Gratorama Преглед на казино - Deposits

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

Да се направи депозит во Gratorama е многу лесно. Но, пред да го направите тоа, треба да се регистрирате за нова сметка и потоа да изберете една од многуте опции за плаќање што тие треба да ги понудат. 

Во Gratorama, секој нов играч има право на бонус без депозит од 7 долари и бонус од 100% до 200 долари.

Ако сте нови во светот на онлајн коцкањето, тогаш можеби ќе ви треба малку притисок кога станува збор за правење депозит. Но, нема место за паника бидејќи сте дошле на вистинското место. Подготвивме едноставен водич чекор-по-чекор за вас.

 • Одете на gratorama.com
 • Кликнете на копчето Play Now
 • Изберете ја опцијата Играј за пари
 • Креирајте нова сметка
 • Внесете ги точните информации, согласете се со условите и кликнете на копчето Креирај сметка.
 • Изберете ја понудата за бонус за депозит од 100% и благајната ќе се отвори.
 • Изберете го претпочитаниот метод за депонирање од левата лента со мени.
 • Внесете ги информациите релевантни за начинот на депозит.
 • Кликнете Депозит
 • Откако ќе заврши трансакцијата, ќе можете да ги видите средствата во состојбата на вашата сметка.

Во случај да имате какви било проблеми или прашања, можете да ја контактирате поддршката за корисници во секое време користејќи го разговорот во лобито на играта.

Играње за забава

Ако сè уште не сте подготвени да направите депозит поради која било причина, сепак можете да уживате во играњето игри за забава. За да го направите тоа, не сте обврзани да направите никаков депозит. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари за да можете лесно да ги играте игрите.

Ова е многу добар начин особено кога сакате да научите нова игра и да ги видите исплатите што ги нуди и каква е играта.

Методи на депозит

Постојат различни начини на плаќање достапни на Gratorama за да можете да го изберете оној што ќе го најдете најзгодниот. Ова се следниве начини на плаќање што можете да ги користите:

 • MASTERCARD - Кредитна / Дебитна картичка
 • VISA - Кредитна / Дебитна картичка
 • Paysafecard
 • Cashlib
 • EPS
 • Доверба
 • Цимплер
 • Нетлер
 • Виза електрон
 • Дебит за виза
 • Mastercard Debit
 • Динерс клуб
 • Carte Bleue
 • Карта Си
 • EntroPay
 • Директно eDebit / SofortUberweisung
 • Жиропај
 • Господин Кеш
 • Интерак е-трансфер

Лимит на депозит

Минималниот лимит за депозит во Gratorama е 10 УСД, а максималната граница е 2.000 УСД.

Депозит без банка?

Сè уште има начини да направите депозит дури и ако не сакате да ги споделите вашите финансиски детали. Може да користите припејд ваучери како Paysafe Card или Entro Pay.

Валута

Постојат многу валути што се достапни на Граторама од кои можете да изберете, а тие се како што следува:

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • AUD
 • CHF
 • NOK
 • SEK
Total score8.0
Добрите
+ Казино гребнатинки
+ Казино без бонус за депозит
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)