи потенцијална онлајн измама. Откако ќе ги испратите вашите документи, тие се чуваат во безбедна средина со многу ограничен пристап.

Ова се некои од документите што можеби ќе треба да ги испратите:

Копија од вашата лична карта со фотографија – Ова вклучува копија од вашиот пасош, возач`лиценца или национална лична карта. Погрижете се сите потребни детали, вашата фотографија и вашиот потпис да бидат јасно видливи.

Копија од вашата кредитна картичка – Ќе треба да испратите копија од предната и задната страна на кредитната картичка што сте ја користеле како начин на плаќање. За ваша безбедност, треба да ги блокирате средните осум броеви на предната страна на картичката и трицифрената безбедносна шифра на задната страна на картичката.

Доказ за адреса – Ова може да биде сметка за комунални услуги или извод од кредитна картичка каде што е важно вашето полно име и адреса регистрирани на вашата сметка да бидат целосно видливи. Ако испратите изјава за кредитна картичка, проверете дали сте ги испразниле средните осум броеви од бројот на кредитната картичка.

Документација заверена на нотар – Во некои случаи, казиното може да бара заверен документ кој е датиран, потпишан и заверен од Нотар.

Сите овие документи можете да ги испратите на следната е-пошта: support@gratorama.com. Секој документ треба да се испрати како посебна JPG-датотека. Треба да користите скенер или дигитална камера за да создадете најчиста копија од овие документи ако сакате да избегнете какво било одложување.

Корисничко име и лозинка

Корисничко име и лозинка

Ваша единствена одговорност е да ги чувате вашите корисничко име и лозинка безбедни и тајни. Вие сте единствениот кому му е дозволено да го користите и да не го споделувате со никој друг.

Бонус за нова сметка

Бонус за нова сметка

Ве советуваме прво да ги играте игрите во казино за забава, а подоцна кога ќе се чувствувате сигурни, можете да направите депозит и да играте за вистински пари.

Казиното го доделува секој нов играч со бонус без депозит од 7 долари за да ја вкусите забавата без да мора да вложувате депозит. Откако ќе го прифатите овој бонус, веднаш ги исполнувате условите за 100% бонус за прв депозит.

Ве молиме запомнете дека прво треба да го прифатите бонусот без депозит бидејќи ако направите депозит ќе ја изгубите оваа неверојатна понуда.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот