Gratorama - Bonuses

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Bonuses

Има многу бонуси достапни и за новите играчи и за постоечките играчи во казиното „Граторама“. Бонусите се достапни само за играчи кои се во целосна согласност со општите правила и услови на казиното.

Играчот е единствена одговорност да се запознае со овие услови дури и пред да побара бонус понуда во Граторама.

Бонус за прв депозит

Првиот пат кога ќе направите депозит во казиното Gratorama, имате право на бонус за добредојде. Сè што треба да направите е да отворите сметка и да направите депозит од минимум 10 долари.

 • Ако депонирате 10 долари, ќе добиете уште 10 долари и ќе завршите со 20 долари за играње.

 • Ако депонирате 50 долари, ќе добиете уште 50 долари од казиното и ќе завршите со 100 долари за играње.

 • Ако депонирате 100 долари, ќе добиете уште 100 долари од казиното и ќе завршите со 200 долари за играње.

Максималниот износ на бонус пари што можете да го добиете е 200 УСД, а вие можетеНе го комбинирајте овој бонус со кој било друг бонус.

За да можете да ги повлечете вашите добивки од бонус пари, ќе треба да обложите најмалку 40 пати повеќе од износот на вашиот бонус. Ова ќе изгледа отприлика вака:

 • Кога ќе направите депозит од 40 долари, ќе добиете уште 40 долари и ќе имате 80 долари за играње. Минималниот облог за уплата е 1600 долари.

 • Кога ќе направите депозит од 50 долари, ќе добиете уште 50 долари и ќе имате 100 долари за играње. Минималниот облог за уплата е 2000 долари.

 • Кога ќе направите депозит од 100 долари, ќе добиете уште 100 долари и ќе имате 200 долари за играње. Минималниот облог за уплата е 4000 долари.

Имате право да добиете само еден бонус за прв депозит и мора да ги обложите средствата за бонусот во рок од 90 дена. Средствата за депозит се доделуваат веднаш на вашата сметка откако вашиот депозит е одобрен.

Откако ќе се регистрирате за казиното, можете да земете бесплатен бонус без депозит од 7 долари. Овие видови на бонуси се високо ценети меѓу играчите бидејќи на овој начин тие не мора да прават депозит и сепак, имаат шанса да заработат пари.

Максималните награди се малку поинакви од стандардните добивки и тие се како што следува:

Gratorama

Овој бонус мора да се обложи 40 пати пред да можете да направите какво било повлекување на вашите добивки. Во моментот кога ќе го прифатите бонусот без депозит, вие сте обврзани да го прифатите 100% бонусот за прв депозит кога ќе го направите вашиот прв депозит.

Максималниот износ што можете да го повлечете од бонусот без депозит е 200 долари. Сите добивки што го надминуваат износот од 200 долари нема да се евидентираат како добивки.

Општи правила за бонусот

Единствениот начин да можете да ги искеширате вашите добивки е да ги обложите сите промоции или бонуси најмалку 40 пати. На пример, ако добиете бесплатен бонус од 10 долари, мора да обложите 400 долари пред да можете да направите повлекување.

Сите бонуси и промоции истекуваат по период од 7 дена, освен ако не е поинаку наведено. Ако добиете бонус и не успеете да уплатите во рок од 7 дена, бонусот ќе биде отстранет од вашата сметка. Истото важи и за вашите добивки.

Имате право на само една промоција или бонус по сметка, по домаќинство и IP адреса. Доколку случајно казиното открие дека ја прекршувате оваа клаузула, сите ваши добивки ќе бидат конфискувани.

Ако направите депозит и не сте активни седум дена, тогаш вашето салдо ќе остане на место, но ќе ги изгубите вашите бонус средства. Ова се однесува само на играчи кои сè уште имаат салдо на бонус.

Ако го прифатите бонусот без депозит од 7 долари, тогаш бонусот за прв депозит е задолжителен.

Откако ќе побарате да се искешира, бонусите и промоциите не се достапни додека тоа готовина е на чекање.

Максималниот износ на бонус е 200 долари.

Треба да се запознаете со сите општи правила и услови и политиката за повлекување на сите бонуси и промоции.

Откако ќе прифатите бонус или промоција, автоматски се смета дека сте ги прифатиле овие одредби и услови стандардно.

Казиното го задржува правото да промени или суспендира каква било промоција или бонус во секое време. Како и да е, ако сте прифатиле бонус промоција, тогаш ќе важат условите за бонус во моментот на преземање на промоцијата.

Бонус за лојалност

Во моментот кога ќе го направите првиот облог, вашата програма за лојалност започнува автоматски. Постојат голем број ВИП нивоа и секое ниво има свои уникатни бонуси, понуди и специјални поволности.

Во Gratorama ќе заработите 1 ВИП поен за секои 10 долари што ги обложувате, а колку повеќе поени соберете, толку повисоко ниво на ВИП добивате. Вкупно има 5 ВИП нивоа:

 • Ќе ви требаат 400 поени за да стигнете до бронзеното ниво.
 • Ќе ви требаат 2.000 поени за да стигнете до Сребреното ниво.
 • Ќе ви требаат 7.500 поени за да стигнете до златното ниво.
 • Ќе ви требаат 20.000 поени за да стигнете до ниво на платина.
 • Ќе ви требаат 50.000 поени за да стигнете до дијамантското ниво.

Бонус пари

Така, штом ќе станете член на ВИП клубот „Бронзе“, можете да го користите пакетот „Бронзе“. Ова значи дека веќе сте стекнале 400 ВИП поени кои можете да ги замените за пари од бонус од 10 долари.

Дозволено е да користите пакети од вашето моментално ниво на ВИП или нивоата што се подолу. Ако сакате да го проверите вашето тековно ниво на ВИП, треба да отидете во „мени“ на дното на платформата и да кликнете на копчето „благајник“, а потоа на „ВИП продавница“.

Бонус за повторно вчитување

Во Gratorama моментално немаат никакви бонуси за повторно вчитување. Но, добрата вест е дека тие имаат тековни и бескрајни зделки кои немаат датум на истекување што е уште подобро.

Бонус за натпревар

Кога ќе се регистрирате за нова сметка во казиното, ќе добиете 100% бонус за совпаѓање првиот пат кога ќе го направите вашиот депозит. Оваа сума може да достигне 200 долари и можете да играте која било игра што ја сакате со овие пари од бонус.

Бонус без депозит

Сите нови играчи се привлечени на Граторама со нивниот уникатен бонус без депозит. Треба само да се регистрирате во казиното и да го користите промотивниот код „NOW130“. Вие не само што ќе добиете бонус без депозит, туку ќе ги зграпчите и вашите раце за бонус за совпаѓање од 130% до 200 долари првиот пат кога ќе направите депозит.

Уште повеќе, нема никакви барања кога станува збор за овој бонус. Бонусот е навистина јасен. Откако ќе го користите промотивниот код, парите автоматски ќе се префрлат на вашето салдо. Овој бонус доаѓа со барања за обложување и тие се 30 пати.

Бонус кодови

Кога ќе го направите вашиот прв депозит, треба да го користите бонус кодот „GET120“ за да добиете ексклузивни 120% до 200 долари. Побарувањето на бонусот во Gratorama е многу лесно. Сè што треба да направите е да ги следите овие три лесни чекори:

 1. Пријавете се за нова сметка
 2. Направете го вашиот депозит
 3. Gratorama ќе ве награди со вашиот бонус.
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)